ελληνική μουσική
    483 online   ·  210.866 μέλη

    Τι παίζει το άτομο ??

    AlfaWolf
    02.09.2010, 16:05

    Η μουσική που θα ακούσετε δεν αναπαράγετε από συμβατικά μουσικά όργανα τον αλλά από και τις αυτοσχέδιες μουσικές κατασκευές του  Linsey Pollak

    Τα πολλά λογία πραγματικά σε αυτήν την περίπτωση είναι φτώχια...

    Απολαύατε τον και τα σχόλια μετά.. δικά σας {#emotions_dlg.biggrin}

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 02-09-2010 16:06 ]


    ORFEASMIRSINIS
    02.09.2010, 22:41

     Με καθήλωσε!Τον απόλαυσα περισσότερο απο οποιοδήποτε συμβατικό συγκρότημα


    Japan88gr
    03.09.2010, 01:52

    τρομερό αυτο που κάνει


    mary_omikron
    03.09.2010, 07:49
    Αποδειξη οτι η μουσικη μπορει να "μιλησει" και σε ολους εμας τους μη εχοντες ιδεα απο νοτες.....
    Kristalo
    03.09.2010, 09:58

    Απιθανο!!!! Φανταστικο!!! Μου θυμισε μια μινι επειδειξη που ειχα παρακολουθησει απο το Σακη Παπαδημητριου όπου με ένα ανοικτο πιανο και με διαφορα αντικειμενα (χτενες, κατσαβιδια, αλυσιδες), παρηγαγε ακουμπωντας μονο τις χορδες και οχι παιζοντας στα πληκτρα, διαφορα ηχοχρωματα φτιαχνοντας μελωδιες καταπληκτικες!!!!

     

    http://www.avopolis.gr/greek/interviews/default.asp?ID=263

     

    http://www.avopolis.gr/greviews/default.asp?ID=5044

     

     


    lefterisvlachos
    03.09.2010, 10:41
    Eκτός από τις πραγματικά πρωτότυπες αυτοσχέδιες κατασκευές, αν κρίνω από τον τρόπο που έθεσε την βάση και τον ρυθμό, και με τον τρόπο που έπαιζε το "ξεσκονιστήρι" πρόκειται για εναν πάρα πολύ καλό μουσικό. Μπράβο του !!! Είναι απόλαυση. Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν κάπου και άλλα τέτοια δημιουργήματά του.
    AlfaWolf
    03.09.2010, 15:43

    Παράθεση:

    Το μέλος lefterisvlachos στις 03-09-2010 στις 10:41 έγραψε...

    Eκτός από τις πραγματικά πρωτότυπες αυτοσχέδιες κατασκευές, αν κρίνω από τον τρόπο που έθεσε την βάση και τον ρυθμό, και με τον τρόπο που έπαιζε το "ξεσκονιστήρι" πρόκειται για εναν πάρα πολύ καλό μουσικό. Μπράβο του !!! Είναι απόλαυση. Δεν ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να βρεθούν κάπου και άλλα τέτοια δημιουργήματά του.

    Υπάρχουν κι αλλα...

    μουσική απο καρότο {#emotions_dlg.thumbup}

    μουσικη με προφυλακτικό

     

    κι άλλα πολλά ακομα αυτοσχέδια μουσικά οργανα.