ελληνική μουσική
    523 online   ·  210.874 μέλη

    Bιβλιο για τους AC/DC...

    GL
    18.06.2005, 15:14
    Ενα νέο βιβλίο για το σπουδαίο αυστραλέζικο hard rock συγκρότημα, πρόκειται να κυκλοφορήσει σε Αγγλία και Αμερική στις 30 Σεπτεμβρίου και 1 Οκτωβρίου αντίστοιχα. Στο βιβλίο θα υπάρχουν άγνωστες λεπτομέρειες για τον θάνατο του Μπον Σκοτ, και άλλες πληροφορίες.

    Το βιβλίο του Πολ Στένινγκ θα έχει τίτλο AC/DC: Two Sides To Every Glory και θα ξεδιπλώνει τις άγνωστες πτυχές του θανάτου του πρώην τραγουδιστή, Μπον Σκοτ, το 1980, ενώ θα περιέχει επίσης, συνεντεύξεις και άλλες πληροφορίες σχετικά με το επερχόμενο άλμπουμ του γκρουπ. Ο συγγραφέας πέρασε δύο μήνες στην Αυστραλία όπου συνομίλησε με περισσότερους από 50 φίλους και συνεργάτες του γκρουπ.




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: GL on 18-06-2005 15:19 ]
    kostas14
    18.06.2005, 15:39
    Θα γνωρίζετε φυσικά για το τι σημαίνει ο τίτλος AC/DC και για τις ερμηνείες που έχει πάρει από μερικούς...
    AC/DC είναι οι 2 μορφές ροής του ηλεκτρικού ρεύματος ,δηλαδή συνεχής κι εναλλασόμενη(εξ'ου και ο κεραυνός)...
    Πολλοί παρεξήγησαν αυτό το τίτλο λέγοντας πως θέλει να εκφράσει το ότι οι AC/DC ήταν τη μια κανονικοί(AC) και την άλλη...εναλλασόμενοι(DC) δηλαδή...γιούχου...
    tzouv
    18.06.2005, 16:03
    Ειμαι τρελος για AC/DC και εαν κυκλοφορησει Ελλαδα σιγουρα θα το παρω.Μια οργανωση θρησκευτικου περιεχομενου απο την Θεσσαλονικη που λεγοταν ''Σκυμνοι'' στο βιβλιο της ''Ροκ μουσικη'' νομιζω μετεφρασε το AC/DC ως ANTI-CHRIST DEATH TO CHRIST και λεει οτι ο Bon Scott πεθαινε μετα απο συναυλια λεγοντας οτι τωρα μπορει ο σατανας να ερθει να με παρει...
    bon_scott
    04.09.2005, 20:33
    οι AC/DC ειναι ΦΟΒΕΡΟΙ και θα ηθελα να τους δω ελλαδα..
    nightwalker
    04.09.2005, 21:25
    Quote:

    Το μέλος bon_scott στις 04-09-2005 στις 20:33 έγραψε:

    οι AC/DC ειναι ΦΟΒΕΡΟΙ και θα ηθελα να τους δω ελλαδα..



    και δεν εισαι ο μονος!Ειναι αρκετοι-συμπεριλαμβανομενου και εμενα-που ευχονται να ερθουν του χρονου και οι AC/DC στο Rockwave!
    mpatzinick
    05.09.2005, 15:23
    Quote:

    Το μέλος nightwalker στις 04-09-2005 στις 21:25 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος bon_scott στις 04-09-2005 στις 20:33 έγραψε:
    [i]
    οι AC/DC ειναι ΦΟΒΕΡΟΙ και θα ηθελα να τους δω ελλαδα..



    και δεν εισαι ο μονος!Ειναι αρκετοι-συμπεριλαμβανομενου και εμενα-που ευχονται να ερθουν του χρονου και οι AC/DC στο Rockwave!

    [/I]




    τι αρκετοι? έτσι και έρθουν οι Ac/Dc στην Ελλάδα της γίνεις της εκδιδομένης ! ;p
    θα μαζευτεί πολύς κόσμος αλλά δεν δίνονται τα χρηματα για να ερθουν...
    nightwalker
    05.09.2005, 16:39
    Quote:

    Το μέλος mpatzinick στις 05-09-2005 στις 15:23 έγραψε:

    τι αρκετοι? έτσι και έρθουν οι Ac/Dc στην Ελλάδα της γίνεις της εκδιδομένης ! ;p
    θα μαζευτεί πολύς κόσμος αλλά δεν δίνονται τα χρηματα για να ερθουν...

    [/I]

    Μπα,αμα θελει η Didi να τους φερει-πιστευω-θα πληρωσει.(οπως εκανε και με τους maiden).
    iris-the-black
    05.09.2005, 17:18
    κι εγώ κι εγώ θέλω!!!
    nightwalker
    05.09.2005, 17:23
    Quote:

    Το μέλος iris-the-black στις 05-09-2005 στις 17:18 έγραψε:

    κι εγώ κι εγώ θέλω!!!



    Ωρια,εχουμε ηδη τεσσερις!! Να παμε στην didi να απαιτησουμε την ελευση των AC/DC!
    bon_scott
    07.09.2005, 09:41
    λεει θα ερχοντουσαν αλλα ζητησαν πολλα λεφτα(?).Αληθεια ποιας περιοδου οι acdc σας αρεσοθν?πριν η μετα το θανατο του bon?(ασχετο αλλα θελω να ξερω αν ειμαι ο μονος που after bon μπορω να ακουσω μονο το back in black.)
    tzouv
    07.09.2005, 10:30
    Εγω λεω να κατεβουμε στους δρομους με πορειες για να τους φερουν στην Ελλαδα.Εξω απο τα γραφεια της didi.Θα ειμαστε και πρωτοποροι...

    nightwalker
    07.09.2005, 11:09
    Quote:

    Το μέλος tzouv στις 07-09-2005 στις 10:30 έγραψε:

    Εγω λεω να κατεβουμε στους δρομους με πορειες για να τους φερουν στην Ελλαδα.Εξω απο τα γραφεια της didi.Θα ειμαστε και πρωτοποροι...







    NeverMind
    07.09.2005, 15:27
    Quote:

    Το μέλος tzouv στις 18-06-2005 στις 16:03 έγραψε:

    Ειμαι τρελος για AC/DC και εαν κυκλοφορησει Ελλαδα σιγουρα θα το παρω.Μια οργανωση θρησκευτικου περιεχομενου απο την Θεσσαλονικη που λεγοταν ''Σκυμνοι'' στο βιβλιο της ''Ροκ μουσικη'' νομιζω μετεφρασε το AC/DC ως ANTI-CHRIST DEATH TO CHRIST και λεει οτι ο Bon Scott πεθαινε μετα απο συναυλια λεγοντας οτι τωρα μπορει ο σατανας να ερθει να με παρει...







    ΔΕΝ ΤΑ ΜΑΘΑΤΕ?ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ "AFTER CRIST\DEVIL COMES"

    ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ...ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ!ΑΝ ΕΡΘΟΥΝ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ "ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ..." ΚΑΙ ΟΧΙ "ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ"
    bon_scott
    07.09.2005, 18:03
    σωστος!!!!αν και απο θεσσαλονικη αν ερθουν rockwave θα κατεβω να τους δω!ANGUS!!!!!!!!!!