ελληνική μουσική
    566 online   ·  210.869 μέλη

    Πανος Μουζουράκης: Πως σας φαίνεται;

    vicobubble
    17.05.2011, 22:37

    Ακουώ απόψεις! Πώς σας φαίνεται?


    -----------------
    If I go crazy then will you still call me Superman ? I'll keep you by my side with me superhuman might Kryptonite

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 17-05-2011 22:43 ]


    PanGuitar
    28.05.2011, 16:43

    Αγαπημένος μου. Το νέο cd το έκαψα στο cd player :)

    Φοβερος τυπος με χιουμορ κι ισως η μεγαλυτερη ελληνικη φωνη. Ακουστε τον εδω..


    https://www.youtube.com/watch?v=LOFT6ZzA_1sLink

    >

    Κάνει φοβερή μουσική (Ακούστε το νέο δίσκο)

    Κατι ξεχωριστο στη ελληνικη μουσικη

    Και κανει και για τζαζ.. ακουστε τον δρομο απ το νεο cd


    mitsi87
    28.05.2011, 21:03
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν προσπαθεί να μοιάσει σε κανέναν και έχει ένα δικό του μοναδικό στυλ...εγω είχα αγοράσει το 1ο του cd όταν δεν τον ήξερε κανείς και μέσα είχε κάποια εξαιρετικά κομμάτια που πιστεύω πως άξιζαν μεγαλή προβολή...είναι το the next best thing όπως λέμε στα ελληνικά.....!!!!
    PanGuitar
    30.05.2011, 03:37

    Σε ποια κομμάτια αναφέρεσε; Για να δω κατα πόσο είναι τα ίδια με αυτά που ξεχώρισα εγώ απ την πρώτη του δουλειά :p


    mitsi87
    04.06.2011, 14:54

    Αναφέρομαι κυρίως στο "Αυτο τώρα πως να στο πω", "Μικρή μου μάγισσα" και "Η χαρά". Όχι ότι τα υπόλοιπα δεν είναι ωραία τραγούδια αλλά είναι περισσότερο χιουμοριστικά και για χαβαλέ. Τα παραπάνω τραγούδια θα μπορούσε να ακουστούν περισσότερο στο ραδιοφωνο και γενικά...


    PanGuitar
    04.06.2011, 17:51

    Όντως είναι τα καλύτερα του πρώτου δίσκου.. κι από τον 2ο ξεχωρίζει από θέμα ποιότητας το Φίλα με ακόμα και το Δώσε σημασία που οι στίχοι του σε κανουν να ταξιδευεις και να βυθιζεσαι σε σκεψεις..


    mitsi87
    04.06.2011, 18:46
    Όταν πάρω τον 2ο δίσκο θα σου πω και εγώ την γνώμη μου...
    ohcaptainmycaptain
    04.06.2011, 22:16

    Για εμένα δεν είναι η μεγαλύτερη ελληνική φωνή, αλλά μια πολύ καλή φωνή. Και γενικά μου αρέσει πολύ η διαφορετικότητα και ειδικά στους καλλιτέχνες......Για να μπορώ να τους ξεχωρίζω!{#emotions_dlg.yes}........................{#emotions_dlg.biggrin}!