ελληνική μουσική
    878 online   ·  210.851 μέλη

    Ηλεκτρονικά ντράμς

    JIOVANNI
    20.02.2010, 16:07

    καλησπέρα σε όλους και ιδιαίτερα στον ορφέα είμαι καινούργιο μέλος θα ήθελα να με ενημερώσετε τι γνώμη έχετε για τις ηλεκτρικές ντράμς R. E. T. με ενδιαφέρει για το γιό μου ο οποίος ειναι 6 ετών και τι κόστος έχουν κοιτάω μόνο ηλεκτρικές


    cobal
    21.02.2010, 01:12
    Για εμενα τα ηλεκτρονικα ειναι σαν να παιζεις κιθαρα με κουμπακια αντι για χορδες... Ποτε δεν τα συμπαθησα... Νομιζω μπορεις να βρεις απο τα 500 ευρω
    JIOVANNI
    22.02.2010, 20:16
    σωστη η παρατηρηση σου αλλα δεν εχω και πολλες επιλογες γιατι μενω σε πολυκατοικία. Ο μικρός πρέπει να εξασκείτε και εκτός μαθήματος γιαυτό ψάχνω ηλεκτρονική. Τι γνώμη έχετε για την r.e.t και για την millenium golden ton mps - 100e-drum starter set
    ORFEASMIRSINIS
    22.02.2010, 21:02

       Αγαπητέ Jovani,ανυπερθέτως ηλεκτρονικά.

       Προσοχή όμως!Μια και πρόκειται για παιδάκι,το έχει επισημάνει ορθώς και ο Hastaroth σε άλλο topic,απαγορεύονται,δια ροπάλου θα έλεγα,τα ακουστικά.Θα πρέπει λοιπόν οπωσδήποτε να παίξει ηχείο,διότι αφενός τα απλά ακουστικά δεν έχουν καμμία προστασία στην αύξηση των db,αφετέρου σε ένα βίαιο χτύπημα της μπαγκέτας μπορεί να προκληθεί χρόνιο ακουστικό τραύμα και το παιδάκι να ταλαπωρείται για όλη του τη ζωή!!! Προσοχή! Προσοχή!     {#emotions_dlg.nono}