ελληνική μουσική
    541 online   ·  210.874 μέλη
    PanGuitar
    18.01.2013, 01:07

    Παιδιά μια βοήθεια αν σας είναι εύκολο. Επειδή είμαι παντελώς άσχετος από τεχνολογία κλπ. Πήγα να κάνω ένα νέο λογαριασμό στο youtube και μου ζήτησε gmail. Έγραψα το gmail που έχω και μου είπε πως υπάρχει ήδη (στην ουσία εγώ το έχω) και μου είπε να κάνω άλλο. Έκανα και έγινε το account. Αλλά χάθηκα λίγο. Μπορείτε να μου πείτε τι συμβαίνει και συνεργάζονται αυτοί οι 3 (youtube, google, gmail). Απ' το ένα site με παίρνει στο άλλο, χάθηκα λίγο (Είμαι κι άσχετος). Λίγη βοήθεια αν σας είναι εύκολο;{#emotions_dlg.blink}

    Εγώ στην ουσία θα ήθελα ένα απλό κανάλι στο γιουτουμπ και ένα gmail..


    jorge
    18.01.2013, 01:12
    Δεν χρειάζεσαι νέο λογαριασμό για το καθένα, καθώς και τα 3 τα έχει η ίδια εταιρία. Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι να έχεις έναν και μόνο λογαριασμο (account) "ομπρέλα", o oποιος αναφέρεται σαν Google Account, με τον οποίο θα συνδέεσαι και στα 3. Άρα στο Youtube δεν χρειάζεται να κάνεις νέο λογαριασμό. Συνδέσου όπως συνδέεσαι και στο Gmail και πες μας αν τα κατάφερες.
    PHILIPPOSSM
    18.01.2013, 01:13
    όλα αυτά ανήκουν στην google. αν ακολουθήσεις τα βήματα που σου λένε θα συνεργαστούν οι λογαριασμοί σου.
    PanGuitar
    18.01.2013, 01:18

    Φίλε Γιώργο τώρα στην ουσία έχω 2 gmail. Πάω να ενωθώ και με τα δύο στο γιουτουμπ και ενώνεται και με τα δύο. Τι συμβαίνει; Μπεδεύτηκα. Τώρα πλέον όμως έκανα λογαριασμό στο γιουτουμπ (Μου είπες πως δε χρειάζεται να κάνω). Στην θέση που είμαι τώρα (με 2 gmail και 1 (ή 2;) νεο λογαριασμό στο γιουτουμπ τι να κάνω;


    mary_omikron
    18.01.2013, 01:25

    Κράτησε ένα από τα δύο gmail μπες μ΄αυτό στο youtube και φτιάξε κανάλι να ανεβάζεις βίντεο. Το άλλο μην το χρησιμοποιείς. 

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 18-01-2013 01:26 ]


    PanGuitar
    18.01.2013, 01:30

    Η μόνη διαφορά στα 2 μου gmails είναι ότι το ένα τελειώνει με "1995" και το αλλο με "95". Ειχα το 1995 και οταν πηγα να κανω γιουτουμπ καναλι μου ζητησε και εφτιαξα το 95. Τωρα οταν μπω με το 1995 μπαινει σε εναν λογαριασμο, όπως επίσης και με το 95 το ιδιο. Εχω 2 λογαριασμους στο γιουτουμπ; Γι' αυτο μπερδευτηκα.

    Συγγνωμη κι ολας που ισως να μην καταλαμβαινω αυτα που μου λετε αλλα ειμαι παντελως ασχετος με αυτα{#emotions_dlg.confused1}


    mary_omikron
    18.01.2013, 01:42

    Και ένα στοιχείο να είναι διαφορετικό πρόκειται για άλλο gmail. Εφ΄όσον μπορείς και συνδέεσαι και με τα δύο, διάλεξε ένα απ΄αυτά (το άλλο ξέχνα το, άφησέ το σε αχρηστία) μπες στο γιουτιουμπ μ΄αυτό και φτιάξε το κανάλι σου και μ΄αυτό το ίδιο θα μπαινοβγαίνεις πάντα.

    Να προσθέσω ότι αν έχεις 10 gmail διαφορετικά μεταξύ τους, μπορείς να κάνεις αντίστοιχα και 10 κανάλια διαφορετικά. Εσύ βεβαίως θέλεις ένα κανάλι να το έχεις και να ανεβάζεις βιντεο? έτσι δεν είναι? Κρατάς λοιπόν το ένα από τα δύο (αδρανείς το άλλο) μπαινεις στο τιουμπ, φτιάχνεις κανάλι, και πλεον έχεις και χρησιμοποιείς αυτό το gmail για να μπαινοβγαινεις στο κανάλι σου. Ελπίζω να στα είπα αναλυτικά, δεν έχω και πολλή μεταδοτικότητα {#emotions_dlg.biggrin}

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 18-01-2013 01:49 ]


    PanGuitar
    18.01.2013, 01:53

    Επιτελους, καταλαβα τι γινεται. Gmail και γιουτιουμπ πανε μαζι. Αρα δε χρειαζοταν να κανω νεο καναλι μιας και μπορουσα να ενωθω με το τζιμειλ που ειχα. Και εγω εκανα νεο καναλι δημιουργοντας νεο τζιμειλ. Τωρα καταλαβα τι εννοουσες Γιώργο με αυτα που ειπες. Ευχαριστω παιδιά.

    Υπαρχει τροπος να σβησω το 2ο τζιμειλ/γιουτουμπ καναλι μιας και δεν το θελω;