ελληνική μουσική
    564 online   ·  210.870 μέλη

    Ενα ομορφο κομματι σε piano & cello

    dimosz
    03.09.2015, 17:50

    Eνα πολυ ομορφο κομματι σε πιανο και τσελο..Ελπιζω να σας αρεσει το κομματι μας!


    adreo
    06.09.2015, 10:19

    καλημέρα, σαν εκτελεστές του κομματιού σας, είστε άριστοι. Για την μουσική σας- και μην τα πάρε τε μετρητοίς ότι σας γράφω:  Η μουσική σύνθεση είναι στατική, δεν έχει κίνηση δηλαδή. Χρειάζεται όταν γράφει κανείς να έχει υπόψιν του, ότι νοερά η μουσική περιγράφει κάποιες καταστάσεις. Ας πούμε θλίψη, χαρά, γρηγοράδα, νωχέλεια, δρόμο, παράδειγμα ,κούραση, δηλαδή ότι συναισθήματα περνούν από την ψυχή, και καταστάσεις, να μεταφράζονται σε νότες. Τότε είναι πετυχημένη.

    Αν όμως είναι η πρώτη σας προσπάθεια , είναι καλή και ελπιδοφόρα. Κάποια στιγμή θα γίνετε πολύ καλοί. Προσπαθείστε συνέχεια.

    Δώστε λοιπόν στις συνθέσεις σας κίνηση και συναισθήματα και τότε να είστε σίγουροι πως θα επιτύχετε τον στόχο σας. Όσο μικρό και να είναι το κομμάτι. Δεν μιλώ εδώ για βαριά κομμάτια, που σας συνιστώ να ακούσετε με προσοχή και να βγάλετε συμπεράσματα. Ότι γράφω, είναι η γνώμη μου και οι σχετικές εμπειρίες που έχω.

     Πάντα με καθαρή καρδιά και χωρίς ίχνος εγωισμού.

    Γιάννης Ανδρεόπουλος


    dimosz
    15.09.2015, 22:31
    Ευχαριστουμε πολυ!..Απλα ειχαμε σκοπο να το κανομε αρκετα απλο ωστε να μουν και τα φωνητικα μετα για cover
    floweraki
    24.09.2015, 17:13

    Μου άρεσε πολύ το τραγούδι σας! Καθώς το άκουγα μου μετέδιδε ηρεμία και συνάμα αισιοδοξία!

    Καλή συνέχεια!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την floweraki, 24-09-2015 17:14 ]


    dimosz
    24.09.2015, 23:39
    Ευχαριστουμε πολυ!..Συντομα θα ετοιμασουμε και αλλα οπως και καποια video :)
    KostisPi
    04.07.2017, 13:14
    Πού ωραιο το κομματι σας..Συγχαριτήρια!!!!!Και εγώ το ίδιο floweraki!Kal;h syn;exeia,
    KostisPi
    04.07.2017, 13:15
    Πολύ ήθελα να γραψω πριν ...συγγνώμη.