ελληνική μουσική
    299 online   ·  210.866 μέλη

    Το πλήρωμα του χρόνου έφτασε για τους Rolling Stones

    AlfaWolf
    28.08.2010, 17:25

    Oι Rolling Stones πρόκειται σύντομα να ανακοινώσουν τις ημερομηνίες της τελευταίας τους παγκόσμιας περιοδείας, που θα διαρκέσει μέχρι το 2012, πενήντα χρόνια μετά τον σχηματισμό της μπάντας, το 1962...

    Η μέχρι τώρα χωρίς όνομα περιοδεία τους, είναι η τελευταία φορά που θα βρεθούν επί σκηνής αλλά  και η τελευταία φορά που οι «Κυλιόμενες Πέτρες» θα συνυπάρξουν  ως συγκρότημα. Η εταιρεία παραγωγής που βρίσκεται πίσω από την farewell tour των  Rolling Stones δεν είναι άλλη από την Live Nation, που έχει ήδη στο δυναμικό της και τους Madonna, Jay-Z, U2, Shakira.  Στέλεχος της  Live Nation αποκάλυψε ότι: «Οι Stones θα παίξουν σε μεγάλα στάδια. Είναι όμως η τελευταία φορά που θα βρεθούν μαζί, έχουν καταλάβει ότι οι ηλικίες τους δεν τους βοηθούν πια, Θέλουν να αποσυρθούν όσο είναι ακόμα κορυφαίοι και να μήν φτάσουν να κοροϊδεύουν τους fans τους».

    Το 2012 οι Mick Jagger – Keith Richards θα είναι 68 ετών, ο drummer Charlie Watts θα έχει περάσει τα 70, ενώ ο «πιτσιρίκος» του συγκροτήματος  Ronnie Wood θα έχει κλείσει τα 65. Μάλλον το πλήρωμα του χρόνου έφτασε στα αλήθεια για τον Mick Jagger και την παρέα του…

    Πηγή:music.net.cy





    επισυναπτόμενα: rolling_stones.jpg 
    despinakontogianni
    28.08.2010, 18:02

    Ελπίζω η Ελλάδα να είναι σταθμός τους.


    AlfaWolf
    28.08.2010, 18:18

    Κι εγω αυτο σκεφτικα Δεσποινα...

    θα δουμε ...


    Katzenfreund
    29.08.2010, 15:24

     

    Την πρώτη εποχή της ακμής τους κατά τη δεκαετία του 60, ο νεαρός τότε Mick Jagger είχε δηλώσει, «Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να τραγουδά το “I can’t get no satisfaction” στα 40 μου.» Προφανώς στερείτο φαντασίας, αφού θα το τραγουδά στα 68 του!

     


    vasilisbSax
    29.08.2010, 16:34

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 28-08-2010 στις 18:18 έγραψε...

    Κι εγω αυτο σκεφτικα Δεσποινα...

    θα δουμε ...



    Λέτε να τριτώσει το "κακό";

    Είδωμεν...


    jethroomi
    29.08.2010, 17:49

    Παράθεση:

    Το μέλος Katzenfreund στις 29-08-2010 στις 15:24 έγραψε...

     

    Την πρώτη εποχή της ακμής τους κατά τη δεκαετία του 60, ο νεαρός τότε Mick Jagger είχε δηλώσει, «Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να τραγουδά το “I can’t get no satisfaction” στα 40 μου.» Προφανώς στερείτο φαντασίας, αφού θα το τραγουδά στα 68 του!

     



    Ναι ετσι ειναι, αλλά αφου δεν σταματησαν στα 40 γιατι κωλωνουν να παιζουν μεχρι τα 80 τους (γεροί να ειναι).

    Στο κατω-κατω μετα το 'Βlack and blue' δεν εγραψαν κανενα σπουδαιο αλμπουμ απλα περιφερονται κουβαλωντας την αιγλη των 60s.

    Προσωπικα πιστευω, επειδη ειναι φραγκοφονιαδες, οτι θελουν να μαζεψουν μερικα εκατομμυρια ακομα στα σιγουρα.


    vasilisbSax
    29.08.2010, 17:55

    Παράθεση:

     

    Ναι ετσι ειναι, αλλά αφου δεν σταματησαν στα 40 γιατι κωλωνουν να παιζουν μεχρι τα 80 τους (γεροί να ειναι).

    Στο κατω-κατω μετα το 'Βlack and blue' δεν εγραψαν κανενα σπουδαιο αλμπουμ απλα περιφερονται κουβαλωντας την αιγλη των 60s.

    Προσωπικα πιστευω, επειδη ειναι φραγκοφονιαδες, οτι θελουν να μαζεψουν μερικα εκατομμυρια ακομα στα σιγουρα.



    ΣΩΣΤΟΣ!!! {#emotions_dlg.thumbup}

    Και αν υπολογίσουμε και το γεγονός οτι η Ελλάδα προσφέρεται για γεροσυναυλίες αφού τόσοι και τόσοι "ξεχασμένοι" μας ανακάλυψαν ξαφνικά, τούτοι που ξέρουν και το δρόμο, γιατί να μην έρθουν για μια αρπαχτή της τελευταίας ώρας; {#emotions_dlg.thumbdown}


    jorge
    29.08.2010, 20:46
    Ρε παιδιά, τι να το κάνει άλλο ένα εκατομμύριο δολλάρια ο Τζάγκερ, όταν έχει ήδη τόσα και όταν πρόκειται να ζήσει λίγα ακόμα χρόνια;
    jethroomi
    31.08.2010, 17:14

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-08-2010 στις 20:46 έγραψε...

    Ρε παιδιά, τι να το κάνει άλλο ένα εκατομμύριο δολλάρια ο Τζάγκερ, όταν έχει ήδη τόσα και όταν πρόκειται να ζήσει λίγα ακόμα χρόνια;

    Φιλε jorge οι Stones παντα ειχαν αδυναμια στα εκατομμυρια. Ο Keef διαφημιζε (πριν 1 χρονο περιπου) καποιες επωνυμες τσαντες,

    το εκανε για την ψυχη της μανας του; μαλλον οχι.

    Ασε που επαψαν να ειναι μπαντα, με την κλασσικη εννοια του ορου, εδω και δεκαετιες. Οι Rolling Stones ειναι μια εταιρεια που ο σκοπος

    της ειναι, οπως και καθε κερδοσκοπικης εταιρειας, τα εκατομμυρια και μονο τα εκατομυρια.

    Σου απαντω σοβαρα αν και νομιζω οτι ειχες χιουμοριστικη διαθεση οταν εγραφες τα παραπανωWink.


    ThanassisB
    02.09.2010, 12:05

    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑΡΘΟΥΝ ?

    ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΕΤΡΕΧΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ Ο "ΕΤΣΙ" ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΚΟΦΟΙΝΙΚΑ....ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ !!!

    :)