ελληνική μουσική
    749 online   ·  210.861 μέλη

    Ερώτηση για αγορα απο το thomann.de

    Andreas789
    11.09.2012, 00:25

    Γιά σας παιδιά έχω να κάνω 2 ερωτήσεις για αυτό το site.

    1)Γίνεται  να πληρώσω με μια prepaid card visa που έχω.

    2)Διάβασα σε κάποιο site ότι όταν αγοράζεις για πρώτη φορά σου στέλνουν ένα e-mail 

    στο οποίο πρεπει να στείλεις σε φωτογραφία τηνταυτότητα και την κάρτα σου.


    cobal
    11.09.2012, 00:59
    Παλιοτερα ειχα αγορασει αρκετα πραγματα απο εκει και απλα τους εβαζα τα λεφτα στην τραπεζα και ποτε δεν ειχα προβλημα. Μεχρι που ανακαλυψα οτι στην Ελλαδα βρισκω πολυ καλυτερες τιμες, και αυτο ειναι αληθεια
    gizmostudio
    11.09.2012, 14:48
    Φίλε cobal που βρίσκεις καλύτερες τιμές στην Ελλάδα?
    noizreduction
    11.09.2012, 15:03

    1. Και βεβαια μπορεις να πληρωσεις με την prepaid visa που εχεις, αρκει να εχει το ακρβες ποσο, συν κατι παραπανω ( δεν ξερω εαν ακομα χρεωνουν τα ενδο-τραπεζικα κολπα ), εστω ενα 10ευρω.

    2. Καθε φορα που αγοραζεις σου στελνουν mail ή επικοινωνει μαζι σου καποιος Ελληνας που δουλευει στα κεντρικα του Thomann.

    3. Λογω οικονομικης κρισης, κι αφου καταλαβαν οι "Ελληνες" επιχειρηματιες πως δεν μπορουν να κοροϊδευουν πλεον τους Ελληνες καταναλωτες, εχουν αναγκαστει να μειωσουν τις τιμες σε πολλα προϊοντα, οποτε ενδεχομενως σε ελληνικα καταστηματα να βρεις πιο φτηνα αυτο που ψαχνεις.

    Παρολαυτα, εχοντας αγορασει κι απο τις 2 αγορες, νομιζω πως η ευγενεια, η γνωση και η αξιοπρεπεια της επικοινωνιας ειναι ενα δυνατο πλεονεκτημα του καθε internet store.


    cobal
    11.09.2012, 15:09
    Εχω βρει πολυ καλες τιμες και εξυπηρετηση στον Καρατζιο στη Λαρισσα αλλα μεσω του νετ μπορεις να επισκεφτεις και να ψαξεις σε πολλα
    trelakias
    11.09.2012, 15:28

    Εγώ πρόσφατα είδα αρκετά χαμηλότερες τιμές από γερμανία στα ιντερνετικά μαγαζιά τση κρήτης.

    Εδώ θεσσαλονίκη έχω καιρό να κατέβω για ψώνια.  Τελευταία όμως οι τιμές ήταν στα ίδια επίπεδα με Thomann.

    {#emotions_dlg.thumbup}


    cobal
    11.09.2012, 21:30
    Παιδια δεν ξερω γιατι ακριβως ψαχνεται αλλα σχετικα με τυμπανα και PA που ψαχνω εγω Ελλαδα ειναι σαφως φθηνοτερα απο Γερμανια ειδικα. Η μονη ειρωνια ειναι οτι απο Γερμανια εχεις φθηνοτερη και γρηγοροτερη εξυπηρετηση στα μεταφορικα
    noizreduction
    11.09.2012, 21:39

    Σε low budget καταστασεις, οντως στην Ελλαδα βρισκεις φθηνα μηχανηματα κι εξοπλισμο για PA. Ομως οταν παμε σε μεγαλες εταιριες, με αρκετα εξειδικευμενο target group ( και τσεπη ), τοτε τα πραγματα ειναι τελειως διαφορετικα. Δυστυχως στην Ελλαδα ποτε δεν υπαρχει αντιστοιχο stock ( ουτε τις καλες μερες ) κι αν θες να το παραγγειλεις, θα περασεις απο 40 κυματα...


    Orfeus
    11.09.2012, 23:51

    Γιώργος Αγγελόπουλος λέγεται ο Έλληνας του Thomann.

    Μιλάς μαζί του και στο τηλέφωνο (στα Ελληνικά φυσικά).

    ’ψογη εξυπηρέτηση.

    Ενημέρωση στο mail σου σχετικά με την παραγγελία σου και sms στο κινητό σου για την ημερομηνία παραλαβής στην πόρτα σου!

    :) 


    Mad4U
    12.09.2012, 00:17
    Καλυτερα να κανεις μια pay pal γιατι με τραπεζικο λογαριασμο πληρωνεις εμβασμα. Η Pay pal θελει λιγο δουλεια αλλα γενικα το Thomann δε χρειαζεται ταυτοτηα, επιβεβαιωση με mail μονο. Εγω αυτο που πηρα απο Thomann ηταν 50% πιο ακριβο στην ελλαδα 435 vs 650 και εκθεσιακο μαλιστα. πριν 9 μηνες πηρα.
    Andreas789
    12.09.2012, 07:39

    Στο musicstore.de έχουν έλληνα να με εξυπηρετήσει;;


    alpatman
    12.09.2012, 08:26

    εχω αγορασει αρκετες φορες , κανενα προβλημα ,τα πραγματα ερχονται σε αψογο πακεταρισμα . 

    τα Ελληνικα μαγαζια 'ακολουθουν ' τα τελευταια χρονια την τιμολογιακη πολιτικη του Thomann και 2-3 

    αλλων γνωστων 'μαγαζιων ' (ο thomman θα ελεγα οτι ειναι οικονομικο μεγεθος )  αφου καταλαβαν

    οτι αν δεν το εκαναν θα χρησιμοποιυνταν σαν 'κεντρα επιδειξης ' μουσικων οργανων .