ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.853 μέλη
    Gamer13
    11.08.2010, 03:46

    απλη η ερωτηση πειτε ο καθενας την μαρκα σας εγω ολντ ηολμπορν κιτρινο ριζλα πρασινο σουαν μαυρο αλλα τωρα τελευτεα μαλμπορο ασημη


    okanenas
    11.08.2010, 16:47

    Φίλε Gamer13 θα σε συμβούλευα μια μέρα τράβα μια βολτούλα από τα νοσοκομεία
    Σωτηρία και Άγιος Σάββας και έλα πάλι σε αυτή την σελίδα να μας πεις τα συμπεράσματά σου.

    Αν πας να πάρεις και έναν μεγαλύτερο μαζί σου για να σε περάσει στο απέναντι πεζοδρόμιο.


    reteos
    12.08.2010, 06:38

    Gamer13 , όταν θέτεις  ενα θέμα δημόσια  , θα πρέπει να είσαι πιο προσεκτικός και γενικά κάπως συντηρητικός . Η συζήτηση που θέτεις είναι σε αντίθεση με την πλέον  στοιχειώδη δεοντολογία . Δηλ.  περιμένεις να σου πούμε τι μάρκα τσιγάρα καπνίζουμε  όταν είσαι σε ηλικία μόλις 13 ετών (όπως τουλάχιστον γράφεις στο προφίλ σου ) οπότε και συνηγορούμε  έτσι στο εγκλημα που κάνεις εις βάρος του εαυτού σου ,όταν καπνίζεις . Επειδή -πολύ κακώς-είμαι παλιός καπνιστής και διστυχώς εξαρτημένος από τη νικοτίνη , θα σε συμβούλευα να μην ξανακαπνίσεις .  Μην εξαρτηθείς και σύ . Είίναι πολύ νωρίς ακόμα οπότε μπορείς άνετα να σταματήσεις το κάπνισμα. Πιθανόν να σε στενοχωρώ , αλλά  ΠΡΕΠΕΙ.

     


    djmetronomos
    12.08.2010, 17:13

    Rothmans κόκκινο πακέτο.


    cobal
    12.08.2010, 20:32
    Δεν υπαρχει χειροτερη συνηθεια απο το καπνισμα....Μονο κακο σου κανει και δεν σου προσφερει τιποτα απολυτως . Το εχω ελατωσει σημαντικα αλλα ακομη δεν το εχω κοψει τελειως...Μερικες φορες το κοβω για κανα δυο μηνες και μετα αντε παλι...
    jethroomi
    13.08.2010, 15:35

    Καπνιζω στριφτα τσιγαρα, δεν θελω να κανω διαφημιση την μαρκα κλπ.

    Θελω ομως να καταθεσω το εξης:

    Ημουν 'βαρυς' καπνιστης, τουλαχιστον δυο πακετα (25αρια) καθε μερα.

    Αποφασισα να το κοψω πρωτα απ' ολα γιατι ειναι βλακωδης και ανθυγιεινη

    εξαρτηση και επιπλεον οικονομικη αιμοραγια. Πηγα λοιπον στο Παπαγεωργιου (ιατρειο διακοπης καπνισματος)

    μου εδωσαν χαπια με τα οποια σε 15 μερες εκοψα ανωδυνα το καπνισμα

    και σε 1,5 μηνα εκοψα και το χαπι. Τα θετικα για την υγεια δεν χρειαζεται να τα

    γραψω τα ξερουμε ολοι γι αυτο θα αναφερθω στο μουσικονομικο μερος της υποθεσης

    σαν ενα προσθετο κινητρο.

    Με τα χρηματα που θα εδινα στα γ@μ.μ1 τσιγαρα αγορασα (αφου πουλησα τις squier μου) την classic 50s stratocaster (fiesta red)

    και την standar telecaster (sunburst).

    Μη δινετε λ7 στα τσιγαρα, δωστε τα σε κιθαρες.

    Θα το ξανακοψω κι ελπιζω αυτη η φορα να ειναι η τελευταια.


    takispag
    13.08.2010, 16:05

    Το έχω κόψει εδώ και 2 χρόνια τώρα, μετά από πολύ ζόρι. Κάπνιζα μανιωδώς και η νύχτα δεν βοηθάει είναι η αλήθεια τις υγειϊνές  συνήθειες, αλλά το κατάφερα. Και άσχετα απ'το οικονομικό (σοβαρός λόγος στις μέρες μας) έχω πάλι γεύση, όσφρηση, γερά πνευμόνια και ανάσες!

    Συμβουλή μου (αν θέλετε) όσοι καπνίζετε κόφτε το. Θα είναι ένα απ'τα καλύτερα πράγματα που κάνατε ποτέ για τον εαυτό σας.

    Gamer αγόρι μου μην τρως το ψέμα. Δεν ξέρω τι νομίζεις ότι σου προσφέρει το τσιγάρο, αλλά ζήτα από κάποιον που καπνίζει πολλά χρόνια να τρέξετε λίγα λεπτά σε μέτριους ρυθμούς. Και έλα πες μου μετά τι νομίζεις ότι ''προσφέρει'' σ'αυτόν το κάπνισμα (σου έχουν πει κι άλλα ωραία, αλλά είπα να προσθέσω κι εγώ).