ελληνική μουσική
    574 online   ·  210.857 μέλη

    Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στο τραγούδι που έγραψα

    parlapipas
    12.06.2013, 13:42

    Θα ήθελα τη γνώμη σας πάνω στο τραγούδι που έγραψα, δεν τραγουδώ εγώ (ευτυχώς) αλλά έγραψα στίχοι & μουσική χωρίς καν να ξέρω νότες και πλέον χωρίς να παίζω κάποιο όργανο, αφού η εκφυλιστική τετραπληγία μου με καθήλωσε ολικώς παράλυτο στο κρεβάτι. Ευτυχώς όμως οι καλοί μου φίλοι έχουν υπομονή και ακούγοντας με να τραγουδώ όχι μόνο τη μελωδία αλλά μέχρι και τα ακόρντα, βγαίνει ακριβώς όπως είναι στο μυαλό μου.

    Την ηχογράφηση την έκανα εγώ στο καθιστικό του σπιτιού μου με 1 μικρόφωνο δικέφαλη ψείρα σε 1 πρόγραμμα καταγραφής ήχου, χωρίς κόψε ράψε. Επίσης έφτιαξα και το video με φωτογραφίες απ’ το google.

     

    Αν πραγματικά σας αρέσει και έχετε λογαριασμό στο youtube κάντε από 'κει like, share, comment (ότι έχετε ευχαρίστηση {#emotions_dlg.tt2}) για ν' ανέβει το τραγούδι μου.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την parlapipas, 13-06-2013 20:44 ]


    freddieKrueger
    12.06.2013, 13:51

    Συγχαρητήρια φίλε μου...πολύ όμορφη μελωδία και στίχοι με βαθύ περιεχόμενο...επίσης με κέρδισε το γεγονός πως δεν το έκανες καμμια ψηφιακή επεξεργασία και ο ήχος φτάνει ατόφιος στ αυτιά μας με όλες τις μικροατέλειες αντήχησης!...Μην εμπορευματοποιήσεις πάντως κάτι τόσο όμορφο όσο τη δουλειά σου ως μουσικός...πολλοί μπορεί να διαφωνήσουν με την άποψή μου,αλλά τα πιο πολύτιμα πράγματα στον κόσμο δεν είναι για πώληση...


    parlapipas
    12.06.2013, 14:08
    Σ' ευχαριστώ φίλε για τα καλά σου λόγια. Έχω ξεκαθαρίσει μες στο κεφάλι μου πως θέλω να βγουν επαγγελματικά από πλευράς ποιότητας και είναι my way or no way. Δύσκολα θα ικανοποιηθώ.
    aggelch
    12.06.2013, 14:59
    Πολύ ωραίο, φοβερό! Καλή συνέχεια!
    DONARAKONTINTINA
    12.06.2013, 16:09
    Μπράβο σου,,,,καλη συνεχεία ,,
    PanGuitar
    12.06.2013, 20:23

    Εξαιρετικό το τραγούδι σου φίλε μου, συγχαρητήρια.

    Μαγευτική μελωδία με πολλούς επηρεασμούς και ψαγμένοι με νόημα στίχοι.

    Μπράβο σου και καλή συνέχεια.


    parlapipas
    13.06.2013, 11:18
    Σας ευχαριστώ όλες/ους!