ελληνική μουσική
    259 online   ·  210.899 μέλη

    Γίναμε ΣΚΟΥΠΙΔΟΦΑΓΟΙ εύγε ΕΛΛΑΔΑΡΑ

    koukz
    25.05.2011, 13:58
    Γιάννη αναφέρθηκα στην συγκεκριμένη συζήτηση, εσύ λες τώρα για μια εκπομπή που δεν την έχω ακούσει συνεπώς δεν έχω άποψη, σχολίασα με βάση αυτά που έχουμε γράψει εδώ
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    rouli726
    25.05.2011, 14:46

    Φίλε Γιώργο(κουκζ) διάβασε άλλη μια φορά όλα τα ποστ που αναρτήθηκαν εδώ..θα καταλάβεις τί λέμε..

    Anemonios,χάθηκα λίγο σε αυτά που έγραψες,να πω την αλήθεια.Δε διαφωνώ σε αυτά που λες,αν και νομίζω ότι η τεχνολογία είναι τόσο πια ανεπτυγμένη,που δε χρειάζεται να πρέπει ο καθένας να υποστεί την "πλύση εγκεφάλου" που κάποιοι,για λόγους κερδοσκοπίας,σαφώς,επιχειρούν.Προσωπικά,έχω σταματήσει να ακούω ραδιόφωνο στα fm ακριβώς για τους λόγους που αναφέρεις.

    Optiras,με τον όρο σκυλάδικα εννοώ τα μπουζουκομάγαζα(βλ.Βανδή-Βίσση-Άντζελα-Θεοδωρίδου-Σφακιανάκη-Κουρκούλη κλπ,χωρίς να τους εξισώνω ούτε καν μεταξύ τους)και ως "σκουπίδια" εννοώ τα προιόντα μουσικής που ως σκοπό έχουν την πρόσκαιρη κατανάλωση και διασκέδαση.Το τί βρίσκω και τα προτιμώ σε κάποιες φάσεις της ζωής μου είναι απλό..πρόσκαιρη και στιγμιαία διασκέδαση και έκφραση της διάθεσης και των συναισθημάτων μου.Απλά για μένα,η μουσική είναι,στο σύνολό της,ακριβώς αυτό,απλά και μόνο έκφραση διάθεσης και συναισθημάτων,όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ μου.

    Μπορεί,λόγω του ότι δεν είμαι μουσικός,να μην αντιλαμβάνομαι ακριβώς ή να φαίνεται ότι μιλάω πολύ "ελαφρά τη καρδία",όμως για μένα η μουσική και τα τραγούδια έχουν υπάρξει και στήριγμα σε δύκολες στιγμές και αποκούμπι,αλλά και παρέα σε όμορφες και χαρούμενες,δε το αντιμετωπίζω ανεύθυνα.
    Όπως είπαν όμως κι άλλα μέλη,δεν είναι λύση το να χλευάσω κάτι για να αναδείξω κάτι άλλο.
    Θυμηθείτε μόνο ένα θέμα που είχε ανοιχτεί για μια δουλειά του Σωκράτη Μάλαμα,όπου το μέλος μιλούσε και χαρακτήριζε τόσο άσχημα κάτι,απλά και μόνο επειδή δε το κατανοούσε και δε του άρεσε..Ακριβώς το ίδιο βλέπω κι εδώ.

    Υ.Γ.Δε συνηθίζω να αλλάζω άποψη για ανθρώπους εύκολα,οπότε θα δώσω την ευκαιρία στον εαυτό μου να λανθάνει για ότι πιστεύω και νοιώθω αυτή τη στιγμή..{#emotions_dlg.oops}


    AbubaTheAlien
    25.05.2011, 15:19
    m'aresei h anna goula <3
    PHILIPPOSSM
    25.05.2011, 15:58

    Καλοί μου φίλοι, είναι ωραία να υπάρχει αυτή η αντιπαράθεση μεταξύ ανθρώπων σε μια κοινότητα.
    Μην ξεχνάτε όμως ότι στην ζωή μας υπάρχει και μια λέξη.

    ΕΠΙΛΟΓΉ

    Όλοι επιλέγουμε από την αρχή της ζωής μας που θα ζήσουμε, πως θα ζήσουμε, τι δουλειά θα κανουμε, με ποιον άνθρωπο θα ζήσουμε, τι θα δούμε στην tv, τι θα διαβάσουμε, τι θα ακούσουμε.

    Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ορισμένοι προσπαθούν να με πείσουν για κάτι που είναι αντίθετα με αυτά που πιστεύω.

    Δεν θέλω να με μάθουν ούτε τι είναι ποιότητα ούτε τι είναι σκουπίδια, θέλω να ανακαλύπτω και να ΕΠΙΛΈΓΩ μόνος μου την επόμενη στιγμή.

    Συνεχίστε λοιπόν την αντιπαράθεση σας.


    -----------------
    Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα “υπεράνω υποψίας” μάλλον πρέπει να ξανασυστηθούμε…

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PHILIPPOSSM στις 25-05-2011 16:36 ]


    toulaaa
    25.05.2011, 16:17

    respect στον philipposm!!!!!! {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}

    συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!!


    RANIA74
    25.05.2011, 16:24

    Ας μην παραπονιομαστε με τα λεγόμενα "σκουπιδια" γιατι όπου υπαρχει ζητηση υπάρχει και η προσφορα......οσο υπαρχουν ανθρωποι που τα επικροτουν και τα υποστηριζουν τοσο περισσοτερα θα βγαινουν........"ειναι πολλα τα λεφτα Αρη" , "για τα λεφτα τα κανεις ολα " κτλ :)


    AR-ON
    25.05.2011, 16:57

    Παράθεση:

    Το μέλος Extremio στις 25-05-2011 στις 13:48 έγραψε...
    ...

    Εμείς οι "σκουπιδοφάγοι" υπέστημεν και το σεμινάριο περί αισθητικής από αέρος χτες βράδυ.  Αλλά έως εκεί.  Όσο προσβληθήκαμε, προσβληθήκαμε.  Τα όρια ξεπεράστηκαν.  Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ανεχόμαστε άλλο υποβιβασμό από τους κριτές του κόσμου.

    ...

    Εμ, καλά το υποψιαζόμουν ότι υπάρχει προϊστορία, κάποιο περιστατικό που προηγήθηκε και δημιούργησε την ένταση... Δεν εξηγείται τόσος καπνός χωρίς φωτιά, αν και θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι πολλοί από όσους καταθέσαμε την άποψή μας στην παρούσα συζήτηση, το κάναμε βασισμένοι μόνο σε ό,τι διαβάσαμε εδώ! Κρίμα που δεν άκουσα την εκπομπή και όσα εκεί ειπώθηκαν (και φαντάζομαι γράφηκαν και στο chat, ως είθισται), ώστε να έχω έγκυρη γνώμη για το αν είναι δικαιολογημένη ή όχι η ενόχληση και μάλιστα επί προσωπικού.

    Έχω να καταθέσω όμως τα εξής: έχοντας κάνει εκ βαθέων συζητήσεις (και μάλιστα ON-AIR) και με το Μιχάλη Κλεάνθη και με το Γιάννη Παπαγιαννόπουλο, έχοντας νιώσει την καθαρότητα όχι μόνο στο λόγο αλλά και στο βλέμμα και των δύο,  διατηρώ την εμπιστοσύνη στο ένστικτό μου ότι πρόκειται για ανθρώπους που είναι αγνοί, άδολοι και ευγενείς (όχι μόνο εξωτερικά αλλά και εσωτερικά), καθώς επίσης και παθιασμένοι με τις αξίες και τα πιστεύω τους, κάτι που είναι σπουδαίο, ακόμη κι αν καμιά φορά οδηγεί σε παρεξηγήσεις. Π.χ. ξέρω πόσο επέμεινα και δυσκολεύτηκα να πείσω το Μιχάλη - και μάλιστα χωρίς να γνωριζόμαστε προηγουμένως - να εγκαινιάσει τους "Κυριακάτικους Επισκέπτες" ως πρώτος καλεσμένος της εκπομπής, καθώς είχε τη σεμνότητα να θέλει να αποφύγει να θεωρηθεί η παρουσία του ως εκμετάλλευση του ΜΗ για την προβολή του. Γι' αυτό και ξέρω πολύ καλά ότι η ανοιχτή πρόσκλησή του στους Βατράχους δεν είναι διαφήμιση, αλλά κάλεσμα όπως ακριβώς καλεί ένας οικοδεσπότης φίλους στο σπίτι του! Είμαι σε θέση επίσης να ξέρω πολύ καλά, πόσο ακέραιος χαρακτήρας είναι ο Γιάννης (Extremio), ο οποίος έχει το "κουσούρι" αντί να καλοπιάνει, να ελίσσεται ή να γλύφει, να βάζει πάνω από όλα τις αρχές του και το περί δικαίου αίσθημα όπως ο ίδιος το αντιλαμβάνεται, θέτοντας εαυτόν συχνά σε έντονες αντιπαραθέσεις που κάποιος άλλος "διπλωματικά" σκεπτόμενος το στενό του συμφέρον, σίγουρα θα τις απέφευγε...

    Με τα παραπάνω (που ελπίζω να μου συγχωρέσετε το ότι επέλεξα να τα καταθέσω δημόσια, αντί προσωπικών μηνυμάτων εκατέρωθεν), θέλω να καταλήξω ότι αισθάνομαι τυχερός που σας έχω γνωρίσει και τους δύο και που θεωρώ ότι υπάρχει μεταξύ μας αληθινή εκτίμηση και φιλία. Γι' αυτό και θέλω να επιμείνω στην παρουσία σου Γιάννη το Σάββατο στο ραντεβού μας... Άσε που θα γνωρίσεις και τον Αλβέρτο (Hastaroth), που από μόνο του ως λόγος να κάνεις την υπέρβαση, να είσαι σίγουρος ότι αρκεί!

    {#emotions_dlg.beer}


    mary_omikron
    25.05.2011, 17:04

    Κάποια εποχή άκουγα ταυτόχρονα "με πιάνουν τα κλάμματα" με Σταμάτη Γονίδη και "χάρτινο το φεγγαράκι" με Νάνα Μούσχουρη..... το "εισαι το λάθος μου το τελευταίο¨με Γιώργο Μαζωνάκη και "αστέρι μου φεγγάρι μου" με Μελίνα Μερκούρη....

    Δυό όψεις του ίδιου νομίσματος... (συναίσθημα)

    Ο "δρόμος" που το εκφράζει ή το παράγει, έντεχνος ή όχι έντεχνος (αποφεύγω σκοπίμως το σκυλέ) παγερά αδιάφορος.... αρκεί να εκφράζεται, να παράγεται, να βιώνεται, να αγγίζει και να συγκινεί....

    Τα υπόλοιπα τα αφήνω στους ειδήμονες... μπορεί να ακούγεται απλοϊκό αλλά δεν είμαι μουσικός, ούτε τεχνοκριτικός, φανατική ακροάτρια μουσικής είμαι και αγαπώ οτιδήποτε με αγγίζει ανάλογα με το mood της στιγμής...

    Το "σκουπιδοφάγοι" είναι βαρύ, όπως και όλη η αντιπαράθεση ένθεν και ένθεν, και δεν βρίσκω κανένα λόγο ούτε της αρχής ούτε της συνέχειας...


    ixthis
    25.05.2011, 17:17
    ελπίζω να τελειώσατε ..........
    Extremio
    25.05.2011, 17:25

    Χαίρομαι που υπάρχουν άτομα σαν κι εσένα στο ΜΗ, Χάρη, και ξέρεις ότι το εννοώ.

    Συμφωνώ στην πλειοψηφία όσων είπες.  Διαφωνώ σε κάτι που - αν το πραγματευτώ εδώ - θα πέσει λογοκρισία.  Οπότε δεν έχει νόημα να το συζητήσω.  Δεν υφίσταται πλέον η "δέσμευση" της φιλίας με τον Μιχάλη μιας και επέλεξε να με διαγράψει από τους φίλους του.  Δεν κρίνω την επιλογή του.  Απλά την αναφέρω ως απελευθερωτική για την έκφραση των απόψεών μου, ώστε να μπορώ ελεύθερα να αναφέρομαι πιο συγκεκριμένα όταν παρίσταται η ανάγκη.  Και τον ευχαριστώ γι' αυτό.  Ακολούθησα μάλιστα το παράδειγμά του και διέγραψα κι εγώ τη Σοφία, γιατί έχω την αίσθηση ότι στο εγγύς μέλλον θα χρειαστεί εκ νέου να έρθουμε σε αντιπαράθεση.  Δυστυχώς.  Τουλάχιστον να μην παλεύω σε κάθε μου φράση να μην εκθέσω έναν φίλο, όσο φάουλ κι αν είναι (ο φίλος).

     

    Η επιβολή έχει πολλές μορφές, καλέ μου φίλε, Χάρη.  Άλλες είναι πιο εμφανείς, άλλες πιο απόκρυφες.  Ωστόσο, ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον, όπως λένε και στο χωριό μου.  Ακόμα και μια πρόσκληση, πίστεψέ με, μπορεί να ενέχει περισσή ειρωνία.  Δεν είναι τυχαίο ότι και οι δύο που προσκληθήκαμε, αντιδράσαμε με τον ίδιο τρόπο.  Κάτι θα ξέρουμε.  Κάτι θα έχουμε παρατηρήσει.  Συνήθως όταν σε έχουν φτύσει πρώτα, δεν πας να τους αγκαλιάσεις.  Όταν σε έχουν προσβάλει για ό,τι πρεσβεύεις και είσαι, δεν τους χαϊδεύεις.  Τους μαστιγώνεις.

    Αρνούμενος να συνεχίσω την προώθηση καταστημάτων και έργου, σου εύχομαι να περάσετε όμορφα εκεί που θα πάτε.

     

    Υ.Γ.  Σου προτείνω ανεπιφύλακτα να ακούσεις την κονσέρβα της χθεσινοβραδυνής εκπομπής.  Θα σου λυθούν πολλές απορίες. Σε εμάς τους άτεχνους δεν έμεινε καμμία απορία και καμμία αμφιβολία πλέον.

     

    Ναι, Σοφία, τελειώσαμε.


    -----------------
    Μη λυπασαι γι' αυτα που περασαν.... Να χαιρεσαι που καποτε υπηρχαν....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Extremio στις 25-05-2011 17:26 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Extremio στις 25-05-2011 17:28 ]


    ixthis
    25.05.2011, 17:27

    'Oταν αποφάσισα να πάρω εκπομπή στο ΜΗ μπήκα και διάβασα τους Όρους του σταθμού ένας από όλους  ανέφερε :

    Τι είδη μουσικής μπορώ να παίξω ως παραγωγός;

    Τα είδη που ακουγονται στο Radio MusicHeaven είναι rock, έντεχνο, παραδοσιακό, jazz, alternative, pop-rock, heavy metal, hard rock, ελαφρό τραγούδι, ρετρό, νέο κύμα, λαϊκό, ρεμπέτικο και συνδυασμοί τους. Δεν γίνονται δεκτές εκπομπές με είδη μουσικής που δεν αντιπροσωπεύονται στο MusicHeaven (death metal, σύγχρονο λαϊκοποπ, electronica κλπ

    Συμφώνησα και έκανα αίτηση για εκπομπή δηλώνοντας σαν θεματολογία την παρουσία διαφορετικών ειδών μουσικής που θα παίζονται και θα αντιπαραβάλλονται έτσι ώστε να δούμε αν μπορούν ή όχι να συνυπάρχουν μαζί κάποια είδη με την έννοια ότι η καλή μουσική δεν έχει διαφορά αλλά διαφορετικότητα. Και από εκεί προέκυψε και τίτλος της εκπομπής    ΕΤΣΙ  και  ΑΛΛΙΩΣ.

    Μετά την πρώτη εκπομπή δέχτηκα διάφορα σχόλια του στυλ ''ελπίζουμε να μην είναι τόσο ποιοτική που να μην μπορούμε να την παρακολουθήσουμε κλπ" Δε στάθηκα γιατί γενικά δεν κεντρώνω στην αρνητικότητα και θεωρώ ότι δεν είναι τόσο σοβαρές οι διαφορές των ανθρώπων όσο θέλουν να δείχνουν. Δεν είχα ιδέα για το τι παιζότανε πριν και ούτε και ρώτησα. Φρόντιζα να κάνω αυτό που ήξερα εγώ οσο καλά γινότανε.

    Έτσι λοιπόν από το ύφος και τις επιλογές των εκπομπών μου όλοι έχουν καταλάβει ότι δεν είμαι της σχολής του ελαφρού λαϊκού ή του λαϊκού πίστας. Έπαιξα ρεμπέτικο , ελληνικό τραγούδι , ροκ , παραδοσιακά εθνικ κ.α δεν παίζω ένα είδος λοιπόν ούτε ακούω ένα είδος και αυτό μπορεί να φανεί και επί το έργον.  Και άρχισαν και πάλι τα σχόλια πολύ κουλτούρα έπεσε κλπ΄΄ και ότι δε τα βάζω με κανένα και ότι για όλους έχω μια δικαιολογία και γενικά  η εντύπωση ότι "  γλύφω τους αρχηγούς του σάιτ ". Όλα αυτά επειδή θέλω να βλέπω την καλή όψη των ανθρώπων και όχι την αρνητική? οκ.

    Σε συζητήσεις με τα παιδιά ποτέ δεν έκρυψα τι είμαι και τι ακούω αντίθετα μάλιστα σε μια συζήτηση πρότεινα σε ένα από αυτά να ακούσει με προσοχή αν θέλει και κάτι άλλο. Αυτό ήταν .

    Αυτό που είπα  ερμηνεύτηκε όπως θα διαβάσατε όλοι από τον εξτρέμιο ως

    " επιτηδευμένη προσπάθεια επιβολής της "ποιότητας".

    Στο συγκεκριμένο θέμα έχω υποστεί ολη αυτή την  επίθεση εγώ και η οικογένεια μου για ποιο λόγο?

    χωρίς να θίξω κανέναν

    να κατονομάσω κανένα

    να ειρωνευτώ κανένα

    απλώς λέγοντας την άποψη μου και παραθέτοντας ένα διάλογο που πολλές φορές όλοι έχουμε κάνει . και μέσα απ αυτόν τον διάλογο σίγουρα βγαίνει και η προσωπική μου άποψη που είναι λογικό να μην συνάδει με όλων και να μην την ασπάζονται όλοι αλλοίμονο. Και ξεσπάει ολο αυτό το κακό από τι? απ αυτό που παρέθεσα στο θέμα? Σας ενοχλεί τόσο πολύ που  φτάνετε σε τέτοια σημεία επιθετικότητας ? πως το αντέχετε ?

    Είπα εγώ ή επέβαλα σε κανέναν τι να ακούει ? Αντίθετα μπαίνω και ακούω ότι παίζεται και το σέβομαι. Εσείς γιατί όχι? Και μάλιστα όπου μπορούσα να βοηθήσω ήμουν πάντοτε πρόθυμη .

    Η αυτονομία και η ελευθερία απόψεων είναι για μένα όχι μόνο στα λόγια άλλα και στον τρόπο ζωής μου πράξη σε μένα όσο και στην οικογενειά μου και όσοι μπορούν να δουν το καταλαβαίνουν. Πόσο μάλλον να επιβάλω σε άλλους . Γιατί τόση λάσπη?

    Μια άποψη εξέφρασα γιατί σας έθιξε τόσο? πήρατε το ρόλο του υπερασπιστή του σκυλάδικου δικό σας θέμα όχι δικό μου. Παρ όλα αυτά και  στον εξτρέμιο και στον αλφα γουλφ σε πμ δήλωσα την επιθυμία να γεφυρωθεί το πράγμα και να μην υπάρξει συνέχεια.

    Και ειδικά σε σένα Γιάννη σου ζήτησα να σεβαστείς και δυο κουβέντες που έχουμε πει παραπάνω. Και δεν χρειάζεται να πώ ποια ήταν η απάντηση σου γιατί φάνηκε απ αυτά που γράφεις. Σε καλέσαμε στο χώρο μας σα φίλο να σε κεράσουμε ένα ποτό και μιλάς για διαφήμιση? Δε ντρέπεσαι ?Ήταν διαφήμιση και την περασμένη εβδομάδα που μου είπες ότι μπορεί να περάσεις να κάνεις μια βόλτα να ξεδώσεις λίγο? Δε ντρέπεσαι και δε σέβεσαι τίποτα ? κρίμα για ευνόητους λόγους. Μόνιμα δυναμιτίζεις και σχολιάζεις πράγματα και δημιουργείς εντυπώσεις για διάφορα πρόσωπα και καταφέρεσαι για νέους ανθρώπους με άσχημο τρόπο. Παντού και πάντα πρέπει να υπάρχει μια κακή πρόθεση και μια υστεροβουλία δε σε καταλαβαίνω. Δεν είχες δώσει τέτοια δείγματα αρχικά μετά ξεσάλωσες . Καλύτερα βέβαια από την άλλη για να μπαίνουν κάποια πράγματα στη θέση τους . επιτέλους τρέφεσαι απ αυτό?

    Εχτές η εκπομπή έμεινε πιστή σ αυτό που πρεσβεύει και παρέθεσε ελληνικό λαϊκό τραγούδι και τραγούδι πίστας.

    Νόμιζα ότι αυτό θα ήταν διασκεδαστικό και η σύγκριση θα μίλαγε από μόνη της . Διάβασα και κάποια στοιχεία για την τέχνη από Πλάτωνα μέχρι Μυταρά. Δεν ήταν δικά μου στοιχεία ούτε απόψεις. Μπορεί η εκπομπή να ανέβει σε κονσέρβα να την ακούσουν όλοι όσοι ενδιαφέροντα. Ούτε ειρωνεύτηκα ούτε κατονόμασα και πάλι αλλά παρέθεσα τα δύο είδη .

    Έπαιζα ένα σκυλάδικο και αυτό όχι ολόκληρο και δυο λαϊκά ελληνικά δε πίστεψα ότι θα θιγείτε τόσο και ακόμη δε μπορώ να καταλάβω γιατί. Νοιώθετε προσβεβλημένοι ? γιατί ? ντρέπεστε για αυτό που ακούτε? δικαίωμα σας είναι και εμένα να μη μ αρέσει . Εξ άλλου δεν ακούτε μόνο αυτό οπότε γιατί τόσο θέρμη για το είδος ?

    Μετά ακολούθησε εκπομπή με σκυλάδικα την οποία παρακολούθησα γιατί νόμιζα ότι αυτή είναι στα πλαίσια του χαβαλέ. Δεν ήταν όμως έτσι . Ειρωνείες περί εντέχνου και άτεχνου επίθεση για άλλη μια φορά με επικεφαλή τον εξτρέμιο  λέγοντας πως απαντάει σε μη φυσιολογικούς ανθρώπους και σε γελοιότητες που αυτοί γράφουν στο φόρουμ φωτογραφίζοντας πεντακάθαρα έμενα και τον Μιχάλη. Όλη η εκπομπή ήτανε στηριγμένη σ αυτή τη διάθεση. Οκ δε πειράζει .Κάποια στιγμή σας ευχήθηκα καλή συνεχεία και έφυγα και μπήκε ατυχώς κάποιος και ρώτησε αν παίζει τέτοιο είδος μουσικής ο σταθμός και άρχισες πάλι την επίθεση και την ειρωνεία Εξτρέμιο ότι ήμουν εγώ με άλλο νικ "μήπως σε λένε σοφία κλπ.¨"

    Εγώ δεν έχω σπουδάσει ψυχολογία αλλά κάποιοι δάσκαλοι σου έχουν γράψει ότι βλέπουμε στον άλλο την πρόθεση που εμείς έχουμε.

    Αν ήξερα ότι θα θιγείτε τόσο δε θα την έκανα την εκπομπή . Αλλά βάλτε τις συμπεριφορές όλων μας επί τάπητος και βγάλτε τα συμπεράσματα σας . Λυπάμαι ειλικρινά. Αλλά είναι η άποψη μου αν μου επιτρέπετε.

    Δε στόχευε σε καμία περίπτωση στα πρόσωπα σας όσοι με γνώρισαν λίγο καλύτερα θα το έχουν καταλάβει.      Αντίθετα δέχτηκα προσωπικές επιθέσεις  και χλευαστικά σχόλια .

    Η εκπομπή έτσι κι αλλιώς θα συνεχίσει την παρουσία της με τη συγκεκριμένη θεματολογία  εκτός αν η σελίδα κρίνει ότι υπάρχει κάπου πρόβλημα .Ο υπεύθυνος του σταθμού αν θέλει ας με ενημερώσει.


    -----------------
    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 25-05-2011 17:32 ]


    AlfaWolf
    25.05.2011, 17:36
    Ουτε κι εγω γνωριζα ότι υπάρχει προϊστορία, κάποιο περιστατικό σε εκπομπη που προηγήθηκε και δημιούργησε την ένταση οχι βεβαια οτι αυτο αλλάζει την αποψη που εχω ηδη καταθεσει..
    Extremio
    25.05.2011, 17:37
    Θα σε παρακαλούσα να παραθέσεις σε όσους δεν έτυχε να ακούσουν την εκπομπή σου, την κονσερβούλα. Για να διαπιστώσουν όλοι ότι ουτε ειρωνεύτηκες, ούτε προσέβαλες, ούτες χλεύασες, ούτε απαξίωσες ό,τι εσύ προσωπικά θεωρείς "μή έντεχνο". Παρουσίαση διαφορετικών απόψεων αποκαλείς τα σχόλια πριν απο κάθε "μή ποιοτικό"; Παρουσίαση διαφορετικών απόψεων αποκαλείς τα σεμινάρια περί Αισθητικής της Τέχνης; Παρουσίαση διαφορετικών απόψεων αποκαλείς την αντιπαραβολή Χατζιδάκι με κομμάτι της Άντζελας Δημητρίου από ελλεινή ηχογράφηση μέσω κινητού τηλεφώνου; Παρουσίαση διαφορετικών απόψεων αποκαλείς το ότι έκοβες τα "μή έντεχνα" στη μέση χωρις καν να αφήνεις τον κόσμο να ακούσει τί είναι αυτό που τόσο απεχθάνεσαι; Παρουσίαση διαφορετικών απόψεων αποτελεί το ότι κάποια στιγμή αποφάσισες να σταματήσεις να αντιπαραβάλεις και την αντίθετη άποψη, γιατί "δεν αντέχεις άλλο";;;;;;;; Αυτό λέγεται παρουσίαση αντίθετων απόψεων; Από πότε;
    PHILIPPOSSM
    25.05.2011, 17:39
    Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω την έμμεση "επίθεση" στην Ixthis............ σας έβαλε κανένας με το ζόρι να ακούσετε την εκπομπή της; Για όνομα του θεού, αρχίζω να πιστεύω ότι είναι στοχευμένη η επίθεση πλέον και ότι υπάρχει και κάτι άλλο από πίσω....
    ixthis
    25.05.2011, 17:40

    συνεχίζεις να δημιουργείς εντυπώσεις και να ψεύδεσαι?

    σήμερα μόλις μπήκα στη σελίδα βρήκα δύο πμ

    ένα δικό σου και ένα του Νικόλα για διαγραφή από τη λίστα φίλων σας

    είπαμε οκ δικαίωμα τους

    Τι λές τώρα?

    Δέν εχω να πω τίποτα άλλο μονο λυπάμαι βαθειά και το ενοώ.

     

     


    Extremio
    25.05.2011, 17:52

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 25-05-2011 στις 17:40 έγραψε...

    συνεχίζεις να δημιουργείς εντυπώσεις και να ψεύδεσαι?

    σήμερα μόλις μπήκα στη σελίδα βρήκα δύο πμ

    ένα δικό σου και ένα του Νικόλα για διαγραφή από τη λίστα φίλων σας

    είπαμε οκ δικαίωμα τους

    Τι λές τώρα?

    Δέν εχω να πω τίποτα άλλο μονο λυπάμαι βαθειά και το ενοώ.

     

     



    Δημιουργώ εντυπώσεις και ψεύδομαι;;;;

    (1) Διάβασε καλύτερα τί εγραψα, (2) Πρόσεχε λίγο τις εκφράσεις σου.

    "Δεν υφίσταται πλέον η "δέσμευση" της φιλίας με τον Μιχάλη μιας και επέλεξε να με διαγράψει από τους φίλους του.  Δεν κρίνω την επιλογή του.  Απλά την αναφέρω ως απελευθερωτική για την έκφραση των απόψεών μου, ώστε να μπορώ ελεύθερα να αναφέρομαι πιο συγκεκριμένα όταν παρίσταται η ανάγκη.  Και τον ευχαριστώ γι' αυτό.  Ακολούθησα μάλιστα το παράδειγμά του και διέγραψα κι εγώ τη Σοφία, γιατί έχω την αίσθηση ότι στο εγγύς μέλλον θα χρειαστεί εκ νέου να έρθουμε σε αντιπαράθεση.  Δυστυχώς.  Τουλάχιστον να μην παλεύω σε κάθε μου φράση να μην εκθέσω έναν φίλο, όσο φάουλ κι αν είναι (ο φίλος)."

     

    Που ακριβώς δημιουργώ εντυπώσεις;

    Που ακριβώς ψεύδομαι;




    -----------------
    Μη λυπασαι γι' αυτα που περασαν.... Να χαιρεσαι που καποτε υπηρχαν....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Extremio στις 25-05-2011 17:54 ]


    ixthis
    25.05.2011, 18:25

    Μα δεν ήσουν ποτέ στη λίστα φίλων του μιχάλη .πως σε διέγραψε? τες πα δεν είναι εκει το θέμα και σταμάτο αυτο που κάνεις δέν έχει νόημα .


    sillia
    25.05.2011, 18:33

    Πίστεψα ότι ήταν απλά μια κατάθεση ιδεών και απόψεων για το ποιό θεωρείται καλό ελληνικό τραγούδι ποιό είναι έντεχνο και ποιό ας το πω κι εγώ σκυλάδικο γι αυτό μπήκα να γράψω την άποψή μου !

    Εδώ όμως υπάρχει μπόλικο παρασκήνιο και κακώς μπήκα στην διαδικασία αυτή !

    Συγνώμη αποχωρώ.... αφού βέβαια πω ό,τι χτες η  έκτακτη του antwnιspatra δεν ήταν σκυλουδιά πιο πάνω ανέφερα καλλιτέχνες που ακούστηκαν μα μια πολύ καλή εκπομπή με κέφι, ατάκες και παιχνίδι και στο ελάχιστο

    δεν ξέφυγε απο τα πλάισια του σεβασμού και της αξιοπρέπειας ως όφειλε προς  τους ακροατές !

    Ζητώ συγνώμη επίσης από την Σοφία που στην εκπομπή της μέσα στο chat έριχνα διάφορα τραγούδια μα πίστευα ότι είμαστε μια παρέα που βρεθήκαμε να χαλαρώσουμε και να παίξουμε με το κοντραστ συναισθημάτων γαβ γαβ και έντεχνου !!!!!

    Τελικά κάποιες φορές από τον εξώστη ακούς καλύτερα !!!!!!!!!!!!

    Τα σέβη μου{#emotions_dlg.huh}


    -----------------
    Η ευτυχία είναι έξω από την πόρτα μας και περιμένει να της ανοίξουμε! Το κλειδί βρίσκεται στο συρτάρι που γράφει "ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ για τα μικρά πράγματα"!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 25-05-2011 18:42 ]


    ixthis
    25.05.2011, 18:47

    Σίλλια οτι ξέρεις ξέρω περι παρασκηνίου. Είναι πολύ απλό. Εκανα μία εκπομπή με δύο είδη μουσικής και διάβασα κείμενα αλλων περι τέχνης. Ενόχλησε και εξόργισε και έγινα γι αυτο εισπράκτορας ειρωνιών και λάσπης.

    Εσύ οταν πονάς όπως είπες  θες να ακούσεις θεοδωρίδου εγώ βενετσάνου.

    Εσυ δε θεωρείς σκυλοτράγουδα τα χθεσινά εγω τα θεωρώ.

    Που είναι το πρόβλημα ? Σου είπα ποτέ μην ακούσεις ? ενοχλεί που δεν ακούω εγώ? η που έχω συγκεκριμένες απόψεις?

    Υπήρξα ευγενική και ζεστή με όλους . Δε καταλαβαίνω γιατι το παίρνετε προσωπικα.