ελληνική μουσική
    849 online   ·  210.833 μέλη

    Ο Χαρούλης και η Μποφίλιου στο Rockwave

    gikostas
    08.07.2014, 12:05

    Θα ήθελα την γνώμη σχετικά μ'αυτό.Εμένα προσωπικά μου έκανε εντύπωση.Δεν ξέρω αν είναι ροκ οι συγκεκριμένοι καλλιτέχνες αλλά σίγουρα πουλάνε.Κάπως έτσι θα σκεφτήκαν και οι διοργανωτές του rockwave και αποφάσισαν να συμμετέχουν σ'αυτό ο Χαρούλης και η Μποφίλιου.Δεν εξηγείτε αλλιώς.Καταλαβαίνω πως οι εποχές έχουν αλλάξει και τα πράγματα έχουν δυσκολέψει,σε σχέση με τα πρώτα χρόνια λειτουργείας του συγκεκριμένου συναυλιακού χώρου,αλλά εδώ το πράγμα καταντάει αστείο.Πέρα από αυτό στην σκηνή την πρώτη μέρα θα είναι οι Eric Burdon και οι Godfathers.Προσωπικά δεν τρελαίνομαι.Την ίδια ώρα πιο δίπλα θα είναι κάποια ονόματα της ελληνικής Hip-Hop σκηνής(Active Members,Νικήτας Κληντ,Βαβυλώνα κ.α)Προσωπικά δεν θα έκανα τόσα χιλιόμετρα για να δω και να ακούσω τους συγκεκριμένους.Την επόμενη μέρα,Σάββατο αξίζει πιστεύω ο Woodkid και οι Galexico.Βέβαια για πιο αργά έχει και Roni Size, Timo Maas και  Booka Shade.Πολύ καλοί dj's κατά την γνώμη μου.


    sillia
    08.07.2014, 12:50

    Ε και?

    Υπάρχει περίπτωση να μπερδευτούν οι Calexico στην τρίχα απο την ουρά του αλόγου του Χαρούλη?(αστειάκι){#emotions_dlg.rolleyes}

    Οι συγκεκριμένοι καλλιτέχνες είναι φωνάρες και αξίζουν τα χιλιόμετρα !Είναι θέμα γεύσης που λέει και κάποιος φίλος ...... και αν έχουμε και την άνεση ευροπουλων..... την επόμενη μπορεί να κάνουμε τα ίδια χιλιόμετρα για calexicαριους{#emotions_dlg.walkman}

    Καλημέρες Smile


    Orfeus
    08.07.2014, 14:04

    Παράθεση:

    Το μέλος gikostas στις 08.07.2014, 12:05 έγραψε...

    [...] Την επόμενη μέρα, Σάββατο αξίζει πιστεύω ο Woodkid και οι Galexico [...]



    Οι Galexico δεν θα έρθουν με τίποτα. Καρατσεκαρισμένο! Οι Calexico ναι, θα είναι εκεί! 


    trelakias
    08.07.2014, 15:27

    Κάθε χρόνο γίνεται και περισσότερη κουβέντα για τους έλληνες έντεχνους που συμμετέχουν στο rockwave.  Δεν έχω τίποτα με όλους αυτούς αλλά πλέον δεν μιλάμε για rockwave festival, πρέπει να βρουν άλλο όνομα.  Καλά κάνει ο ροκάς που γκρινιάζει όταν στο φεστιβάλ του εμφανίζεται μια Μποφίλιου.  Φανταστείτε πρόγραμμα έντεχνου φεστιβάλ με Μαχαιρίτσα, Παπακωσταντίνου, Χαρούλη, Κότσιρα και Slayer.


    tallos
    08.07.2014, 15:49
    τον απριλιο ειδα τον Ερικ Μπαρτον και τους Ανιμαλς,λες και ηταν τριανταρηδες,φοβερη εναργεια και ο Μπαρτον φωναρα.και εγω διαφωνω με το να παει ο χαρουλης κ.τ.λ. σε ροκ φεστιβαλ.ξενερωμα.ας παει και ο Μαζωνακης τοτε.
    crosroads
    08.07.2014, 16:42

    το οξυμωρο ειναι οτι φετος ηρθαν και ερχονται πολυ καλα ροκ ονοματα αλλα οχι κατω απο την ταμπελα του rockwave

    δηλαδη μπομπ ντυλαν , clutch , manu chao,james , brian jonestown massacre ,σπρινγκστιν ,Deftones
    ,kasabian

    δηλαδη αν ολοι αυτοι ειχαν ερθει ως rockwave θα μιλαγαμε ολοι με τα καλυτερα λογια ,τουλαχιστον οσον αφορα τα ροκ ονοματα (και οχι πιο χαρντ /μεταλ φαση)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την crosroads, 08-07-2014 16:44 ]


    SouLRocK
    09.07.2014, 14:19

    στο ποιο????
    χαχαχα! κάπου εδώ μέσα έχω γράψει ένα άρθρο για τον "ξεπεσμό του Rockwave" και φαντάσου δεν είχαμε φτάσει στα φετινά.. 
    κατά τ'άλλα συμφωνώ με το σχόλιο του crossroads 


    -----------------

    "I did what I thought was right,
    All for the love of my life!
    I know it's sad but true..
    Something is very wrong,
    Condemned to suffer so long..
    For a love so true!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την SouLRocK, 09-07-2014 14:32 ]


    trelakias
    13.07.2014, 12:23

    Ζητείται άτομο που πήγε φέτος Rockwave να μας πει πως ήταν  {#emotions_dlg.rolleyes}


    deathminor88
    17.07.2014, 01:23
    Και εγώ θα πάρω το μέρος του ροκά. Rockwave δεν είναι το σωστό όνομα για αυτό το φεστιβάλ.
    oakalestos
    01.08.2014, 08:33

    Δεν ξέρω για τους εντεχνιάρηδες, αλλά για Eric Burdon συνιστώ. Αρχιδάτα λάιβ κάνει...


    delta66
    01.08.2014, 15:33

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 08.07.2014, 12:50 έγραψε...

    Ε και?

    Υπάρχει περίπτωση να μπερδευτούν οι Calexico στην τρίχα απο την ουρά του αλόγου του Χαρούλη?(αστειάκι){#emotions_dlg.rolleyes}

    Σιγουρα δεν θα μπερδευτουν.

    Οπως δεν μπερδευτηκαν με τους Τακιμ, με παρατηρητη τον Eric Burdon και μαλιστα σε πιο στενες επαφες. Ηχογραφηση στο στουντιο.

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204057342214737&set=a.1320176845386.2048419.1259750960&type=1

    Παντως το festival δεν εχει το χαρακτηρα που ειχε και δεν ξερω ποιος θα χασει και ποιος θα κερδισει με αυτην την τακτικη.