ελληνική μουσική
    737 online   ·  210.857 μέλη

    Συναντηση μελων ΜΗ στην Κυπρο.

    polydoroslouca
    12.04.2005, 00:11
    Απο τις 28 Απρ μεχρι 3 Μαιου θα ειμαι Κυπρο. Τι θα λεγατε για μια
    συναντηση.Ευκαιρια να γνωριστουμε.
    revekka
    12.04.2005, 10:03
    29 είναι Παρασκευή, 1η Μαϊου είναι Πάσχα οπότε νομίζω θα είναι καλά να το κάνουμε όσο νωρίτερα γίνεται γιατί εδώ στην Κύπρο εξαφανιζόμαστε στα χωριά μας το Πάσχα.

    Προτίνω 29 Απριλίου απόγευμα
    Για να δούμε ποιοι είμαστε για να αποφασίσουμε


    andri14
    12.04.2005, 10:27
    Έχει δίκιο η Ρεβέκκα...εγω 29 θα μαι ήδη Λάρνακα στο χωριό μου, αλλά δεν είναι πρόβλημα, πειτε ώρα και εγω θα μαι εκει.

    andri14
    12.04.2005, 11:33
    Σύμφωνα με το site υπάρχουν 211 μέλη από Κύπρο.....Που είστε βρε παιδιά;;;;;;;;;;
    Ακόμα και να μην μπορείτε για τότε που λέμε...θα εισηγούμουν να λέγατε ένα "γεια" μέσα από το θέμα αυτό στο φόρουμ (οι ενεργοι τουλάχιστον), έτσι ώστε να αρχίσουμε να μαζευόμαστε μέχρι το καλοκαιράκι και να γνωριστούμε μεταξύ μας.

    Haroulinda
    12.04.2005, 12:30
    Γεια... είμαι εδώ!

    Μου έστειλαν σήμερα αυτό και ...
    ...λέω να συναντηθούμε στο Hamam Omeryie
    Tyllirias Square
    Old Town Nicosia

    Tel. 22 750 550 or 22 460 570
    Mondays : 11-5 pm tours only

    Tuesdays, Thursdays and Saturdays for men 9 am to 9 pm

    Wednesdays, Friday and Sunday for women only 9 am to 9 pm

    What to you get:

    Hot Stone massage CYP 40
    Traditional body peeling CYP6
    Body peeling with ethereal/aromatic oils CYP 8
    Simple hamam CYP10
    Relaxing massage (30 min steamy area of hamam) CYP 12
    Relaxing massage (50 min cool area of hamam) CYP 20
    Chinese massage CYP 25
    Aromatherapy massage CYP 25

    Θέλω να πάω! Να κάνουμε την συνάντηση μας εδώ?
    revekka
    12.04.2005, 12:51
    Δεν το συζητώ, τέλειο το χαμάμ.... είναι παλιό οθωμανικό λουτρό το οποίο ήταν ερειπωμένο για αρκετά χρόνια, μέχρι που επαναλειτούργησε φέτος στην παλιά Λευκωσία. Δεν έχουν καταστρέψει τίποτα παλιό, απλώς το έχουν συντηρήσει και είναι....τέλειο, όπως είπα και πρίν :)

    Το θέμα είναι πως δεν μπορούμε να πάμε όλοι μαζί, έχει άλλες μέρες για άντρες και άλλες για γυναίκες. Και να μην είχε δηλαδή, προκύπτουν ... τεχνικά προβλήματα

    Ας δούμε ποιοί ενδιαφερόμαστε για τη συνάντηση πρώτα..... άντε, και η άντρη θα έρθει απο λάρνακα για χάρη μας (μισή ώρα δρόμος)
    Sofia
    12.04.2005, 16:26
    Μπράβο Πολύδωρε για την πρωτοβουλία!! Το 'πες και το 'κανες!!
    Haroulinda
    12.04.2005, 16:32
    Γιατί ??? εμάς δεν έχει μπράβο?
    Sofia
    12.04.2005, 16:40
    Μην νευριάζεις Χαρουλίντα μου! Είπα μπράβο στο Πολύδωρο που πήρε την απόφαση και την πρωτοβουλία να ξεκινήσει το θέμα! Κάποιος πρέπει να κάνει πάντα την αρχή, έτσι δεν είναι?
    Μπράβο και σε όλους εσάς τους υπόλοιπους που θα παρεβρεθείτε στη συνάντηση!
    Haroulinda
    12.04.2005, 16:43
    Ναι αλλά η Ρεβεκκούλλα και η Αντρουλλού το σκέφτονταν καιρό τώρα!!! Τους λέω εγώ μπράβο όμως!

    Αφου δεν θα παρεβρεθούμε τελικά γιατί δεν μπορούν όλοι να πάνε στο Χαμαμ!
    Sofia
    12.04.2005, 16:58
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 12-04-2005 στις 16:43 έγραψε:

    Ναι αλλά η Ρεβεκκούλλα και η Αντρουλλού το σκέφτονταν καιρό τώρα!!! Τους λέω εγώ μπράβο όμως!





    Είμαι σίγουρη πως όλοι εσείς εκεί στην Κύπρο το σκέφτεστε καιρό τώρα!!
    Haroulinda
    12.04.2005, 17:01
    Η Ρεβεκκούλλα και η Αντρουλλού είπαμε...


    Sofia
    12.04.2005, 17:10
    Quote:

    Το μέλος Haroulinda στις 12-04-2005 στις 17:01 έγραψε:

    Η Ρεβεκκούλλα και η Αντρουλλού είπαμε...







    οκ...αφού το είπαμε.. ΜΠΡΑΒΟ στη Ρεβεκκούλα, ΜΠΡΑΒΟ στην Αντρουλλού!!

    (Happy now??? )
    Haroulinda
    12.04.2005, 17:15
    Ναι... πολύ!


    revekka
    12.04.2005, 18:29
    Ναι το σκεφτήκαμε αρκετές φορές, αλλα, τουλάχιστον εγώ, δεν βρήκα την κατάλληλη ευκαιρία. Μια μεγαλύτερη συνάντηση θα επιδιώξουμε το καλοκαίρι που θα είναι Κύπρο κι άλλος κόσμος. Τωρα, αφού το αναφέρει ο Πολύδωρος, το συζητάμε για ένα καφεδάκι γιατι όσο να’ναι, πριν απο τις διακοπές του πάσχα εδω πέρα εξαφανιζόμαστε (όπως και ξανάπα!)

    Λοιπόν, για να ξέρουμε τι γίνεται, αν μπορέσουμε θα βρεθούμε την Παρασκευή 29 του μήνα για καφεδάκι ή καμιά μπυρίτσα. Μέχρι στιγμής μιλήσαμε εγώ, η Άντρη, ο Πολύδωρος και η Χαρούλα.

    Η Άντρη είπε σίγουρα είναι μέσα, κι εγώ θα κανονίσω να είμαι αν το διευθετήσουμε.
    Οπότε, Χαρούλα, Πολύδωρε, λοιποί Κύπριοι ή λοιποί που θα είσαστε στην Κύπρο μπορείτε και επιθυμείτε(!) την Παρασκευή?

    polydoroslouca
    13.04.2005, 01:50
    Ποια πολη ειναι πιο βολικη για την συναντηση? Αν ειναι καποιος απο
    Παφο, ειναι λιγο δυσκολο να ερθει Λευκωσια.(νομιζω!!!)
    Εγω δεν εχω προβλημα. Πεστε μου που και ποτε, και 99.99%
    θα ειμαι εκει.

    ΤΖΙΑΙ ΞΕΡΩ ΓΙΩ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: polydoroslouca on 13-04-2005 01:55 ]
    buddy
    13.04.2005, 08:37
    Geiaaaaaaa sas!!
    Tha ginei telika h synanthsh? An den exw kapoio oikogeneiakh ypoxrewsh eimai mesa. Gia peite pote kai pou.....
    Haroulinda sto Hamam tha koimithoume mallon anti na gnwristoume!!
    Pame kapou gia mpyres!!
    andri14
    13.04.2005, 09:05
    Θα γίνει, θα γίνει Βικτώρια...αν θυμάμαι καλά εσύ είσαι από Λεμεσό έτσι?
    Όσο για την πόλη θα εισηγούμουν Λευκωσία που είναι πιο κοντά σχετικά σε όλες τις πόλεις..οκ εκτος Πάφου (αν υπάρξουν κάποιοι από Πάφο, θα δούμε τι θα κάνουμε..τότε η Λεμεσός ίσως ναναι πιο κατάλληλη)

    Λοιπον εγώ όπως το βλέπω έχουμε τις εξής επιλογές:

    1. 28/4-Μεγάλη Πέμπτη, βράδυ,μετά τις 6:00
    2. 29/4-Μεγάλη Παρασκευή, απόγευμα, κατά τις 4:00 ας πουμε, έτσι ώστε όσοι είναι από άλλες πόλεις να γυρίσουν νωρίς πίσω, για τις οποιεσδήποτε οικογενειακές υποχρεώσεις τους.

    Όσο για το που, δεν υπάρχει πρόβλημα, έχουμε πολλές επιλογες σε όλες τις πόλεις. Εισηγηση για χώρο, τέτοια ώρα, θα ήταν το City Pride (Λευκωσία ή Λεμεσό) που έχει και μπύρες !!
    revekka
    13.04.2005, 11:49
    Εγώ είμαι μέσα και τις δύο μέρες, και αν δεν έρθει κανείς άλλος θα τα πιώ με την Άντρη και τον Πολύδωρο

    Λοιπόν...αν είναι κανείς απο την Πάφο παρακαλείται να μιλήσει για να τον υπολογίσουμε και να κανονίσουμε κάτι Λεμεσό
    Αλλιώς θα βρεθούμε Λευκωσία

    για city pride λεμεσό έχω ακούσει καλά λόγια
    και λευκωσία καλά είναι, μόνο που δεν έχει hooegarden αλλα κάτι θα βρούμε να πιούμε. Έχει και ομαδικές μπύρες σε πολύ καλή τιμή...σου φέρνουν το βαρελάκι με τη βρυσούλα στο τραπέζι σου

    p.s. aντιρήσεις, εισηγήσεις κτλ κτλ να λέγονται
    buddy
    13.04.2005, 12:45
    Ama einai na erthete Lemeso tote tha pame Chesters h' Moly Malones na pioume oti mpyra theloume. Einai kai poly pio eukolo na ta vroun osoi den kseroun tin Lemeso para to City Pride pou akoma kai gw xanomai na to brw (asteio!)
    Emena pros to parwn me bolevoun kai oi dyo oi meres.