ελληνική μουσική
    483 online   ·  210.879 μέλη
    sapounofouska
    20.01.2014, 13:42

    Αίμα... Μια απλή μικρή λέξη ...

    Πόση σημασία όμως κρύβουν αυτά τα τέσσερα απλά γραμματάκια..?

    Η ανεπάρκεια στις μέρες μας , έχει φέρει την αδράνεια και πολλές φορές την απόγνωση στην έλλειψη του ..

    Στην ουσία , είναι μια ώρα απο τον χρόνο μας . Αυτή η ώρα που για μας μοιάζει τόσο ασήμαντη και λέμε ουυφφ πότε θα τελειώσουμε ,για κάποιον άλλον μπόρει να μοιάζει αιώνας ..

    Υπάρχει μια τεράστια έλλειψη στις αιμοδοσίες των νοσοκομείων ..

    Επείγοντα χειρουργεία μένουν πίσω , ασθενείς περιμένουν στην αναμονή και πολλές φορές καταλήγει και μοιραίο..

    Ας κινητοποιηθούμε όλοι μας .. Οι καιροί είναι πόλυ δύσκολοι..Ας μας ενώνει κατι , που έστω και αν φαίνεται απλό στην ουσία δεν είναι ..

    Το γενικό ογκολογικό νοσοκομείο Αθηνών Άγιος Σάββας , ο Ευαγγελισμός και το Θριασειο έχουν μια τεράστια έλλειψη σε κάτι που στην ουσία είναι τόσο προσβάσιμο και εύκολο ...

    Επειδή αύριο μεθαύριο μπορεί να είμαστε εμείς που θα χρειαζόμαστε αυτήν την μικρούλα αλλά τόσο πολύτιμη φιάλη σας παρακαλώ...

    Αφιερώστε μια ώρα απο το χρόνο σας... 

    Μην το αμελείτε... 

    Καμιά φορά σώζει ζωές...


    mary_omikron
    20.01.2014, 15:44

    Πολύ σημαντική η παρότρυνση για αιμοδοσία.... !!!

    ΥΓ. Θα ήθελα να αναφέρω κάτι που έπεσε στην αντίληψή μου μόλις 2 μέρες πριν. Ο φίλος μου από το fb Μάριος Χασκίλ (και μέλος του ΜΗ MarioHaskil) έχει στο στενό οικογενειακό του περιβάλλον άτομο με βαρύ τροχαίο. Χρειάστηκε αίμα και ζήτησε κατά οδηγία του νοσοκομείου Ευαγγελισμός αποκλειστικά και μόνο από διαμένοντες στην Αθήνα  γιατί σε περίπτωση αιμοδοσίας σε άλλη πόλη (για συγκεκριμένο ασθενή) δεν εχουν πλέον τρόπο και πόρους αποστολής...!!!!


    Προσθέτω κοπυ:

    Marios Yehaskel Haskil
    2 ώρες πριν
    Καλησπερα σε ολους τους φιλους και φιλες ..!!! 
    Υπαρχει αναγκη για αιμα να μενει στην Αθηνα, οποιος μπορει να δωσει ας επικοινωνησει μαζι μου η τηλεφωνικα η μεσω μνα ..!! 
    Ευχαριστω εκ των προτερων ..!!!
    5Μου αρέσει! · · Κοινοποιήστε
    Αρέσει σε 4 άτομα.

    Marios Yehaskel Haskil l Ο Ευαγγελισμος θελει αμεσα το αιμα, δεν θελει λεει απο μακρια γιατι δεν το στελνουν..Ελλαδισταν ...!!


    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 20-01-2014 15:48 ]