ελληνική μουσική
    713 online   ·  210.861 μέλη
    ManolisPiraeus7
    13.12.2015, 17:42

    Επιλογή Κονσόλας

    Καλησπέρα σε όλους!
    Λοιπον έχουμε και λέμε,ήρθε πλήρωμα του χρόνου,ώστε να μπώ στην διαδικασια να πάρψ κονσόλα.Μια κονσόλα που θα απευθύνεται για χρηση στο σπιτι και μικρά live.Εχω ένα budget μέχρι 350-400euro το οποιο δεν μπορω να υπερβω.Εχω βρει κάποιες ελκυστικές κονσολίτσες που μου κινησαν την περιέργεια.Θα ήθελα να ειχα αποψεις ιδέες αλλα και ισως εναλακτικες προτάσεις σε αντιπαραβολή με αυτές που σκέφτομαι.Ευχαριστώ προκαταβολικά

    Soundcraft EPM8
    Soundcraft EPM12
    Soundcraft EFX8
    Soundcraft EFX12
    Yamaha MG12XU
    Yamaha MG166C-USB
    Yamaha MG124C
    YAMAHA MG124CX
    DDA DM12
    Behringer X2442usb
    Behringer X2222usb

    ΥΓ:θα ήθελα εαν γινεται περισσοτερες πληροφοριες,σχετικα με την λειτουργία του usb σε καποιες απο αυτές τις κονσόλες.


    STEFANOS604
    13.12.2015, 22:26

    Απέχω απ’ την αγορά χρόνια και καλύτερη πληροφόρηση θα δώσει κάποιος που χρησιμοποιεί κάποια απ’ αυτές που αναφέρεις .

    Απλά για το USB της κονσόλας να τονίσω ότι:

    • Μια  USB  κονσόλα είναι σαν μια κανονική κονσόλα , αλλά εκτός από αναλογική έξοδο διαθέτει και  έξοδο USB.
    • Οι απλές δεν ηχογραφούν τα Tracks ξεχωριστά αλλά μέσω του USB δίνουν OUT stereo (left/right)
    • Για να ηχογραφήσετε ξεχωριστά Tracks, θα χρειαστείτε στο κομπιούτερ σας soundcard με  multiple inputs – αυτές είναι πολύ ακριβές .

    ManolisPiraeus7
    14.12.2015, 00:10

    Ευχαριστώ πολυ για την συμμετοχη σας.Καποιοι οπου δουλευουν τις αναφερθεισες κονσολες ,θα με βοηθησουν ως προς την τελικη επιλογη.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ManolisPiraeus7, 14-12-2015 00:12 ]