ελληνική μουσική
    439 online   ·  210.879 μέλη

    Φτιαχτε μονοι σας τα δικα σας πεταλια για την ηλεκτρική κιθαρα σας!

    Louk-Kouk
    05.07.2012, 03:47

     Γεια σας, Λουκα με λενε...

     Ανοιγω αυτο το topic για οσους-οσες εχουν μερακι-θεληση να φτιαξουν απο μονοι τους, τα δικα τους αναλογικα πεταλια (distortion,overdrive,EQ κ.α.) για ηλεκρικες-ηλεκτρακουστικες κιθαρες.

     Δεν ειναι δυσκολο,ουτε θελει ιδιαιτερες γνωσεις.

     Εχω φτιαξει μερικα κ τα εχω χαρισει σε φιλους,οι οποιοι τα ανεστησαν με τις μουσικες τους ικανοτητες. Φωτο και samples δεν βαζω ακομα (μισω τα poserαδικα...)

     Ειμαι προθυμος να βοηθησω οποιον-α το παρει αποφαση να δημιουργησει τον δικο του "ηχο". Γιατι τα χειροποιητα ειναι παντα μοναδικα!  

                                                                                         {#emotions_dlg.smartass}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 06-07-2012 10:43 ]


    SakisKouroupos
    05.07.2012, 17:14
    Αρκετά ενδιαφέρον....θα μπορουσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες ? Σ ευχαριστώ ....
    Sparky-G
    05.07.2012, 17:15

    φιλε ενδιαφερον ειναι,αλλα μαλλον θα πρεπει να κατεχει καποιος  την γνωση των ηλεκτρονικων ως ενα σημειο ετσι ?


    Louk-Kouk
    05.07.2012, 17:40
    Λίγες είναι οι γνώσεις περι ηλεκτρονικών που χρειάζονται. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι να μην τρέμει το χέρι γιατι κάποια στιγμή θα πρέπει να δουλεύεις κοληρηρι. Γράφω ενα κείμενο- οδηγίες το οποίο πιστεύω μέχρι αυριο (λογο δουλειάς) να το έχω αναρτήσει.
    SakisKouroupos
    13.07.2012, 10:29
    ?
    Sotiris-MP
    06.08.2012, 17:48
    Αγαπητέ Λουκά περιμένω με ανυπομονησία το κείμενο σου και να στρωθώ στην δουλειά
    zaxos94
    08.03.2013, 12:36

    φίλε με ενδιαφέρει παρα πολυ . Αν και δεν σε βλέπω να εχεις ανεβάσει περετέρω οδηγίες :/