ελληνική μουσική
    772 online   ·  210.851 μέλη

    Ερώτηση για δασκάλους στο Νάκα.

    Gaidaros
    08.10.2010, 23:49

    Καλησπερα σε ολους!

    Ενδιαφερομαι να γραφτω στο Ωδειο Νάκας στην Αθηνα για ηλεκτρικη κιθαρα ομως δεν εχω ιδεα ποιο δασκλο να επιλεξω καθως δε γνωριζω τιποτα για αυτους.Γι' αυτο θα ηθελα να μου πειτε λιγα λογια εσεις αν γνωριζεται για αυτους και να μου προτεινεται.Προσωπικα θα ηθελα να ακολουθησω μια γενικοτερη κατευθυνση στη μουσικη και οχι ενα συγκεκριμενο ειδος γι' αυτο και δεν θα ηθελα για δασκαλο καναν κολλημενο π.χ. τζαζιστα,μεταλλα κλπ.(τυχαια πραδειγματα χρησιμοποιω ελπιζω να μη θιγω κανεναv). Επισης δε θελω καναν ψωνισμενο εγωιστη καθως δε μου αρεσουν τα ατομα που περιαυτολογουν συνεχεια αλλωστε σε ποιον αρεσουν...

    Οι εν λογω δασκαλοι ειναι: Χριστοφορος Καραλής, Θοδωρής Σκουτέρης, Δημήτρης Λαζαρίδης, Γιώργος Κρομμύδας, Νίκος Ευστρατίου, Πετρος Πολίτης

     

    Ευχαριστω εκ των πρωτερων:)


    Nikiforos94
    10.10.2010, 13:43

    Φιλε δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθήσω , γιατι δεν τους ξέρω.... Γενικοτερα οι Δασκαλοι στον Νακα ειναι ολοι καλοι.... Ειναι σπανιο να τυχεις σε κολλημενο γιατι τα πρωτα 1-2 χρονια ολοι μαθαινουν τα ιδια... Πεντατονικες ,power chords κλπ.....

    Οποτε μπορεις να αρχισεις κανονικα....


    Gaidaros
    10.10.2010, 16:32

    Φίλε μου σε ευχαριστω πολυ, περιμενα αρκετο καιρο για βρω πληροφορές ετσι ωστε να ξεκινησω και μολις μου εδωσες μια πολυ σημαντικη βοηθεια, να σαι καλα  :)