ελληνική μουσική
    392 online   ·  210.877 μέλη

    Παρασκευάς Θεοδωράκης

    surmelim
    06.06.2005, 15:54
    Ρε παιδιά ξέρετε να πείτε πληροφορίες για τον μουσικό Π.Θεοδωράκη από Θεσσαλονίκη? Είχε έρθει Μυτιλήνη κι άφησε πολυ καλές εντυπώσεις ο ίδιος αλλά και ο Κυριάκος, η Αλεξια και ο Δημήτρης!
    paramithi
    07.06.2005, 13:16
    Έρχομαι να συμφωνήσω με την κλειώ μου..Ο παρασκευάς κ τ άλλα παιδιά ήταν πολύ καλοί!!Βασικά να μιλήσουν οι της Σαλονίκης που λογικά θα ξέρουν περισσότερα,αφού απο εκεί ξεκίνησε το παιδί!!
    agyristokefali
    07.06.2005, 13:54
    Θα συμφωνήσω και εγώ με την Δομηνίκη και την Κλειώ σχετικά με τις εντυπώσεις που δημιούργησαν ο Παρασκευάς, ο Δημήτρης, η Αλέξια και ο "Κυριάκος"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ελπίζω να ξαναέρθουν κάποια στιγμή!!!!!



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 07-06-2005 14:35 ]
    Bazerdc
    11.06.2009, 05:50

    Ο Παρασκευας ειναι ενας πολυ ταλαντουχος μουσικος αλλα αυτο μαλλον το ξερετε ηδη,οσοι τουλαχιστον τον εχετε ακουσει. Ειναι παιδικος μου φιλος αλλα δυστυχως ειχαμε χαθει για ενα μεγαλο χρονικο διαστημα, και βρισκομασταν μονο τυχαια τα τελευταια χρονια στη Θεσ/νικη. Πριν απο λιγο καιρο ετυχε να παω με παρεα σε ενα μαγαζι κοντα στην Πλατεια Ναυαρινου, ονοματι Bar-oδος. Οι υπολοιποι της παρεας ηταν τακτικοι πελατες ηδη για αρκετο καιρο και συγκεκριμενα πηγαιναν εκει μονο οταν επαιζε ο Παρασκευας.(Ναι , ηξεραν ακομα και την σειρα των τραγουδιων, παναθεμα σε μπαγασα Παρασκευα.) Εγω μπηκα μεσα, και το μαγαζι ηταν πραγματικα αυτο που λεμε "κα-α-αλή φαση!". Στην αρχη δεν πηρα χαμπαρι , μπηκα εκατσα , πηρα το ποτο μου και καποια στιγμη κοιταω δεξια και παρατηρω ενα γνωριμο προφιλ. -Μωρε λες ? -Μπα οχι . -Μα αφου μοιαζει , -ναι αλλα δεν ειναι.. σκεφτηκα. Τελικα ηταν ο ατιμος και χαρηκα πολυ γιατι πραγματικα οσο ειμασταν μικροι και γειτονες περνουσαμε και **** ,αν μου επιτρεπεται η εκφραση :) Απ`οσο ξερω ,το τελευταιο μαγαζι που επαιζε μαζι με τα υπολοιπα παιδια τα οποια δυστυχως δεν ειχα την ευκαιρια να γνωρισω, ηταν ο Βαr-οδος κοντα στον Παπαγαλο, πισω απο την πλατεια Ναυαρινου στη Θεσσαλονικη και "καπου" στην Αθηνα. Δεν βοηθαω και πολυ , το καταλαβα τωρα που κοιταω το ποστ μου ,αλλα ηταν καλη ιστορια και χαρηκα που την μοιραστηκα με ολους εσας εκει περα πισω στο βαθος. Εγω δηλωσα νο.1 φαν λεμε ;)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Bazerdc στις 11-06-2009 05:51 ]


    kwstasagas
    11.06.2009, 12:39

    Παιδιά, πολύ ωραία αυτά που μάς λέτε, αλλά .... δώστε και καμιά πληροφορία παραπάνω για τον καλλιτέχνη !!! Τι είδος μουσικής παίζει, αν έχει δισκογραφική παρουσία, τι τραγούδια έχει γράψει κλπ κλπ .... Αν, πράγματι, είναι ταλαντούχος, όπως λέτε, βοηθήστε μας κι εμάς που δεν τον ξέρουμε να τον ανακαλύψουμε {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}


    alkyoni
    11.06.2009, 16:29

    Aγαπητε φιλε Κωστα, εχεις δικιο...
    Ετσι λοιπον απο την πλευρα μου εχω να πω τα εξης:

    THEODORAKISPARASKEVAS ειναι μελος των "3 on the road" ενα νεο ανερχομενο και πολλα υποσχομενο γκρουπ απο την Θεσσαλονικη.

    Τον πρωτοακουσα στον διαγωνισμο τραγουδιου του MusicHeaven περσι, στο τραγουδι "Ο χορος των ξωτικων (δρακος)" το οποιο βγηκε 7ο και μπορεις να το ακουσεις στην σελιδα του διαγωνισμου τραγουδιου του ΜΗ :
    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=MusicContest&file=results_1

    Επισης συμμετεχει και στο "10 μηνες" (5η θεση) του αλλου μελους του γκρουπ, (Δημητρης Χατζηδημητριου Lestat)   το οποιο το ακουσαμε και στο 5ο Live του ΜΗ σε μια πολυ ομορφη ακουστικη εκτελεση την οποια μπορεις να ακουσεις εδω:
    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Live&file=recording
    , στην φωνη και τα πληκτρα ειναι ο Δημητρης και στα "ηχητικα εφε" και την κιθαρα ο Παρασκευας (το 3ο μελος ελειπε). Ηταν μια απο τις πιο ομορφες στιγμες του 5ου Live,  για μενα.

    Τους ειχα ακουσει και σε πληρη συνθεση (και τους 3 δηλαδη) σε live στην Θεσσαλονικη  περσι τον Ιουνιο αν θυμαμαι καλα, και μ' αρεσαν πολυ! Κι οχι μονο εμενα απ' οτι διαπιστωσα{#emotions_dlg.thumbup}

    Περισσοτερα νεα τους και τραγουδια τους μπορεις να ακουσεις στην σελιδα τους :
    http://www.myspace.com/3ontheroad

    Τελος, οσοι βρεθειτε σημερα (11/6) στην Θεσσαλονικη , θα εχετε την ευκαιρια να τον ακουσετε ζωντανα με τους "3 on the road" , στο ανοιγμα της συναυλιας των "Ten Years After" σημερα το βραδι στην Βαβυλωνια του Μυλου.{#emotions_dlg.rockon}

     

    Support Group  - «3 on the road»

    Τη συναυλία ανοίγουν οι …….
    “3 ON THE ROAD”  -«Τρεις στο δρόμο»
    Η νέα μουσική γενιά της Θεσσαλονίκης
    Παρασκευάς Θεοδωράκης 
    Δημήτρης Χατζηδημητρίου
    μαζί τους ο  Βαγγέλης Κοντόπουλος

    Η μουσική παρέα με τους φανατικούς φίλους.
    Παίζουν τραγούδια που αρέσουν, μπαλάντες, μπλουζ και ροκ μουσικά κομμάτια, σε εμφανίσεις που μένουν αξέχαστες.
    Είναι η νέα μουσική γενιά  της Θεσσαλονίκης, τα τραγούδια τους άρεσαν σε εκατοντάδες φαν του μουσικού site “Musicheaven” ( 2 τραγούδια στις πρώτες θέσεις ανάμεσα σε 150 από όλη την Ελλάδα ), στο MySpace πάνω από 30.000 φίλοι έχουν ακούσει τα τραγούδια τους .
    Ενώ οι εμφανίσεις τους στη «Μπάρωδο» της πλ. Ναυαρινου δίνουν άλλη άποψη στη νυκτερινή ζωή της Θεσσαλονίκης.
    Τον Μάιο – Ιούνιο  του 2009 παίζουν πριν την εμφάνιση των TEN YEARS AFTER σε   Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

     



    -----------------
    Radio MusicHeaven Tune in!www.listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 11-06-2009 16:40 ]


    Lestat
    13.07.2009, 23:29

    Γεια σας παιδια! Δεν ξερετε με ποση χαρα διαβασα το τοπικ! Εγω ειμαι ο Δημητρης απο τους 3 On The Road και ειπα να γραψω εδω για οσους μας "ψαχνουν" οτι αυτο τον καιρο ειμαστε Θεσσαλονικη κατα κυριο λογο και εμφανιζομαστε καθε Τεταρτη στη Ραψωδια. Απο Σεπτεμβρη θα ειμαστε Αθηνα οποτε ειτε θα γραφω εδω που παιζουμε ειτε απο τη σελιδα μας στο myspace. Ευχαριστουμε παααααρα πολυ για τα καλα σας λογια. Οτι πληροφοριες θελετε απλα ρωτηστε μας εδω! Καλα μπανια!!!





    επισυναπτόμενα: 3ontheroad2.jpg 
    jorge
    14.07.2009, 01:06

    Ωραία αφίσα Δημήτρη.

    ΥΓ. Άθυτο δεν εχει φέτος;


    Lestat
    29.09.2009, 17:19

    Καλησπερα σε ολους. Στελνω προς ενημερωση οτι αυτο το Σαββατο 3 Οκτωβριου θα εμφανιστουμε στη μουσικη σκηνη Αυλαια στις 10 το βραδυ.





    επισυναπτόμενα: avlea3-10.jpg