ελληνική μουσική
    445 online   ·  210.817 μέλη

    Απόψεις για τον Διαγωνισμό..!

    geo321
    31.03.2015, 14:17

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 31.03.2015, 07:52 έγραψε...

    @ geo321:

    Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια.

    Όταν λες αυτό ακριβώς, δεν υπάρχει ούτε όμως, ούτε αλλά, γιατί λες αυτό ακριβώς! 

    Όταν αρχίζεις τα όμως, τα αλλά, τα αν και τα θα έπρεπε, τότε λες κάτι άλλο.
    Δεν λες αυτό ακριβώς! 

    Τελεία & παύλα!


    -----------------

     "And in the End
    the Love you Take, 
    is Equal to the Love
    you Make!"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Orfeus, 31-03-2015 08:08 ]



    Orfeus το μονο που πιστευω οτι καταλαβες ειναι αυτο που λες.....Δεν λες αυτό ακριβώς! 

    Ναι οντως εχεις δικιο,πισω απο αυτα που γραφω υπαρχει ενα νοημα και μαλιστα μεγαλο!το οποιο ομως δεν καταλαβες προφανως.

    Για μενα στην ζωη μου orfeus οταν κανω διαλογο ποτε δεν λεω αυτο που θελω να πω,βαζω το συνομιλητη μου να πρεπει να σκεφτει και να ψαξει λιγο.........οταν λοιπον ο οποιοσδηποτε αλλος μπει στην διαδικασια να κατσει να σκεφτει,για μενα παει να πει οτι με υπολογιζει σαν ανθρωπο προς ανθρωπο!

    Οταν λοιπον εισαι σιγουρος πραγματικα για το τι θελω να πω,πες μου το και ελα να το συζητησουμε να δουμε αν εχω δικιο η αδικο!!


    atreu73
    31.03.2015, 14:39

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 31.03.2015, 09:07 έγραψε...

    @ atreu73 μας τρολλάρεις !!!!

    Καθόλου. Ούτε γνωρίζω την έννοια της λέξης. Ρίχνω την ιδέα και αργότερα θα ανοίξω και δικό της νήμα. Μόνο για πάρτη της δηλαδή.

     Δίπλα στον τρέχοντα διαγωνισμό να ανακηρυχτεί κι ένας δεύτερος, παράπλευρος. Η διάρκεια κατάθεσης των τραγουδιών να διαρκέσει έναν χρόνο κατά τον οποίο χρόνο τα τραγούδια θα ακούγονται και θα επιλέγονται ή όχι (που θα ισχύει για τα περισσότερα) από τον υποφαινόμενο και μόνο. Θέλω έναν χρόνο γιατί είμαι αργός ακροατής όπως μερικοί είναι αργοί στην ανάγνωση κ.τ.λ. Από τα 400-500 τραγούδια λοιπόν που θα συγκεντρωθούν να είστε σίγουροι ότι μόνο γύρω στα 50 θα περάσουν προς ακρόαση από τους υπόλοιπους και θα είναι όλα λα κρεμ ντε λα κρεμ.

    Νομίζω ότι 50 είναι καλά. Αν χωριστούν σε 5 γκρουπ των δέκα νομίζω είναι καλά. Θα ακουστούν όπως πρέπει τα τραγουδάκια και όχι σαν να τρως πατλάκια στο σινεμά.

    Όπως και να 'χει, αυτή είναι η άποψή μου και δεν τρολλάρω, αν και έχω, σε μια περίσταση, κοιμηθεί κάτω από γέφυρα. Το έκανα όμως από ανάγκη και μόνο μία φορά. Άντε δύο.

     

      

    [ τροποποιήθηκε από τον/την atreu73, 31-03-2015 14:40 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την atreu73, 31-03-2015 14:41 ]


    mary_omikron
    31.03.2015, 15:35
    Δεν είναι κακή σαν ιδέα, δεν μένει λοιπόν παρά να διοργανώσεις εσύ ένα διαγωνισμό σε δικό σου site και να την εφαρμόσεις.... :) :)
    trelakias
    11.05.2015, 20:14

    Λοιπόν, απόψεις πρόωρες...

    Ο διαγωνισμός σαν διοργάνωση πάει μια χαρά.  Ακούμε μουσικούλα, γινόμαστε κριτές γιατί μας αρέσει, δείχνουμε λίγο ψαγμένοι, λίγο έξυπνοι, λίγο χαλλλαροί και κάνουμε και καμια κουβεντούλα.  Όλο αυτό θα μας αφήσει και ωραία τραγουδάκια, καθένας με τα γούστα του.  Η "μέρα" της γιορτής κυλάει κατά τα γνωστά, παραδοσιακά με μερικούς συμμετέχοντες να βλέπουν δράκους.

    Πάμε στα super hot θέματα και trends της εποχής:

    Οι ψήφοι του fb έχουν την κάποια σημασία τους αλλά προτιμώ τον τωρινό συντελεστή βαρύτητας γιατί άλλοι παίζουν μπάλα έτσι και άλλοι αλλιώς και έτσι παιχνίδι δεν γίνεται.

     

    Ο μαγικός αλγόριθμος δεν ξέρω αν δουλεύει γιατί δεν τον ξέρω, δε με ξέρει και ούτε καίγομαι να γνωριστούμε.  Σιγά μην σπαταλήσω φαιά ουσία για να κατανοήσω υπολογιστικό κώδικα, άσε πόσο χρόνο θα χρειαστώ παρά το iq=exp(140).  Τον πάω πάντως γιατί και placebo να είναι, όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται.  Ο διαγωνισμός λέμε είναι για τη μουσική και για την παρέα, όποιος μετράει ψήφους ας γίνει βουλευτής.  Αυτό θα πρεπε να ναι ο πρώτος όρος για τη συμμετοχή.

     

    Τα συμπέρασματα είναι πολλά.  Βασικά δεν είναι συμπεράσματα απλά επαληθεύουμε την πραγματικότητα.  Ο Έλληνας είναι γάτος, αλεπού και σαϊνι ρε παιδί μου...  Ένα κανόνα θα του βάλεις να τον κάνεις άνθρωπο και εκτός του ότι έχει καταλάβει τα πάντα (ακόμα κι αν είναι γραμμένα σε Assembly), ψάχνει να βρει πως θα τον αποφύγει, τρώγεται.  Από την άλλη το τρολάρισμα πάει σύννεφο.  Όσοι γκρινιάζουν για το κάτι και θαυμάζουν το κάτι άλλο είναι οι ίδιοι που κάνουν αυτό το κάτι.  Το τρίτο είναι αυτή η έννοια της ψήφου.  Έχουμε πρόβλημα συνείδησης και κατανόησης σε αυτή τη χώρα.  Αυτό δεν είναι δημοκρατία σύντροφοι, είναι survival of the fittest.  Θα κλείσω τη φιλοσοφία με ένα ρητό που όλους μας ενώνει: "οι άλλοι φταίνε".

     

    Μια ιδέα που μου ήρθε ως θεία φώτιση ενώ προσευχόμουν ήταν η εξής.  Μπαίνουμε και βάζουμε αστεράκια αλλά δεν καταχωρούνται, αποθηκεύονται απλά.  Τα αποτελέσματα θα δείχνουν τις αποθηκευμένες βαθμολογίες και θα οριστικοποιούνται την ημερομηνία και ώρα λήξης.  Έτσι θα μπαίνουμε, θα βαθμολογούμε σήμερα 10, αύριο άλλα 10 τραγουδάκια και δεν θα χουμε excel και τέτοια.  Αν κάποιος αλλάξει γνώμη θα έχει και τη δυνατότητα να μπει να αλλάξει τα αστέρια του μέχρι τη λήξη... Έτσι θα ξέρουν οι στρατηγοί ότι μπορεί να γίνουν ανθυπολοχαγοί σε λίγο και το αντίθετο αλλά κανένας δεν θα ξέρει από που του 'ρθε.

    Εντάξει, μπορεί να υπάρχει κάτι που δεν μου αρέσει στο διαγωνισμό τελικά.  Λες να χαρείς, να κάνεις χαβαλέ αλλά η γκρίνια δε σε αφήνει.  Εντάξει, θα ζήσω και με αυτό αλλά δεν ήταν αυτός ο σκοπός και μπερδεύομαι.  Αν θέλετε να το κάνουμε σωστά, ας βάλουμε ένα βραβείο με λεφτά, δισκογραφικά συμβόλαια και τσάμπα παγκόσμιες περιοδείες για να φτιάξω κι εγώ 1 λεκάνη pop-corn να απολαύσω τον αγώνα.  Παρακαλώ τα groups να μετονομαστούν σε rounds και να τα ανακοινώνει ημίγυμνη ψηλή καλλονή που θα χτυπάει το καμπανάκι (συγνώμη για το σεξιστικό κυρίες μου).  Ο τελικός θα γίνεται σε death cage εννοείται.

      

    Ή ταν ή επι τας.

    I'll be back

    ΥΓ:  Οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα και καταστάσεις είναι συμπτωματική.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την trelakias, 11-05-2015 20:16 ]


    mary_omikron
    11.05.2015, 20:27

    Παράθεση:

    Το μέλος trelakias στις 11.05.2015, 20:14 έγραψε...

     Θα κλείσω τη φιλοσοφία με ένα ρητό που όλους μας ενώνει: "οι άλλοι φταίνε".

     + 1 {#emotions_dlg.thumbup}

    Παράθεση:

      Παρακαλώ τα groups να μετονομαστούν σε rounds και να τα ανακοινώνει ημίγυμνη ψηλή καλλονή που θα χτυπάει το καμπανάκι (συγνώμη για το σεξιστικό κυρίες μου).  

    Tι σεξιστικό και πράσινα άλογα σε χαλεπούς καιρούς? δώσε απαιτούμενο ύψος για βιογραφικό. Φωτο κλπ στο πριβέ του admin? {#emotions_dlg.tt2}


    KRISTHESS
    11.05.2015, 22:02
    εγώ πάντως θα'λεγα να μπει ως βραβείο.. και ένα τεστ IQ δωρεάν