ελληνική μουσική
    587 online   ·  210.868 μέλη
    Lorelei
    01.03.2011, 20:54

    Εδώ μπορούμε να γράφουμε ποια anime μας αρέσουν και γενικά να συζητάμε οτιδήποτε σχετίζεται μ' αυτάInnocent

    (Naruto, Bleach, One Piece, Fullmetal Alchemist, Claymore, Durarara και η λίστα δεν έχει τέλος για τους anime fans) 

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lorelei στις 01-03-2011 20:55 ]


    PsycheLovesDragonflies
    01.03.2011, 22:03

    Ένα όνομα. Hayao Miyazaki. Και γενικότερα, οι ταινίες του Studio Ghibli.


    SouLRocK
    01.03.2011, 23:10

    Το Howl's Moving Castle του Miyazaki ήταν καταπληκτικό!

    Μου άρεσε πολύ και το Ninja Scroll (ήταν απο τα πρώτα που είχα δει)

    Τέλεια τα OVAs του Samurai X, το Full Metal Alchemist:Brotherhood το είδα πρόσφατα πολύ καλό!

    Σε όσους αρέσουν τα gore προτείνω το elfenlied.

    {#emotions_dlg.beer}


    Lorelei
    22.03.2011, 03:52

    συμφωνώ κ εγώ οι ταινίες του Miyazaki μου αρέσουν πάρα πολύ... ειδικά Spirited Away κ Howls Moving Castle...respect!

    επίσης μου άρεσε πολύ κ η ταινία The Girl Who Leapt Through Time...

    μέχρι στιγμής αγαπημένες μου σειρές είναι το Full Metal Alchemist και το Death Note...πραγματικά φοβερό...Soulrock δες κ το παλιό FMA εκτός το Brotherhood, είναι επίσης πολύ καλό...Το Elfenlied θα το δω κάποια στιγμή καθώς και το Rainbow που είναι σχετικά νέα σειρά κ έχω ακούσει ότι είναι ωραία...


    dreamer1
    23.03.2011, 14:14
    εγώ το μόνο που έχω δει προς το παρών είναι το Deathnote! Παρόλα αυτά ένας φίλος μου, μου είπε να δω το Eureka Seven γιατί είναι πολύ καλό! Ξέρετε που θα βρω ελληνικούς υποτίτλους γιατί τα αγγλικά μου δεν είναι πολύ καλά;
    Lorelei
    25.06.2011, 15:02

    ^^σύμφωνα με το anidb (anime data base) δεν έχει μεταφραστεί από κάποιο group στα ελληνικά...

    Επίσης είδα κ το Toward the Terra (Terra E) κ είναι απίστευτο anime, αληθινό αριστούργημα....

    Αντιπολεμικό, συγκινητικό, με δράση κ πολλούς συμβολισμούς....όσοι δεν το έχετε δει δείτε το γιατί πραγματικά αξίζει....

    anidb link: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5039

    Τα επεισόδια στα αγγλικά μπορείτε να τα βρείτε σε πολλά sites όπως πχ εδώ http://www.watchanimeon.com/search/Toward%20the%20Terra