ελληνική μουσική
    540 online   ·  210.866 μέλη

    Οι Iron Maiden στην Αθήνα.

    PHILIPPOSSM
    27.12.2010, 15:34

     

     

    Σύμφωνα με πληροφορίες, το ελληνικό κοινό θα έχει την ευκαιρία να απολαύσει για μία ακόμη φορά τους Ιron Maiden, τον ερχόμενο Ιούνιο, στις 15 ή 16 του μηνός.

    Έχει υπάρξει συμφωνία ανάμεσα στους διοργανωτές και το συγκρότημα και το μόνο που απομένει είναι επιβεβαιωθεί η ημερομηνία διεξαγωγής της συναυλίας.

    Η συναυλία του ιστορικού Metal συγκροτήματος στη χώρα μας θα είναι στα πλαίσια της περιοδείας του The World Final Frontier Tour, η οποία και θα ξεκινήσει τον Φεβρουάριο και ο Eddie είναι έτοιμος to Rips Up, με συναυλίες σε Ευρώπη, Αυστραλία, Ινδονησία (δύο lives παρακαλώ), Κορέα, Πουέρτο Ρίκο και σε δεκάδες ακόμα χώρες και πόλεις ανά τον κόσμο.

    Αναμένουμε λοιπόν για headbanging μέχρι τελικής πτώσεως!

    Πηγη: hit channel.



    aviectus
    27.12.2010, 16:37

    ειλικρνα τους βαρεθηκα......καραμελα πλεον....

    φυσικα και τους αγαπω,αλλα πρεπει να μα8ουν πως και η στερηση καλο κανει,παρα να τους κανει πιο διασημους ( απο οσο ειναι )

    και οπως εχω πει ηδη,ο νεος δισκος δεν μου αρεσε καθολου!


    SouLRocK
    27.12.2010, 16:47
    ωωω σοβαρά? οι Maiden Αθήνα? ευτυχώς που δε το περιμέναμε... και θα χουν και κάνα 70ευρω με τα νέα μέτρα ως το καλοκαίρι... (ελπίζω να'ναι δωρεάν η είσοδος), ασε που ως τότε θα μας έχουν φύγει τα λεφτά με τις συναυλίες που ήδη θα χουν γίνει :p
    kwstasagas
    27.12.2010, 18:49

    "ειλικρνα τους βαρεθηκα......καραμελα πλεον...."

     

    "ωωω σοβαρά? οι Maiden Αθήνα? ευτυχώς που δε το περιμέναμε... "

     

    Κι όσο σκέφτομαι το Σεπτέμβρη του 1988, που έδωσαν την πρώτη συναυλία τους στην Ελλάδα στο γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας .... Θυμάμαι πολλούς από τους συνομήλικούς μου να .... τσιμπιούνται για να βεβαιωθούν ότι ... είναι ξύπνιοι κι ότι αυτή η συναυλία - όνειρο θα γίνει στην πραγματικότητα και δεν πρόκειται να συμβεί στον ύπνο τους !!!

    Μετά από 23 χρόνια όμως .... να που τους βαρεθήκαμε !!! Και ίσως όχι άδικα .... τι να κάνουμε, ουκ εν το πολλώ το ευ ....

    Παρόλα αυτά, όλο και κάποιοι θα υπάρχουν που δεν τους έχουν δει ακόμη λάιβ και θέλουν πολύ να βρεθούν συναυλία τους. Γι' αυτούς θα είναι μια καλή ευκαιρία, ίσως η τελευταία. Διότι σε παλαιότερα τόπικς εδώ στο ΜΗ έχει γραφτεί ότι δεν θα αργήσουν (και) αυτοί να ανακοινώσουν τη διάλυσή τους. Οψόμεθα ......   


    SouLRocK
    29.12.2010, 09:12
    χα Κώστα δεν αντιλέγω... και φυσικά δε λέμε ότι οι Maiden δεν έχουν ποιότητα ή ιστορία... και εγώ περίμενα το 2005 να τους δω πρώτη φορά στην Ελλάδα, καθώς τους είχα χάσει το 99'. και θα είναι ωραία εμπειρία σε κάποιον να τους δει 1η φορά, αφού κάνουν και σοου συνήθως... απλά -τουλάχιστον εμένα- δε μ'αρεσει τόσο που τώρα στην "κρίση", έρχονται συχνά στην Ελλάδα όλα τα "παλιά" συγκροτήματα με τσουχτερό εισιτήριο!
    jorge
    29.12.2010, 10:16
    Παιδια τι λετε, υπαρχουμε κάποιοι που δεν τους εχουμε δει ουτε μια φορά, λόγω σπουδών μακριά, θητείας κλπ. Επομένως για μας ειναι ευκαιρία, ασε που απ' οτι καταλαβαινω απο reviews, μονο αρπαχτες δεν κανουν....
    Lorelei
    29.12.2010, 10:26

    Παράθεση:

    Παρόλα αυτά, όλο και κάποιοι θα υπάρχουν που δεν τους έχουν δει ακόμη λάιβ και θέλουν πολύ να βρεθούν συναυλία τους. Γι' αυτούς θα είναι μια καλή ευκαιρία, ίσως η τελευταία. Διότι σε παλαιότερα τόπικς εδώ στο ΜΗ έχει γραφτεί ότι δεν θα αργήσουν (και) αυτοί να ανακοινώσουν τη διάλυσή τους. Οψόμεθα ......   

     

    Μακάρι να μην είναι η τελευταία τους συναυλία... Δεν τους έχω δει ποτέ... ελπίζω να μην την κάνουν και αυτοί όπως οι Scorpions 

     


    SouLRocK
    29.12.2010, 12:56

    Δεν κάνουν αρπαχτές και συνοδεύουν πάντα τις συναυλίες τους με σόου επί σκηνής (τους έχω δει 3 φορές), μπορείτε να δείτε και το review που έδωσα εδώ στο περιοδικό για τη συναυλία τους το 2008:

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2618 ...

    φυσικά αξίζει να τους δει όποιος δεν είχε (ή δε θα έχει) την ευκαιρία να τους δει. Αυτό που μ' ενοχλεί είναι ότι ενώ το συγκρότημα έρχεται συχνά τα τελευταία χρόνια η τιμή ανεβαίνει (43e-2005, 55e-2007,60e 2008), δηλαδή φέτος (λογικά) θα έχει μια τιμή 65e σε περίοδο κρίσης για την Ελλάδα όταν οι μισθοί μικραίνουν (τεσπα σ'αυτό ισως να μην φταίνε οι ίδιοι Maiden)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 29-12-2010 12:58 ]


    JohnCherry
    30.12.2010, 19:33
    Παιδια εγώ πάντως θα είμαι εκει!!
    antreas_dr
    31.12.2010, 01:41

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-12-2010 στις 10:16 έγραψε...

    Παιδια τι λετε, υπαρχουμε κάποιοι που δεν τους εχουμε δει ουτε μια φορά, λόγω σπουδών μακριά, θητείας κλπ. Επομένως για μας ειναι ευκαιρία, ασε που απ' οτι καταλαβαινω απο reviews, μονο αρπαχτες δεν κανουν....

     

    Πάμε Γι΄ώργη... ούτε εγώ τους έχω δει και θέλω


    jorge
    31.12.2010, 11:26
    Ωραία ντράμερ, μολις βγουν εισιτήρια συνεννοούμαστε :)
    Moonchild92
    31.12.2010, 12:15

    Κι εγώ εκεί με βλεπω να βρίσκομαι....... Smile