ελληνική μουσική
    574 online   ·  210.873 μέλη

    Οι Rolling Stones δεν πρόκειται να σταματήσουν ποτέ

    AlfaWolf
    05.11.2010, 13:50

    Πρέπει να το πάρουμε απόφαση. Οι Rolling Stones δεν πρόκειται να σταματήσουν ποτέ ν' ακονίζουν τις κιθάρες και τα ντραμς τους όσο κι αν τους απειλεί ο χρόνος. Κι όποιος δεν το πιστεύει, ο Keith Richards μίλησε στο BBC 6 και επιβεβαίωσε ότι θα περιοδεύσουν το 2011 και θα βγάλουν επίσης και καινούριο δίσκο, το υλικό του οποίου θ’ αρχίσουν να ηχογραφούν μετά τα Χριστούγεννα

    Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι όλοι είναι έτοιμοι να ξαναβγούμε πάλι εκεί έξω ξανά. Ο Mick είναι πολύ παραγωγικός στιχουργός, υπάρχει αρκετό υλικό για να επεξεργαστούμε, έχουμε ιδές και θα τις βάλουμε κάτω Δεκέμβριο ή Ιανουάριο". λέει χαρακτηριστικά ο Richards

    και δεν έχουμε άλλη επιλογή απ το να περιμένουμε με αγωνία...





    επισυναπτόμενα: rol.jpg 
    vasilisbSax
    05.11.2010, 16:28

    Οι Rolling Stones θα συνεχίσουν να κυλάνε, βέβαια, και όταν θα έχουν γίνει σκόνη, όπως τόσοι και τόσοι ΜΕΓΑΛΟΙ στην ιστορία της μουσικής.

    Εγώ έχω μείνει στα πρώτα 20 χρόνια τους και στις τότε κυκλοφορίες τους, χωρίς αυτό να σημαίνει βέβαια οτι δεν θα ακούσω και ότι καινούριο βγάλουν, μόνο που τα καινούρια τους μου φανερώνουν μια κούραση και μια άνευ λόγου*... Άλλωστε οτι είχαν να πουν το είπαν με τον καλύτερο τρόπο και με το παραπάνω, τότε που "δεν καταλάβαιναν Χριστό"...

    Παρ' όλα αυτά δηλώνω αιώνιος fan των Stones!!!

    *εξαιρείται το χρήμα


    ironzionlion
    05.11.2010, 17:58

    Και βεβαια  μετα το ολοκαύτωμα και την πυρινη καταστροφη

    σε καμια εικοσαρια χρονια

    θα συνεχιζει η μουσικη τους

    Θα παιζει ο κηθ ρισαρτς ΩΔΗ στις κατσαριδες

    αυτοι θα εχουν επιζησει μονο


    jethroomi
    06.11.2010, 03:13

    τι να πω...μετα το 'black and blue' την παλευουν με χιτακια.

    ειναι μουσιακο ειδος. Ξοφλησαν.


    jethroomi
    06.11.2010, 03:17

    Παράθεση:

    Το μέλος ironzionlion στις 05-11-2010 στις 17:58 έγραψε...

    Και βεβαια  μετα το ολοκαύτωμα και την πυρινη καταστροφη

    σε καμια εικοσαρια χρονια

    θα συνεχιζει η μουσικη τους

    Θα παιζει ο κηθ ρισαρτς ΩΔΗ στις κατσαριδες

    αυτοι θα εχουν επιζησει μονο



    οι κατσαριδες ειναι καλες!!!