ελληνική μουσική
    517 online   ·  210.874 μέλη

    Kykloforise to neo tragoudi tis Marias

    MANAGER1-showbiz
    17.01.2011, 23:38

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MANAGER1-showbiz στις 22-09-2011 01:28 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    MANAGER1-showbiz
    18.01.2011, 20:07

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MANAGER1-showbiz στις 22-09-2011 01:30 ]


    PsycheLovesDragonflies
    18.01.2011, 22:08

    Μετά την Μαρία Ιακώβου, είχα την τύχη να συναντήσω το αιθέριο τούτο πλάσμα. Η Ευδοκία συγκλόνισε τα εντός μου με τη μαγευτική φωνή και το σαγηνευτικό της βλέμμα. Προσκυνώ.


    PsycheLovesDragonflies
    18.01.2011, 22:23

    Άμα ακούσεις Ευδοκία, ερωτεύεσαι κι εσύ. Ιδού στίχος με βάθος:

    Εσύ ζητάς λεξοτανίλ
    Κι εγώ ζητάω χάδια
    Κι από τον υπολογιστή
    Μιλάμε πια τα βράδια
    Μου λες πως η αμόλυβδη
    Συνέχεια ανεβαίνει
    Κι εγώ ρωτάω το φερμουάρ
    Γιατί δεν κατεβαίνει

    Πόσες φορές έχω σκεφτεί ετούτα τα λόγια. Να μου το θυμηθείτε, το τραγούδι αυτό θα γίνει ο ύμνος της δυναμικής ελληνίδας γυναίκας, εκείνης που γνωρίζει καλά τι ζητάει από τη ζωή και το αδράχνει. Αυτό που μου αρέσει πιότερο, όμως, είναι οι ροκ πινελιές. Η λεπτή αναφορά στους Rage Against The Machine, δε, είναι το μυστικό της επιτυχίας!


    PsycheLovesDragonflies
    18.01.2011, 22:27

    Ορίστε! Απολαμβάνω να επιβεβαιώνομαι. Αύριο οι τίτλοι των εφημερίδων θα γράφουν για την παγκόσμια καριέρα της Ευδοκίας. Γινόμαστε όλοι μάρτυρες ενός σημείου τομή στη μέταλ μουσική. Spread the word!


    AbubaTheAlien
    18.01.2011, 22:41

    Ότι και να πω είναι λίγο... Απλά ανατριχιαστικό! Ένας λόγος να μείνω στην Γη για πάντα!


    aviectus
    19.01.2011, 14:34

    κυριε μανατζερ? να σου στειλω και εγω ενα ντεμο μου?

     


    Moonchild92
    19.01.2011, 23:27

    Παιδιά, θα κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου εδώ, αλλά νισάφι πια με το θάψιμο! Το MusicHeaven είναι ΜΟΥΣΙΚΟ site και, είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι, θα υπάρχουν και τέτοια θέματα! Είναι σωστό να κοροϊδεύουμε αυτό που δεν ταιριάζει στα γούστα μας έτσι απλά; Αν είναι τότε, εφόσον το MH χωρίζεται σε δύο κυρίως στρατόπεδα, αυτών που ακούνε rock/metal και αυτών που ακούνε έντεχνο, να πηγαίνουν οι ροκάδες στα θέματα για το έντεχνο να χλευάζουν και το αντίστροφο...

    Δεν κατάλαβα, δηλαδή, σε τι διαφέρει το συγκεκριμένο θέμα από, ενδεικτικά, ένα για το καινούριο τραγούδι των Firewind ή του Νταλάρα; Συμφωνώ, μπορεί το συγκεκριμένο πόστ να είναι (σαν) διαφημιστικό, αλλά εφόσον έχει μουσικό περιεχόμενο και δεν είναι καθαρά κουτσομπολίστικο σαν κάτι άλλα, δεν υπάρχει κανένα θέμα. Να γινόταν κάτι αντίστοιχο σε θέματα που αφορούν άλλους, να δείτε πως θα αντιδρούσαν ορισμένοι...


    aviectus
    19.01.2011, 23:55

    βασικα επειδη εθιξες το θεμα " μεταλας ροκας " και εγω στο στρατοπεδο της ροκ ανηκω..

    δεν σχολιασα σε εντεχνο ποτε,μιας και δεν ακουω την κατηγορια. Σχολιασα τον μανατζερ/προωθητή...αλλα ΚΑΙ το τραγούδι...

    μπορω ελευθερα ( πιστευω ) να πω πως κατι δεν μου αρεσει, με μια δοση χιουμορ...

    κακη μιμηση του δισκου της Μαντω του 2009 ( δωσ'μου λογω να σοθω )
    οπως και ο τροπος που εγινε η διαφημηση....

     


    aviectus
    20.01.2011, 00:15

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 19-01-2011 στις 23:58 έγραψε...

    Aviectus γιατί δίνεις εξηγήσεις...? Κοροΐδεψε κανείς...? {#emotions_dlg.rolleyes}



     

    ναι εγω....


    ThePinkPanther
    20.01.2011, 05:24

    Παράθεση:

    Το μέλος aviectus στις 19-01-2011 στις 14:34 έγραψε...

    κυριε μανατζερ? να σου στειλω και εγω ενα ντεμο μου?

     



     

    Αρκετα κρατηθηκα.........:)  Απ'οτι βλεπω δεν εχεις ....."φωναρα" ;)

     


    Moonchild92
    20.01.2011, 20:01

    Να ξεκαθαρίσω την θέση μου, Aviectus και Pentatonikos: δεν έχω πρόβλημα με κανέναν, απλά απλά προτιμώ όταν υπάρχει κριτική (με ή και χωρίς σοβαρό λόγο) να μην γίνεται χωρίς να είναι, να το πω έτσι, πιο συγκεκριμένη. Π.χ. στην απάντησή σου μιλάς για τους στίχους, για τον τρόπο προώθησης, για το στυλ κ.α. και ενώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, δεν βλέπω να γίνεται κάποια αναφορά για τίποτα από αυτά πιο πριν, παρά μόνο ποστ που διακωμωδούν τη κατάσταση(δικαιολογημένα στην περίπτωση μας, αλλά πάραυτα). Σίγουρα έχεις το ελέυθερο να πεις τη γνώμη σου(εγώ ούτε καν αναφέρθηκα σε κάτι τέτοιο) αλλά κάποιος που δεν καταλαβαίνει γιατί πέφτει όλο αυτό το θάψιμο(αν και δεν μου αρέσει η λέξη, δεν βρίσκω καλύτερη) δεν μπορείς να του δώσεις να καταλάβει με το χιούμορ και τα αστειάκια μόνο γιατί γίνεται. Θέλω να πω, αν κάτι αντίστοιχο γινόταν σε τόπικ ενός πιο σοβαρού και ποιοτικού τραγουδιστή, ένας που αυτός του αρέσει και θίχτηκε θα σε ρωτούσε τουλάχιστον "Γιατί το λες αυτό;" Γιατί να μη γίνεται κάτι αντίστοιχο κι εδώ; Δεν σας είπα να πετάξουμε το χιούμορ μας στα σκουπίδια και να απαντάμε με κατεβατά 30 σειρές, αλλά ένα μέτρο μπορεί να τηρηθεί ίσως.

    Ίσως με πει κανείς σοβαροφανή, συντηρητικό, υποκριτή ή ότι άλλο, αλλά απλά λέω τη γνώμη μου όπως τη βλέπω τώρα εγώ. Στη τελική, κι εγώ ροκ ακούω και σε καμία περίπτωση δεν μου αρέσει το τραγούδι, αλλά και του στραβού το δίκιο, ρε αδερφέ...


    aviectus
    20.01.2011, 23:47

    κοιτά...και πάλι,ενώ η ίδια ακόμα τραγουδά,δεν φταίω εγώ για τα αρνητικά σχόλια που εισπρατει...

    ( ακόμα και καφρικα ) ευτυχώς στη δίκη της περίπτωση,είναι μια όμορφη..κοπέλα..και δύστυχος για εμάς θα είναι για αρκετά χρονιά ακόμα στο χωρώ. ( θα μου πεις,μπορώ να μην ακούσω τους δίσκους της,ΝΑΙ φυσικά και δεν θα την ακούσω,αλλα θα βρίσκω μπροστα μου τέτοιες "προωθήσεις" απο δήθεν μάνατζερ....) που στα μάτια μου εξασκούν και το επάγγελμα του προαγωγου,βρίσκοντας "αφελείς" νέους,και να τους εκμεταλλεύονται. όπως ανέφερε και φίλος πεντανικος πριν για το πλούσιο μπούστο της.( ειναι ομως το ατιμο εε? εκει παει το ματι σου )

    το ότι τα δικά μου σχόλια και τον άλλων μελών είναι λίγο καυστικά,δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση...πάω στοίχημα οτι αν αυτά τα σχόλια τα έκαναν στο ράδιο-αρβυλα η ο πανουσης η ο Λαζοπουλος, αυτή τη στιγμή θα μιλούσαμε για την ελευθεριά της σάτιρας και το μέγα - υπέρτατο αστείο...( και πίστεψε με θα ήταν 10 φόρες χειρότερα) ενώ τώρα μιλαμε για πιθανή προσβολή της ερμηνεύτριας??
    εφόσον η ίδια δεν εχει τη γνώση στο κεφαλάκι της οτι απο φωνη Γιοκ....


    MANAGER1-showbiz
    21.01.2011, 00:24

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MANAGER1-showbiz στις 20-09-2011 22:15 ]


    aviectus
    21.01.2011, 00:36

    λες και αν ειχα ντεμο σε εσενα θα το ειχα στειλει....

    edit: το οτι εχει αγγελικη φωνη ασε να το κρινουν οι αγοραστες..οχι εσυ,φιλικα...


    -----------------
    AVIECTUS ON AIR rockarolla τεταρτη 02:00-03:00 και Κυριακη 02:00-03:00 ( Ξενη-ελληνικη Ροκ(ολα τα ειδη) και ασφαλως Εσεις με τις δικες σας επιλογες) (http://www.facebook.com/pages/Rockarolla/167903479888114?ref=ts)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : aviectus στις 21-01-2011 00:38 ]


    mary_omikron
    21.01.2011, 00:36

    Παράθεση:

    Το μέλος MANAGER1-showbiz στις 21-01-2011 στις 00:24 έγραψε...

    PsycheLovesDragonflies , σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.



    Manager μπραβο...έχεις οξεία αντίληψη...κοινώς "βουλωμένο γράμμα διαβάζεις"


    aviectus
    21.01.2011, 00:41

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 21-01-2011 στις 00:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MANAGER1-showbiz στις 21-01-2011 στις 00:24 έγραψε...

    PsycheLovesDragonflies , σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.



    Manager μπραβο...έχεις οξεία αντίληψη...κοινώς "βουλωμένο γράμμα διαβάζεις"



    διορατικότητα ....χαρισματικος!!


    ThePinkPanther
    21.01.2011, 09:15

    Παράθεση:

    Το μέλος MANAGER1-showbiz στις 21-01-2011 στις 00:24 έγραψε...
    .....

    PsycheLovesDragonflies , σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια..

    ...



     

    Ουτε κι'εγω θελω να ανοιξω διαλογο, (προς θεου...σε φορουμ βρισκομασται) αλλα θελω να παρατηρησω οτι η αναγνωστικη σου ικανοτητα ειναι προφανως ανταξια της ακοης σου.

    Αυτα.

     

     


    Kinezes_trexoun_gimnes
    21.01.2011, 09:47

    Αγαπητέ Elegance… θα πω κάποια πράγματα πολύ σοβαρα...

    Καλό θα είναι οι λέξεις «αμόλυβδη» και «φερμουάρ» να μη μπαίνουν στο ίδιο τετράστιχο καθώς όλοι κάνουμε τον συνειρμό σχετικά με το ποια είναι η μάνικα!!!

    Δεύτερον... μου έκανε εντύπωση στην ηλεκτρονική σου κάρτα οι «υπηρεσίες εξευρέσεις καλλιτεχνών»!
    Δηλαδή πόσο εξαφανισμένος και ξεχασμένος πρέπει να είναι ένας καλλιτέχνης για να χρειάζεται εξειδικευμένος άνθρωπος για να τον βρει???  
    Το ρωτάω γιατί άμα θέλω να βρω ας πούμε την Φουρέιρα της στέλνω και ένα e-mail βρε αδερφε...

    εσύ πρέπει να είσαι για ποιο hard-core περιπτώσεις...

    Πιστεύω εν κατακλείδι ότι η επιλογή σου να διαφημίσεις εδώ την συγκεκριμένη καλλιτέχνιδά είναι τόσο πετυχημένη, όσο πετυχημένη θα ήταν και μια καμπάνια της Lacta σε σύλλόγους διαβητικών.

    (Για τις βυζάρες θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα Pentatoniko).