ελληνική μουσική
    909 online   ·  210.856 μέλη

    Χάλασε το πλυντήριο ? ... φτιάξε το τέλειο φωτιστικό !

    skordalis21
    02.03.2011, 11:34

    Υλικά-Εργαλεία

    • 1 Ανοξείδωτο κάδο από το πλυντήριο
    • Λάμπα
    • 1 Στρογγυλό χοντρό κρύσταλλο

     

    1. Ξήλωσε με τη βοήθεια του υδραυλικού σου τον ανοξείδωτο κάδο από το πλυντήριο. (αν δεν έχεις πλυντήριο, χαλασμένο ή σε λειτουργία, μία βόλτα σε υδραυλικό προς ανεύρεση παλιού κάδου θα έχει σίγουρα αποτέλεσμα) Έστω και αν όλα τα υπόλοιπα μέρη της συσκευής είναι για πέταμα, ο κάδος θα λάμπει από καθαριότητα ή έστω θα θέλει ένα καλό πλύσιμο. Μόλις καθαρίσεις καλά τον κάδο και τον αφήσεις να στεγνώσει, φτιάξε από καλό λεπτό ανοξείδωτο συρματόσχοινο (θα το βρεις στα σιδηρικά της γειτονιάς- , το κρεμαστάρι του, το οποίο θα ενώνεται τελικά σε ένα γάντζο ο οποίος θα πιάσει στο ταβάνι.
    2. Φτιάξε -ή παρήγγειλε στον ηλεκτρολόγο σου - ένα ντουί με μία λάμπα και είσαι έτοιμος. Όταν κρεμάσεις και ανάψεις το φωτιστικό θα πάθεις πλάκα. Από τις μικρές τρύπες του κάδου θα έχεις ένα μαλακό περιφερειακό φωτισμό σε όλους τους τοίχους, ενώ από την μεγάλη τρύπα στο κέντρο του θα έχεις δυνατό φως προς τα κάτω για να σου φωτίσει την τραπεζαρία ή το τραπεζάκι του καναπέ! Δεν θες να ξοδευτείς καθόλου και δεν σου αρέσουν τα κρεμαστά φωτιστικά; Κανένα πρόβλημα! Απλά ακούμπα τον κάδο στο πάτωμα και βάλε μέσα του απλά ένα καλώδιο με λάμπα που να καταλήγει σε πρίζα. Και μία τελευταία ιδέα –που δεν είναι του Κοβάτσεφ. Αν σου λείπει ένα τραπεζάκι για το σαλόνι, αφού φτιάξεις τον κάδο σε έκδοση φωτιστικού εδάφους, παρήγγειλε και ένα στρογγυλό χοντρό κρύσταλλο από τον τζαμά σου και βάλτο επάνω. Απλά δεν θα πιστεύεις το αποτέλεσμα. Το κόστος είναι σχεδόν μηδενικό. Δεν το παραβλέπουμε βέβαια αυτό το τελευταίο...

     

    ΠΗΓΗ menslounge.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : skordalis21 στις 02-03-2011 11:35 ]


    mary_omikron
    02.03.2011, 13:03

    {#emotions_dlg.eek}.... ωραίος....{#emotions_dlg.thumbup}


    cobal
    02.03.2011, 13:58
    πολυ καλο
    antwnispatra
    02.03.2011, 14:26

    Πως μπορώ να κάνω ζημιά στο πλυντήριο? {#emotions_dlg.tt2}

    Πολύ καλή πρόταση,ελπίζω σύντομα να προσθέσω φωτογραφία από το δημιούργημά μου!


    reteos
    02.03.2011, 16:42

    Καταπληπτική ιδέα . Εδικά για τον κήπο, καθώς μέσα από τις τρύπες του κάδου θα φωτίζονται τα

    φυτά. Φαντάζομαι πως θα είναι ωραιότατο.


    Kristalo
    02.03.2011, 18:39

    Φτου!!!!!!!!!! Και έδωσα το χαλασμένο πληντυριο πριν μια βδομάδα στον παλιατζή!!!{#emotions_dlg.eek}


    reteos
    02.03.2011, 20:11

    Παράθεση:

    Το μέλος Kristalo στις 02-03-2011 στις 18:39 έγραψε...

    Φτου!!!!!!!!!! Και έδωσα το χαλασμένο πληντυριο πριν μια βδομάδα στον παλιατζή!!!{#emotions_dlg.eek}



    Χαχαχαχαχά. Ο φίλος  skordalis21 έπρεπε να  τόλεγε νωρίτερα , αλλά που να το ήξερε κιαυτός {#emotions_dlg.biggrin}. Εγώ ευτυχώς έχω ένα χαλασμένο στην αποθήκη , από αύριο...................... εργασία .


    cobal
    02.03.2011, 20:25

    Εγω ειμαι υδραυλικος και θα βρω καδο σιγουρα και θα το φτιαξω για το καθιστικο και θα το ανεβασω να το δειτε


    reteos
    02.03.2011, 20:29

    Θα περιμένουμε με αγωνία Κώστα να το δούμε . Ισως και............ κλέψουμε,{#emotions_dlg.biggrin} ,κάτι απο την τεχνική σου. Μάλλον θα αναβάλλω την έναρξη των εργασιών μου, περιμένοντάς σε .

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : reteos στις 02-03-2011 20:30 ]


    cobal
    02.03.2011, 20:37

    Βεβαιως Γιαννη και θα χαρω να βοηθησω καποιον αν μπορω


    reteos
    02.03.2011, 21:06

    Παράθεση:

    Το μέλος cobal στις 02-03-2011 στις 20:37 έγραψε...

    Βεβαιως Γιαννη και θα χαρω να βοηθησω καποιον αν μπορω



    Οκευ