ελληνική μουσική
    409 online   ·  210.859 μέλη

    Αυτοσχεδιασμός στο Thrill Is Gone

    rustytool
    10.04.2013, 12:21

    https://www.box.com/s/z3ynln42r5hvvzlnpsgw

    αυτοσχεδιαμός πάνω σε backing κομμάτι ηχογραφημένο με το Guitar Rig.

    θα ήθελα τη γνώμη σας παρακαλώ

    ευχαριστώ


    gkou
    11.04.2013, 23:06

    Ωραίος, μπράβοοοοο!


    rustytool
    18.04.2013, 12:19

    Παράθεση:

    Το μέλος gkou στις 11.04.2013, 23:06 έγραψε...

    Ωραίος, μπράβοοοοο!



    thank you :)


    ORFEASMIRSINIS
    19.04.2013, 00:12

     Καλός φίλε μου. Γενικά υπάρχει ένα groove.Ειδικότερα θα έλεγα οτι έχουμε ένα ρυθμικό θεματάκι, με συνέπεια να βγαίνουνε λίγο εκτός οι τονισμοί, όπως κι ένα θεματάκι στις "γρήγορες" νότες όπου δεν αποδίδονται πολύ καθαρά και "κουνάνε" λίγο ρυθμικά.

      Ωραία και η πιο Funky εκδοχή που μας έδωσες {#emotions_dlg.thumbup}


    rustytool
    19.04.2013, 11:14

    Παράθεση:

    Το μέλος ORFEASMIRSINIS στις 19.04.2013, 00:12 έγραψε...

     Καλός φίλε μου. Γενικά υπάρχει ένα groove.Ειδικότερα θα έλεγα οτι έχουμε ένα ρυθμικό θεματάκι, με συνέπεια να βγαίνουνε λίγο εκτός οι τονισμοί, όπως κι ένα θεματάκι στις "γρήγορες" νότες όπου δεν αποδίδονται πολύ καθαρά και "κουνάνε" λίγο ρυθμικά.

      Ωραία και η πιο Funky εκδοχή που μας έδωσες {#emotions_dlg.thumbup}



    ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρησεις.

    σίγουρα υπάρχει θέμα ρυθμού μιας κ οι ικανότητες μου (τουλάχιστον ακόμα) δε μου επιτρέπουν να αυτοσχεδιάζω κ ταυτόχρονα να συγκεντρώνομαι στο σωστό (ρυθμικά κ τονικά) του παίξιμού μου. Προσπαθώ όμως να βελτιώνομαι σιγά-σιγά.

    δεν ήταν προμελετημένο , απλώς ένα τζαμάρισμα πάνω στο κομμάτι για την προσωπική διασκέδαση κ χαρά της δημιουγίας :)


    ORFEASMIRSINIS
    19.04.2013, 17:02

     Όπως είπες κι εσύ, υπάρχουν ελλείψεις, τεχνικής φύσεως. Αυτά μαθαίνονται

      Αυτό όμως  που δεν μαθαίνεται κι εσύ το έχεις, είναι το συναίσθημα ( το Feeling που λέμε, στα Ελληνικά{#emotions_dlg.biggrin}).

      Και αυτό για μένα, είναι το πιο σημαντικό, στο παίξιμό σου. Και αυτό,  ή το έχεις ή δεν το έχεις!


    rustytool
    21.04.2013, 17:47
    σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια .