ελληνική μουσική
    348 online   ·  210.877 μέλη

    Πρόγραμμα Έντεχνο-Λαϊκό....Δημιουργία

    pigios
    16.05.2014, 11:18

    Καλησπέρα είμαι 21 χρονών και τώρα ξεκινάω να ασχολούμε με μαγαζιά και live...Θα ήθελα πάρα πολύ να με βοηθήσετε να δημιουργίσω ένα πρόγραμμα 3-4 ορών για διάφορα μαγαζία...Είμαστε 2 κιθάρες και τραγουδάμε...Ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος...

    Ευχαριστώ πολύ Σπύρος


    margatsif
    16.05.2014, 20:18

    Είναι η ζωή μια θάλασσα / Αγρολούλουδο / Παραπονεμένα λόγια / Χαράζει η μέρα / Όλα σε θυμίζουν / Νανούρισμα / Μη μου χτυπάς τα μεσάνυχτα / Έφυγες νωρίς / Τα λαδάδικα / Αύγουστος / Αγόρι μου στολίδι μου / Αχάριστη / Το μονοπάτι / Συ μου χάραξες πορεία / Κάτω στον Πειραιά / Όνειρο δεμένο / Μ' ένα όνειρο τρελό / Τι να φταίει / Μάλιστα κύριε / Φάτα Μοργκάνα / Θεσσαλονίκη όμορφη / Η Μαργαρίτα η Μαργαρώ / Από βραδύς ξεκίνησα / Μπαχτσέ Τσιφλίκι / Ένα πιτσιρίκι / Πριν το χάραμα / Βαδίζω και παραμιλώ / Βορριάς είν' η αγάπη σου / Το ρέμα / Απο πιτσιρίκα / Η συμπόνια / Φύγε κι άσε με / Στο άδειο προσκεφάλι / Θα σου φύγω / Μες της πόλης το χαμάμ / Να' χα χίλια μάτια / Ξημέρωσε καλή μου / Αχ! να μπορούσα / Στην αστείρευτή σου γλύκα / Χρόνια τώρα μακριά σου λυώνω / Μαύρα μάτια - μαύρα φρύδια / Δεν έχει δρόμο να διαβώ / Σα μαγεμένο το μυαλό μου / Όλοι οι ρεμπέτες του ντουνιά / Μη μου θυμώνεις μάτια μου / Τ' αστέρι του Βορρά / Το παλιό ρολόϊ / Σ' αγαπώ γιατί είσαι ωραία / Τα τρένα που φύγαν / Το δίχτυ / Καίξή / Ο πιο καλός ο μαθητής / Ο Μπουφετζής / Είμαστε αλάνια / Μικρός αρραβωνιάστικα / Βάρκα στο γυαλό / Βαλεντίνα / Δόξα τω θεώ / Απ΄ριλη μου / Ξημερώνει και βραδιάζει / Νύχτωσε χωρίς φεγγάρι / Το τελευταίο βράδι μου / Αλήτη μ' είπες μια βραδιά / Τη ζούλα μου ανακάλυψαν / Όσοι έχουνε πολλά λεφτά / Αγάπη που' γινες δίκοπο μαχαίρι / Οι νταλίκες / Η γάτα / Ήρθα κι απόψε στα σκαλοπάτια σου / Ερωτικό / Ήτανε μια φορά μάτια μου / Μη μου θυμώνεις μάτια μου / Οδός Αριστοτέλους / Μη κλαις και μη λυπάσαι / Δώδεκα παιδιά - δώδεκα μαντολίνα / Είμαι φίνο φανταράκι / Μίλησέ μου - μίλησέ μου / Ένα όμορφο αμάξι  / Που να βρω γυναίκα να σου μοιάζει / Γκιούλ Μπαχάρ / Πέντε χρόνια δικασμένος / Έλα απόψε στου Θωμά / Το παπόρι απ' την Περσία / Θεέ μου μεγαλοδύναμε / Χαράματα η ώρα τεις / Ψηλά τα παραθύρια σου / Η άμαξα μες τη βροχή / Απ' της Ζέας το λιμάνι / Με γλέντια με γραμμόφωνα / Όταν μπουκάρω στον τεκέ / Πέντε μάγκες στον Περαία / Ο διαβολάκος / Το βουνό /Ήσουνα ξυπόλητη / Τα παιδιά της γειτονιάς σου / Τζιβαέρι / Το μερτικό μου απ' τη χαρά / Υπάρχω / Συννεφιασμένη Κυριακή / Το τραμ το τελευταίο / Που ' σαι Θανάση / Το άγαλμα  ΚΑΙ  χιλιάδες - χιλιάδες άλλα ....... αυτά τα ολίγα προς το παρόν  ...... και καλή επιτυχία !!!


    pigios
    19.05.2014, 19:36
    se eyxaristw poli gia tin boi8eia na eisai panta kala :)