ελληνική μουσική
    457 online   ·  210.874 μέλη

    CYAΝΝΑ | Νέο album & video

    gem
    18.05.2010, 15:09

    Οι Cyanna επέστρεψαν με το νέο τους album "End Is Near" το οποίο κυκλοφορεί ήδη στα δισκοπωλεία και σε διαδικτυακά καταστήματα. 

    Στο "End Is Near" οι Cyanna μεταφέρουν την ενέργεια και τη μουσική κατεύθυνση που είχαν ήδη φανερώσει στις συναυλίες τους τα τελευταία χρόνια, αντλώντας τις επιρροές τους από κλασσικές rock n' roll φόρμες, δημιουργώντας έτσι ένα πιο φυσικό και άμεσο ήχο, με λιγότερη έμφαση στα ηλεκτρονικά στοιχεία του "Just A Crash". 
    Αυτή τη φορά, στα 12 τραγούδια του δίσκου κυριαρχούν τα παραμορφωμένα organs παλιάς σχολής, οι garage κιθάρες, οι dance-rock ρυθμοί, έντονες ερμηνείες και στίχοι για το τέλος που έρχεται από κάθε κατεύθυνση.

    Πριν λίγες μέρες κυκλοφόρησε το video clip για το "Perfect Mistake", πρώτο single του album. 

    Το νεο video καθώς και όλα τα τραγούδια του "End Is Near" είναι διαθέσιμα  για τους φίλους του συγκροτήματος στο YouTube channel των Cyanna(www.youtube.com/CyannaTv).



    The Official Cyanna Website: cyanna.gr

    Cyanna @ MySpace: myspace.com/cyannamercury

    Cyanna @ Youtube: youtube.com/cyannatv

    Cyanna @ Facebook: facebook/cyannamercury

    Highway Exit: cyanna.wordpress.com





    επισυναπτόμενα: Endisnear.jpg 
    rompa
    21.05.2010, 08:19

    Ωραίο το νέο άλμπουμ . Θέλω να δω σε video το (LIKE WE USED TO) HAVE A GOOD TIME που είναι το αγαπημένο μου . Επίσης καλό το Free Falling ...

    Στο live .... θα είμαι εκεί ... ελπίζω ...