ελληνική μουσική
    943 online   ·  210.853 μέλη

    Αγορά κλασσικού πιάνου-αναζήτηση καταστημάτων με μεταχειρισμένα πιάνα

    Nansubi
    27.06.2011, 13:34

    Καλημέρα σε όλους.

    ήθελα την βοήθειά σας σε θέμα αγοράς κλασσικού πιάνου!

    Ξεκίνησα πρόσφατα να μαθαίνω πιάνο (αν και μεγάλη στην ηλικία -26 ετών) και πρέπει να πώ οτι χάρηκα που πήρα την απόφαση να ξεκινήσω, καθώς τα χρόνια περνούσαν και πάντα κάτι άλλο είχε προτεραιότητα (σπουδές, δουλειά κλπ)

    Το θέμα είναι οτι θέλω να αγοράσω πιάνο ώστε να μελετάω σπίτι και όχι στο ωδείο  και γενικά για να μπορώ να αντλώ και ευχαριστήση με το παίξιμο , καθώς αυτός ήταν και ο αρχικός λόγος που ξεκίνησα να μαθαίνω.

    Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με μοντέλα τα οπόία θα ταίριαζαν στην περίπτωση μου (αρχαρια) και σχετίκά με καταστήματα που θα μπορούσα να βρώ μεταχειρισμένα πιάνα.Το budget  μου είναι περίπου  2000. Πιστευετε οτι αρκεί?


    estelios1
    30.08.2011, 13:27

    Κοίτα στο site : www.pianoguide.gr

    Έχει πολλές πληροφορίες


    Maria1977
    23.09.2011, 02:30
    € 2.000 ισωσ αρκεί για μεταχειρισμενο πιανο, για καινούριο πιανο θές πάνω απο € 3.500 . Στο κέντρο έχει πολλα μαγαζιά δες και τα πιανα Αθανασατος που οργανώνει Bazaar αρχές Οκτωβρίου μπές στο www.pianos.gr
    Ai8erobamwn
    12.10.2011, 23:19

    Αν δεν έχεις βρει ως τώρα, ένας καλός μας οικογενειακός φίλος πουλάει το πιάνο του, 2000 ευρώ. Ως πιανίστρια και η ίδια μπορώ να πω ότι πρόκειται για πολύ καλή περίπτωση και αν θες μπορώ να σας φέρω σε επικοινωνία.

    Βέβαια προσωπική μου γνώμη είναι πως οικονομικά ίσως είναι πιο συμφέρουσα λύση ένα ηλεκτρικό πιάνο...