ελληνική μουσική
    634 online   ·  210.873 μέλη

    Ψάχνω βιβλίο του Στίβεν Κινγκ.

    giotapiano
    11.12.2011, 13:42

    Προχθές παρακολούθησα την ταινία "Το αυτό",ξερετε,με τον κλόουν που τρομάζει τα παιδάκια.Έμαθα ότι ειναι προσαρμογή του βιβλίου "το αυτο" του στίβεν κινγκ,οπότε θέλω να μάθω αν υπάρχει η εκδοση του βιβλιου στα ελληνικα.

    Ευχαριστω προκαταβολικα! {#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------
    Music is the poetry of the air.Richter

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 11-12-2011 16:44 ]


    Agia
    11.12.2011, 13:54

    Παράθεση:

    Το μέλος giotapiano στις 11-12-2011 στις 13:42 έγραψε...

    Προχθές παρακολούθησα την ταινία "Το αυτό",ξερετε,με τον κλόουν που τρομάζει τα παιδάκια.Έμαθα ότι ειναι προσαρμογή του βιβλίου "το αυτο" του στίφεν κινγκ,οπότε θέλω να μάθω αν υπάρχει η εκδοση του βιβλιου στα ελληνικα.

    Ευχαριστω προκαταβολικα! {#emotions_dlg.thumbup}

    Συνήθως ο εκδοτικός οικος BELL, εκδίδει μεταφρασμενα βιβλία του King, κανε μια προσπαθεια εκει, ειτε μεσω του site , είτε σε μεγάλα βιβλιοπωλεία!!

    Καλό διάβασμα, ειναι απιστευτος ο τύπος!!!!!Smile


    mary_omikron
    11.12.2011, 16:28

    Από τις εκδόσεις BELL κυκλοφόρησαν τα περισσότερα και απο τις εκδόσεις ANUBIS δύο βιβλία(αν δεν κάνω λάθος και είναι περισσότερα).


    Foidel
    11.12.2011, 16:33

    Δεν θα το πιστέψεις!Χθες πήγα στο Παπασωτηρίου στο Πανεπιστήμιο και ήμουν ανάμεσα στον "Θόλο"
    και στο "Το Αυτό". Τελικά επέλεξα τον "Θόλο" γιατί κατά κάποιο τρόπο το εξωφυλλο του "Το Αυτό" με τρομοκράτησε...Αν έχεις όρεξη πάντως δεν θα βρεις καλύτερο, ο Στήβεν Κινγκ δεν θεωρείται αδίκως μαιτρ του τρόμου ;)


    -----------------
    Ό,τι και να σε κυνηγάει (τα χρέη, το άδικο, o εαυτός σου, ο χρόνος τελικά) υπάρχει μόνο ένας τρόπος να του ξεφύγεις, εκτός φυσικά απ’ το τρέξιμο: η άνευ όρων εμπιστοσύνη στην απόλυτα δική σου τρέλα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 11-12-2011 16:44 ]


    giotapiano
    12.12.2011, 22:47

    σας ευχαριστω ολους πολυ για τη βοηθεια σας!!  {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.biggrin}


    giotapiano
    12.12.2011, 22:50

    @Foidel χαχα τελικα οντως κρινουμε ενα βιβλιο απο το εξωφυλλο,σε βρισκω σωστο!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : giotapiano στις 12-12-2011 22:50 ]


    Foidel
    12.12.2011, 23:09
    Οχι ακριβώς...Γιατί πραγματικά μερικές φορές το εξώφυλλο αδικεί.Εγώ δεν είχα τοσο μεγάλο προβλημα με τον τρομακτικο κλοουν. Αλλά είχε ο πατέρας μου που είχε έρθει να με πάρει απο το μάθημα της Μαθηματικής Εταιρείας.Έτσι μην μπορώντας να αγοράσω το βιβλίο που ήθελα μιας και ο πατέρας μου δεν το ενέκρινε αναγκάστηκα να αγοράσω τον Θολο που είναι εξίσου καλο βιβλίο.
    mary_omikron
    12.12.2011, 23:26

    Σωστός ο Κωνσταντίνος Smile.. Ποτέ από το εξώφυλλο, από κριτικές, από περίληψη που εμπεριέχεται, από γνώμες, από συστάσεις, ναι, αλλά ποτέ από το εξώφυλλο. Παγκόσμια αριστουργήματα εκδίδονταν με απλά συνήθως μαύρα ή μπορντώ μονόχρωμα πανόδετα εξώφυλλαSmile και σπάνια δερματόδετα...


    NikosRoman
    14.12.2011, 01:25

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 11-12-2011 στις 16:28 έγραψε...

    Από τις εκδόσεις BELL κυκλοφόρησαν τα περισσότερα και απο τις εκδόσεις ANUBIS δύο βιβλία(αν δεν κάνω λάθος και είναι περισσότερα).



    Ριξε και μια ματια στον υιο του Κινγκ με το ονομα Joe Hill.Μεγαλο και νεο αστερι στην λογοτεχνια τρομου και εχοντας ηδη διαβασει τρια απο τα βιβλια του πολυ πιο τρομακτικος.Αν βεβαια σε ενδιαφερει γιατι καταλαβαινω οτι λιγοι διαβαζουν το ειδος.


    mary_omikron
    14.12.2011, 09:06
    @ ΝikosRoman Η λογοτεχνία τρόμου δεν είναι στις προτιμήσεις μου, απευθύνθηκα στην giotapiano μόνο για πληροφόρηση που έτυχε να ξέρω. Ωστόσο ευχαριστώ :)
    xanthippib
    14.12.2011, 19:19
    Καλησπέρα , δες εδω...εκδοσεις Λιβανη http://www.skroutz.gr/books/a.780.King-Stephen.html
    giotapiano
    16.12.2011, 21:20

    @xanthippib   ευχαριστω παρα πολυ!!!!