ελληνική μουσική
    543 online   ·  210.842 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    SteliosG
    07.12.2004, 07:41
    Καλως ηρθες και ειμαι σιγουρος οτι εδω που ηρθες θα βρεις και καποιο οργανο να ασχοληθεις με τη μουσικη!! Αυτο παθαινουν οι πιο πολυ, αυτο επαθα και εγω!!! Με το που βρηκα αυτο το site αρχισα να ασχολουμε με τη φωνητικη!!!!
    semeli
    14.12.2004, 10:38
    Καλημέρα σε όλους,
    πρώτη μου φορά εδώ... δε φανταζόμουν ποτέ πως θα ψάξω για διαδικτυακή συντροφιά αλλά μου κεντρίσατε το ενδιαφέρον. Αν χωράω κι εγώ, θα χαρώ πολύ.
    Με λένε Σεμέλη. Δεν είχα την τύχη να μάθω να παίζω μουσική και στενοχωριέμαι πολύ γι' αυτό. Λίγο πριν από την τρίτη δεκαετία της ζωής μου, όμως, είναι μάλλον αργά για να μάθω. Ευτυχώς, όμως, μπορώ να ακούω! Αγαπώ τη μουσική, η ζωή μου χωρίς αυτή θα ήταν ανιαρή. Και χαίρομαι που ακόμα έχω την ευαισθησία να κλαίω όταν ακούω ένα κομμάτι ή όταν διαβάζω μερικά στιχάκια.
    Αυτά για πρώτη φορα. Ελπίζω να με καλοδεχτείτε γιατί νιώθω και λίγο αμήχανα. Καλές μουσικές βόλτες,
    Σεμέλη.
    jorge
    14.12.2004, 10:49

    Να προσέχετε το τραμ εκεί κάτω
    vouliakis
    14.12.2004, 10:49
    Καλωσόρισες semeli

    kythira
    14.12.2004, 11:27
    Καλημέρα σας κι από μένα... το όνομά μου είναι Μάνος και είμαι από τα Κύθηρα! Χάρηκα πολύ που βρήκα την παρέα σας... Να 'στε όλοι καλά...
    SteliosG
    14.12.2004, 11:29


    τι καλο κανουν α Κύθηρα..??? μέλι???
    kythira
    14.12.2004, 11:40
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 14-12-2004 στις 11:29 έγραψε:



    τι καλο κανουν α Κύθηρα..??? μέλι???






    Το μέλι των Κυθήρων είναι καταπληκτικό! Όπως και το ίδιο το νησί. Όσοι δεν έχουν κατέβει για διακοπές, να το πράξουν!...
    rapsodos
    14.12.2004, 11:44
    Quote:

    Το μέλος kythira στις 14-12-2004 στις 11:40 έγραψε:

    Το μέλι των Κυθήρων είναι καταπληκτικό! Όπως και το ίδιο το νησί. Όσοι δεν έχουν κατέβει για διακοπές, να το πράξουν!...




    Χμμμμ.....

    όπως και να'χει πάντως, καλως ηρθες Μανο. Τυχερέ Μάνο.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 14-12-2004 14:35 ]
    SteliosG
    14.12.2004, 11:44
    Δε μας στέλνεις και εδω λίγο???
    geordan
    14.12.2004, 12:25
    Να κι ένας πατριώτης στο Musicheaven!

    Φίλε Μάνο, σαν πιο παλιός από σένα, σε καλοσορίζω κι εγώ στην παρέα.

    Όσο για τους υπολοίπους,
    να σας πούμε ότι εκτός από το μέλι μας, που είναι διάσημο, έχουμε και πολύ καλό λάδι και εξαιρετικό κρασί. Επίσης, νομίζω ότι δικαιούμαστε να μιλάμε ότι μπορούμε να προσφέρουμε πρώτης ποιότητας τουρισμό, έστω κι αν δεν τον υποστηρίζουμε κατάλληλα βέβαια.
    Για του λόγου το αληθές... όσοι πιστοί προσέλθετε.
    gate
    14.12.2004, 12:27
    Quote:

    Το μέλος geordan στις 14-12-2004 στις 12:25 έγραψε:

    Να κι ένας πατριώτης στο Musicheaven!

    Φίλε Μάνο, σαν πιο παλιός από σένα, σε καλοσορίζω κι εγώ στην παρέα.

    Όσο για τους υπολοίπους,
    να σας πούμε ότι εκτός από το μέλι μας, που είναι διάσημο, έχουμε και πολύ καλό λάδι και εξαιρετικό κρασί. Επίσης, νομίζω ότι δικαιούμαστε να μιλάμε ότι μπορούμε να προσφέρουμε πρώτης ποιότητας τουρισμό, έστω κι αν δεν τον υποστηρίζουμε κατάλληλα βέβαια.
    Για του λόγου το αληθές... όσοι πιστοί προσέλθετε.





    Geordan κι εσύ από Κύθηρα ;
    Αν μένεις και στον Άλιμο...τότε δεν αποκλείεται να βγούμε και συγγενείς...!
    geordan
    14.12.2004, 13:10
    gate,
    πολύ χαίρομαι που έχουμε κοινή καταγωγή.

    Πάντως το ότι μένω στον Άλιμο δεν λέει και τίποτα. Εδώ έχουμε ολόκληρη γειτονιά Κυθήριων. Το αστείο είναι ότι κι εγώ έχω συγγενείς στη Λακωνία, στην Ποταμιά συγκεκριμένα. Αν θέλεις, βέβαια, μπορούμε να το ψάξουμε.
    Πάντως αν κάποιος κοινός άνεμος μας φέρει στο νησί θα χαρώ πολύ να κάνουμε παρέα.

    Και κάτι άλλο. Αφού έχεις εμπειρία από τα Κύθηρα και η γνώμη σου μετράει στο Musicheaven, πρέπει να μας βοηθήσεις κι εσύ να διαφημίσουμε λιγο το νησί μας.
    gate
    14.12.2004, 14:41
    Quote:

    Το μέλος geordan στις 14-12-2004 στις 13:10 έγραψε:

    gate,
    πολύ χαίρομαι που έχουμε κοινή καταγωγή.

    Πάντως το ότι μένω στον Άλιμο δεν λέει και τίποτα. Εδώ έχουμε ολόκληρη γειτονιά Κυθήριων. Το αστείο είναι ότι κι εγώ έχω συγγενείς στη Λακωνία, στην Ποταμιά συγκεκριμένα. Αν θέλεις, βέβαια, μπορούμε να το ψάξουμε.
    Πάντως αν κάποιος κοινός άνεμος μας φέρει στο νησί θα χαρώ πολύ να κάνουμε παρέα.

    Και κάτι άλλο. Αφού έχεις εμπειρία από τα Κύθηρα και η γνώμη σου μετράει στο Musicheaven, πρέπει να μας βοηθήσεις κι εσύ να διαφημίσουμε λιγο το νησί μας.





    Όντως, οι περισσότεροι κυθήριοι είναι στον Άλιμο. Κι έχω κι εγώ πολλούς συγγενείς εκεί. Η γιαγιά μου ήταν το γένος...(μη γελάσετε οι υπόλοιποι ... ) Μουλού ... (Άννα Μουλού την έλεγαν) Για ρώτα τους δικούς σου μήπως ξέρουν τίποτα..

    Όσο για τη διαφήμιση του νησιού, δεν πρέπει να έχουμε παράπονο, γιατί έχουν ασχοληθεί με αυτό σπουδαία ονόματα, κυρίως της τέχνης και έχει προβληθεί αρκετά με διάφορους τρόπους (βλ. το ποίημα του Μπωντλαίρ "Ένα ταξίδι στα Κύθηρα", τον πίνακα του Αντουάν Βαττώ "Αποβίβαση στα Κύθηρα",ελληνικές ταινίες..κ.α. Ακόμα και η ίδια η μυθολογία μας το αναφέρει ως το νησί που στα νερά του γεννήθηκε η Αφροδίτη και που στα δάση του κάλπαζαν οι μονόκεροι, οι "λευκοί όνοι" που διέθεταν ένα κέρατο θαυματουργό, το οποίο θεράπευε καθε αρρώστια. Μάλιστα το 1999 το περιοδικό "Γαιόραμα" αφιέρωσε 40 ολόκληρες σελίδες στο νησί μας!! Ίσως από τα ωραιότερα αφιερώματα για τα Κύθηρα που έχω διαβάσει. Από αυτό το άρθρο παίρνω τώρα τις πληροφορίες που αναφέρω παραπάνω).
    Πάντως, ανεξάρτητα, μου δίνεις καλή ιδέα. Ένα μικρό αφιέρωμα, με φωτογραφίες και ιστορικά στοιχεία και στο Μ/Η δε θα ήταν καθόλου άσχημο...
    polgt
    26.12.2004, 15:44
    Γειά σας και χρόνια πολλά σε όλους. Είμαι καινούργιος εδώ μέσα και λίγο ζαλισμένος από την πληθώρα θεμάτων. Θα οργανώσω όμως την αναγνωριστική μου εξερεύνηση διαφορετικά θα περιπλανώμαι μόνο. Ζω στην Γερμανία με την γυναίκα μου και το παιδί μας. Αγαπώ με πάθος το τραγούδι του Καζαντζίδη.
    Ευτυχώς για σας, που η επικοινωνία στη σελίδα εδώ γίνετε με δίχως ακουστικά μέσα, διαφορετικά θα είχατε συχνούς πονοκεφάλους, λόγω της φωνής μου.

    Τα λέμε.
    vouliakis
    26.12.2004, 17:02

    SteliosG
    27.12.2004, 07:25

    yojo
    11.01.2005, 19:06
    Ενα ΓΕΙΑ σε ολους+απο μενα!!!Μολις μπηκα+δεν ξερω κανεναν αλλα μου αρεσει τρελα το site!!!Γ***ΕΙ!!!
    SteliosG
    11.01.2005, 19:09
    νασε καλα και μακαρι να γνωρισεις πολλους εδω μεσα! εχει ο καθενας να πει τη προσωπικη του ιστορια!!!

    οχι ομως κακες λεξουλες! πιπερι στο στομα!!! χεχεχε!!

    καλως ηρθες!!!


    yojo
    11.01.2005, 19:16
    Οk!!Οχι κακες λεξούλες!Ειμαι σιγουρα οτι θα βρω(επιτελους!) πολυ ενδιαφεροντα ατομα εδω που λατρευουν την μουσικη οσο+γω!Thanks λοιπον για το καλοσορισμα!
    SteliosG
    11.01.2005, 19:22
    θα βρεις θα βρεις!!!