ελληνική μουσική
    578 online   ·  210.865 μέλη

    Η ηλεκτρική καρέκλα των Metallica

    jorge
    20.09.2013, 16:59

    Με πηνία tesla και ηλεκτρική καρέκλα, οι Metallica προσπαθούν να προσφέρουν στους θαυμαστές τους το κάτι παραπάνω.

    Γίνεται για πρώτη φορά επί σκηνής και είναι επικίνδυνο (νομίζω περισσότερο και από το αεροπλάνο του The Wall)


    noizreduction
    20.09.2013, 17:13

    Εχει ξαναγινει πολλες φορες απο την περιφημη Tesla Orchestra και τους ArcAttack, αλλα οπως παντα...ειναι θεμα promotion κι οχι αληθειας ;).


    noizreduction
    20.09.2013, 17:16

    Και δεν ειναι κατι δυσκολο, απιθανο, απιστευτο και εξπραγματικο, οπως το "πουλανε" στο video. Απλη φυσικη ειναι, σε μεγαλη κλιμακα...

    ...δηλαδη στα εργαστηρια με τα τεραστια Tesla Coil θα επρεπε να εβγαζαν και εισιτηριο;

    Αμαν πια αυτοι οι Metallica....


    jorge
    20.09.2013, 17:43
    Νομίζω οτι είναι δύσκολο Θανάση. Η τάση είναι υψηλή και η ευθύνη μεγάλη.
    noizreduction
    20.09.2013, 20:04

    Οτιδηποτε εχει ρευμα ειναι επικινδυνο εξ'ορισμου. Και τα φωτα ενος PA απαιτουν 2 γεννητριες για να αναψουν, ομως κανεις ποτε δεν γυρισε backstage με τους φωτιστες να λενε ποσο επικινδυνο ειναι αυτο που κανουν!

    Τα πηνια Τεσλα ειναι τοσο απλα στην λειτουργια τους που χρειαζονται μερικα βασικα μετρα ασφαλειας και τιποτα παραπανω. Δεν εκαναν κατι ιδιαιτερο, δεν προκειται για πυρηνικη εκρηξη επι σκηνης..

    ...αλλα οταν μια μπαντα απο τα 90s και μετα προωθει τον εαυτο της με παραλληλα events, τοτε οτιδηποτε κι αν κανει, ειναι "wow, κοιτα τι κανουν οι Metallica".{#emotions_dlg.happycrazy}

    Ας γραψουν κανα κομματι της προκοπης κι ας αφησουν τα stage κολπα στον Waters που συνδυαζει και τα δυο {#emotions_dlg.rockon}


    trelakias
    20.09.2013, 20:18

    Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι στο βίντεο δεν είδα μια μπάντα αλλά μια χολιγουντιανή επιχείρηση.

    Μου θύμισε τo Prestige...


    noizreduction
    20.09.2013, 20:21

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 20.09.2013, 20:18 έγραψε...

    Μου θύμισε τo Prestige...



    Τουλαχιστον ειχε καλυτερο σεναριο και αξιοπιστο casting :D. ( πω πω, πιο κακος, δαγκωνω τη γλωσσα μου και πεθαινω ;P )