ελληνική μουσική
    467 online   ·  210.876 μέλη

    Πρόβλημα με καρτα ηχου Delta

    elvis12
    02.10.2012, 15:03

    Καλησπερα εχω την καρτα ηχου Delta 1010 WDM 5 10 00 5057V3 με το εξωτερικο μουλτι.Αντιμετωπιζς το εξης προβλημα: Την καρτα αυτη την εχω αγοράσει το 2004 και την δουλευω με το συστημα monitoring.Τον τελευταό καιρό μολισ ανοίγω τον υπολογιστή δείχνει στα Inputs H/W ενα παράσητο ήχου για 10 λεπτα , μετα ελατώνεται σιγα σιγα και σταματάει .Οταν παω να κανω rec αυτό το παράσητο γράφεται στο tranx ως ενας βόμβος δεν μ αφηνει δλδ να κανω rec αλλα μετα τα 10 λεπτα κοπάζει και μπορώ και κάνω rec μονο που μένει ενα φύσιματακι .Αλλαξα υπολογιστή την εβαλα σε αλλον υπολογιστή και κάνει τα ιδια ακριβως !!!!!Γνωρίζει καποίος πως μπορω να αντιμετωπίσω το πρόβλημα ???? ευχαριστω !!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 02-10-2012 15:50 ]


    noizreduction
    02.10.2012, 21:18

    Επειδη ειδα και το αλλο σου post, για την Lexicon, θα ηθελα να μαθω εαν στον ιδιο υπολογιστη "τρεχεις" και τις 2 καρτες ή μιλαμε για διαφορετικα συστηματα με παρομοιο προβλημα?


    -----------------

    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 02-10-2012 21:19 ]


    elvis12
    02.10.2012, 21:33
    φιλε μου δεν υπαρχει lexicon πανω στο pc μου, χρησιμοποιω 1 καρτα την delta !!! οποτε , γνωριζείς κατι επ αυτού ????
    noizreduction
    02.10.2012, 21:49

    Χιλια συγνωμη, απλως δημοσιευσες την απορια σου και σε αλλο μερος του forum και μπερδευτηκα με τον αρχικο τιτλο του thread.


    Δυστυχως, οπως το περιγραφεις, προκειται για προβλημα κυκλωματος της καρτας κι οχι καποιου software conflict με τα windows. Αν και η εγγυηση σου εχει ληξει, καλο θα ηταν να επικοινωνησεις με το καταστημα που την αγορασες για να σου δωσουν οδηγιες που να απευθυνθεις για τον τεχνικο της ελεγχο.

    Επισης, καλο θα ηταν να αναζητησεις περισσοτερες πληροφοριες και στο επισημο forum της m-audio!