ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.853 μέλη

    σιδερακια και φωνητικη

    argy14
    27.09.2013, 16:53

    πηρα την αποφαση, για αισθητικους λογους να βάλλω σιδεράκια, παρακολουθω μαθηματα μοντερνου τραγουδιου ενα χρονο περιπου και δεν ξερω αν τα σιδερακια θα με δυσκολεψουν στον τροπο που τραγουδω!


    freddieKrueger
    27.09.2013, 17:00

    Θα μεταβάλλουν το ΄μέταλλο' της φωνής σου αγαπητή μου χαχαχα

    Λοιπόν πλακα κάνω...

    Δεν θα είναι εμπόδιο σίγουρα στη στήριξη ή τοποθέτηση του ήχου αν η παραπάνω διαδικασία διδάσκεται και μαθαίνεται σωστά...

    Ίσως να σε δυσκολέψει λιγάκι στην άρθωση των συμφωνων και ειδικά των τ,δ,θ...όπως και στην ενεργητική εκγύμναση των μυων της γλώσσας δλδ στην ανεξαρτητοποίηση και ενδυνάμωση των μυών της γλώσσας ενεργητικά και ανεξάρτητα από την κίνηση της κατω γνάθου.

    Όλα αυτά με την προυπόθεση πως δεν ταλαιπωρείσαι από σύνδρομο κροταφογναθικής διάρθωσης,μακράς βελονοειδούς αποφύσεως του κροταφικού οστούν κτλ...Επίσης πως δεν έχεις καποια συγγενή υπερωιοσχιστιά δλδ ελλέιματα του ουρανίσκου σου.

    Υπο νορμαλ συνθηκες κοντολογίς...να μη μασας!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freddieKrueger, 27-09-2013 17:02 ]


    GiorgosPapas
    27.09.2013, 17:44
    Δε νομίζω να σε επηρεάσουν ειδικά αν είναι μπρακετς και δεν εχουν ουρανίσκο! Συζητησε το με τη δασκάλα σου και τον οδοντίατρο σου αν θες :)
    ORFEASMIRSINIS
    27.09.2013, 18:43

     @ argy 14

         Δεν θα σε επηρεάσουν ούτε στο ελάχιστο!

     @ Φρέντυ

         Με εκπλήσεις που γνωρίζεις το Σύνδρομο Κ.Γ.Δ. . Εδώ συνάδελφοι άλλων ειδικοτήτων και δεν έχουν ιδέα τί είναι αυτό! ...

        Θα διαφωνήσω με το τ,δ,θ, διότι η δράση της γλώσσας είναι στις υπερώιοκοπτικές επιφάνειες των τομέων ( εκτός αν βάλει υπερώια μπράκετς, που δεν το νομίζω).

       Το ίδιο ανεπηρέστη παραμένει και η γλώσσα, διότι δεν περιορίζεται καθόλου ο ζωτικός της χώρος.


    argy14
    28.09.2013, 09:19
    σας ευχαριστω πολυ ολους!!