ελληνική μουσική
    647 online   ·  210.861 μέλη
    souzi
    02.05.2003, 11:29
    ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΘΑ'ΚΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ
    ΟΤΑΝ ΜΕ ΗΘΕΛΕΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ Η ΣΚΙΑ ΣΟΥ
    ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΝΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ
    ΓΙΑ ΜΑ ΣΕ ΝΙΩΣΩ ΣΑΝ ΒΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΟΥ...
    KostasLadas
    02.05.2003, 12:18
    Na γίνω κακός, καλοπροαίρετα; ο στίχος "ΟΤΑΝ ΜΕ ΗΘΕΛΕΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ Η ΣΚΙΑ ΣΟΥ" είναι λάθος. Πρέπει να πάει "άμα με ήθελες θα γινόμουν η σκιά σου", όμως χάνεται το μέτρο, ή "όταν με ήθελες, ήμουν η σκιά σου", που πάλι όμως χάνεται το μέτρο. Πάντως έτσι όπως είναι είναι χειρότερα, αφού "δεν πάει". Το καλύτερο λοιπόν είναι να σκεφτείς κάτι άλλο για το δεύτερο στίχο.

    Α, και αυτό το "ακόμα και το αίμα μου" πολύ μακάβριο ρε παιδί μου... όχι και το αίμα σου μωρέ Σούζυ... τέλος πάντων, αν είναι να δώσεις και το αίμα σου, δώστο καλύτερα σε κανένα ιατρείο, να σωθεί και κάνας ανθρωπάκος!

    Καλοπροαίρετος πάντα.

    Κωστής
    Anonymous
    02.05.2003, 16:04
    ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΝΝΟΩ ΕΙΝΑΙ "ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΗΘΕΛΕΣ" ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ,ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ. ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΕΣ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ "ΣΑΝ ΒΟΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΟΥ"? ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ...
    KostasLadas
    02.05.2003, 16:07
    Αυτό σου λέω βρε! Ότι εφόσον μιλάς για το μέλλον δεν μπορείς να πεις "ΟΤΑΝ ΜΕ ΗΘΕΛΕΣ", ούτε "ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΗΘΕΛΕΣ". Πρέπει να πεις "ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΘΕΛΕΙΣ" ή, καλύτερα, "ΟΤΑΝ ΜΕ ΘΕΛΗΣΕΙΣ".

    Ο Βοριάς καλός είναι, μ' άρεσε.
    souzi
    02.05.2003, 16:11
    ΟΥΦ ΜΕ ΕΒΑΛΕΣ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ ΤΩΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ,ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ. ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ.
    ZOI
    03.05.2003, 00:12
    μπορει να εννοει οτι υποθετικα θα γινομουν η σκια σου,δηλδη αν μου εδινες την ευκαιρια ή αν γινοταν οραγματικοτητα ολο αυτο......