ελληνική μουσική
    288 online   ·  210.899 μέλη

    Live στο ''Αισώπου Μύθος'' 12/05/05

    falimento
    12.05.2005, 13:33
    Tελικά εκτός από Campari θα τραγουδάει κιόλας...

    "Του παράλογου η θητεία, αγχωμένη μαλ...."

    Soulessome
    12.05.2005, 18:31
    Ακόμα 2 ατομα για σήμερα!

    Soulessome
    Powermusic
    Desmar
    12.05.2005, 23:47
    Quote:

    Το μέλος Desmar στις 11-05-2005 στις 11:34 έγραψε:

    Συμπληρώνω την λίστα και εγώ με την σειρά μου ... ξέρω και κάτι παιδάκια που πολύ θα ήθελαν να είναι μαζί μας αλλά δουλεύουν

    Θα έρθουμε εμείς ... για να περάσουμε μετά από το μαγαζί τους να τους πούμε τα νέα...

    * Orfeus
    * GL
    * Hastaroth
    * faltsoo
    * tetraktis
    * manblaz
    * Iphigenia
    * Despin
    * Aggelina
    * Desmar (+1)

    Λέτε να κλείναμε τραπεζάκι??????







    Λίντα μου ... λυπάμαι πραγματικά που δεν κατάφερα να έρθω μια μου επέστρεψα σπίτι από το γραφείο γύρω στις 11:00 το βράδυ

    Εύχομαι να τα καταφέρω την επόμενη φορά ...
    Giorgos
    13.05.2005, 11:58
    Και μένα μου λείψατε, καθαρματάκια

    Η χθεσινή μέρα ήταν ένας λαβύρινθος ταξιδιών και γραφειοκρατίας, κι όταν έφτασα (ναι, έφτασα!) σπίτι άυπνος εντελώς, έπεσα ξερός για ύπνο...

    Λιντάκι, που δεν τα κατάφερα...Ευτυχώς όμως όλα πήγαν καλά και στο επόμενο live θα είμαι από τους πρώτους που θα έρθουν

    Πείτε μου εντυπώσεις! Πώς ήταν χθες;;; Άντε, γράψτε τίποτα! Και για μας που δεν ήρθαμε!

    Y.Γ.: Thx for the beer! I -ed you all!
    manblaz
    13.05.2005, 16:15
    Ευχαριστούμε Λίντακι για την καταπληκτικη βραδια που μας χαρίσατε εσυ και η παρέα σου....

    Ευχομαι να υπαρξουν και αλλες στο μελλον... ::
    linda7
    13.05.2005, 16:33
    Σ'ευχαριστώ Μάνο για τα καλά σου λόγια και σας ευχαριστώ όλους που ήρθατε και μας γεμίσατε με τη θετική σας ενέργεια και την υπέροχη διάθεσή σας :) Όπου πάει αυτή η παρέα, δημιουργείται MusicHeavenοκατάσταση!!!
    Κι εμείς το καταδιασκεδάσαμε, αν και ο ήχος (το σύνηθες πρόβλημα στα μικρά μπαρ) δε βοηθούσε ιδιαίτερα... Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ και εκ μέρους των παιδιών

    PowerMusic
    13.05.2005, 17:02
    Μου άρεσαν πολύ, τόσο οι μουσικές εκτελέσεις των τραγουδιών όσο και η επιλογή τους που μου θύμησε παλιές καλές rock εποχές.
    Η επιτυχία της χθεσινής βραδιάς για τους last session νομίζω φάνηκε καθαρά στο θερμο χειροκρότημα του κοινού.

    Ευχαριστούμε για την ωραία βραδιά!


    Keep on rocking.
    GL
    14.05.2005, 04:13
    Λιντα ευχαριστουμε για την υπεροχη βραδυα που μας χαρησατε......
    να εισαι σιγουρη πως θα μας ξαναβρεις μπροστα σου....θες δεν θες....
    την πατησες......μαλλον την πατησατε......!!!!
    Ξανανιωσαμε.....εγω τουλαχιστον γυρισα λιγακι πισω τον χρονο και σας ευχαριστω που μου δωσατε αυτη την ευκαιρια!!!

    keep rocking........on heaven's world....


    Y.Γ Αυτο το wish you were here στο τελος.......thanks a lot!!!!!!!!!!

    Konnie
    14.05.2005, 10:18
    Αχ ρε παιδια παλι εχασα συναντηση!Το πληρωνει τελικα οποιος χανει την επαφη...εστω και για λιγο...

    Next time guyz,count me in too!
    faltsoo
    14.05.2005, 12:48
    ΛΙΝΤΑ...εισαι πρωτη...

    ελπιζω να πουμε και κατι μαζι σε ενα επομενο live, που κατι μου λεει οτι θα ειναι την Πεμπτη που ερχεται στο ΕΜΜΕΤΡΟ στο Μοσχατο, με τον Θ.ΠΑΥΛΑΚΟ και πολυ πιθανο guest τον Μ.Πασχαλιδη.
    linda7
    14.05.2005, 13:38
    Σας ευχαριστώ παιδιά...σας ευχαριστούμε όλοι...Αισθάνομαι υπέροχα κυρίως επειδή ήρθατε και επειδή σας άρεσε :)
    Το επόμενο live είναι στις 21/05 (για κάποιους που ρώτησαν) . Σχετικά (έως πολύ) δύσκολη ημερομηνία, αν και Σάββατο. Απλά ... we keep on ROCKING!
    Προς GL : Θα σου χάλαγα εγώ το χατίρι???
    GL
    14.05.2005, 13:57
    Quote:

    Το μέλος linda7 στις 14-05-2005 στις 13:38 έγραψε:

    Απλά ... we keep on ROCKING!
    Προς GL : Θα σου χάλαγα εγώ το χατίρι???




    Αυτο μας ελειπε......να μου χαλαγες το χατιρι....χιχιχι



    Hastaroth
    15.05.2005, 00:32
    Εγώ δυστυχώς λόγω κρυώματος αναγκάστηκα να φύγω κάπως νωρίς

    Ηταν όμως πάρα πολύ ωραία βραδυά (άν καί ο ήχος όντως είχε κάποιες στιγμές τά προβληματάκια του,το έχω διαπιστώσει και εγώ στίς αρκετές φορές που έχω παίξει σ'αυτό το μαγαζί ακόμα καί με λιγώτερο εξοπλισμό),καί χάρηκα ιδιαίτερα που ξανασυνάντησα τον faltsoo (μετά από 10 καί κάτι χρόνια που είχαμε νά βρεθούμε) καί τον ιδιοκτήτη τού ΑΙΣΩΠΟΥ ΜΥΘΟΣ (που κι'αυτόν είχα νά τον δώ αρκετό καιρό,μιά και το τελευταίο live που είχα κάνει στο μαγαζί αυτό ήταν πρίν 3 χρόνια,μέ τον Λήτη).

    Κορυφαία στιγμή τού live (όσου είδα εγώ δηλαδή),το STAIRWAY TO HEAVEN (ή μήπως STAIRWAY TO MUSICHEAVEN χεχε),που παρ'όλο οτι ήταν μόνο 3 όργανα,ακούστηκε πολύ "γεμάτο".Μπράβο στά παιδιά (καί στην Λίντα μας,που το είπε μέ τον δικό της ξεχωριστό τρόπο-είναι η πρώτη φορά που άκουσα το κομμάτι αυτό από γυναικεία φωνή καί ομολογώ οτι μού άρεσε πάρα πολύ!)

    I'll be there again στίς 21/5 (Σάββατο είναι,θά μπορώ νά κάτσω μέχρι το τέλος χεχε)



    "και στο τρελλάδικο με τον ζουρλομανδύα
    θα παίζω τάβλι με τον Μάρξ και τον Φειδία"


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Hastaroth on 15-05-2005 00:55 ]
    MariannaP
    16.05.2005, 00:51
    Τι όμορφο σχήμα!!!
    Τι γλυκιά φωνή!!! Λιντούλα αυτό το είδος σου πάει γάντι
    Τι όμορφη ατμόσφαιρα!!!
    Τι καλή παρέα (όπως πάντα, χε χε)!!!

    Κεράκια... κεράκια... κεράκια... και ξυραφάκια, χι χι

    Κύριε faltso χάρηκα πολύ για τη γνωριμία
    PowerMusic σου πάνε πολύ τα κοτσιδάκια...
    Αψυχούλα σκέφτηκες ποτέ να γίνεις φωτορεπόρτερ;;;
    Tetraktis βγάλε τη γραβάτα...
    Δεσποινούλα αυτές οι βραδιές δεν συνοδεύονται μόνο με coca-cola!!!

    Οσοι δεν ήρθαν... απλώς έχασαν!!!

    Λιντούλα περιμένουμε το επόμενο live...
    Hastaroth
    16.05.2005, 15:01
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 16-05-2005 στις 00:51 έγραψε:

    Κύριε faltso χάρηκα πολύ για τη γνωριμία




    Εσύ παιδάκι μου βάλθηκες νά μάς κάνης όλους…κυριλέ

    Quote:

    Tetraktis βγάλε τη γραβάτα...


    …γιατί αλλοιώς θ’ακούσης αυτό που άκουσα κι’εγώ όταν,πρό πολλών ετών,έσκασα μύτη σέ συνάντηση τής ΑΕΤΑ μέ κουστουμάκι (θερινόν καί γαλάζιο μάλιστα…) καί είς εκ τών παρισταμένων δέν άντεξε καί με ρώτησε «μετά από δώ θά πάς γιά γαμπρός ή πήγες πρίν;»……

    Quote:

    Δεσποινούλα αυτές οι βραδιές δεν συνοδεύονται μόνο με coca-cola!!!



    Σωστά.Ειδικώς σ’αυτό το μαγαζί συνοδεύονται καί με κρύα πιάτα (ποικιλίες τυριών και αλλαντικών)...


    Quote:

    Λιντούλα περιμένουμε το επόμενο live...





    Δέν το είπαμε; 21/05 είναι
    PowerMusic
    17.05.2005, 12:25
    Γίνεται να μην παινέψεις την δημιουργία σου Aggelina ;