ελληνική μουσική
    609 online   ·  210.830 μέλη

    Πώληση ή Ανταλλαγή

    Metalhead21
    15.11.2013, 14:39

    Καλησπέρα παλικαράδες! 
     Είμαι καινούργιος σε αυτή την κοινότητα, συγκεκριμένα γράφτηκα γιατί θέλω βοήθεια! 
    Οπότε όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

    Έχω μια κιθάρα Les Paul Epiphone 100 και έναν ενισχυτή Marshall Mg15..
    Την κιθάρα δεν την έχω ούτε ένα χρόνο... Το ενδιαφέρον μου όμως κινείται προς μπάσου μεριά καθώς και μου αρέσει περισσότερο και ας το πω έτσι είναι πιο εύκολο στην χρήση του.. Οπότε Η κιθάρα ως δώρο ήταν ένα λάθος ;P 

     Το θέμα μου ποιο ειναι τώρα... Δεν μπορώ να αγοράσω μπάσο.. Οπότε θα πρέπει η να πουλήσω την κιθάρα.. Η να κάνω "ανταλλαγή"? 

    Εδώ πέρα θέλω μια βοήθεια.. Τι μπορώ να κάνω?
     Παρεμπιπτόντως ζω στην Θεσσαλονίκη οπότε αν προτείνετε κάτι για Αθήνα.... Καταλαβαίνετε.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 15-11-2013 14:46 ]


    JULIOS
    15.11.2013, 19:05

    Δυσκολο να βρεις τραμπα ειδικα οταν ψαχνεις μονο Θεσ/νικη κ να βρεις κ κατι που θα σου αρεσει.

    Εγω θα ελεγα να τα πουλησεις κ να μαζεψεις κ καποια χρημματα ακομα να παρεις ενα αξιοπρεπες μπασο κ κανα ενισχυτη να κανεις αυτο που σου αρεσει.

    Οπως καταλαβαινεις ομως μην περιμενεις να παρεις πισω πολλα απο αυτα που εδωσες γι αυτο που εχεις ηδη παρει (εξου κ λεω να κανεις οικονομια κ μαζι με τα δυο να παρεις αυτο που θες)

    Επισης να εχεις στο μυαλο σου οτι το μπασο δεν ειναι "ευκολοτερο" απο μια κιθαρα καθως θελει ιδιαιτερη τεχνικη για να ξερεις να παιζεις σωστα καθως κ γνωσεις θεωριας που ετσι κ αλλιως πρεπει να εχεις οτι οργανο κ να παιζεις.