ελληνική μουσική
    820 online   ·  210.851 μέλη
    One_last_goodbye
    24.06.2005, 01:20
    παιδιά εγώ νομίζω οτι ο ph έχει απόλυτο δίκιο για την αγανάκτησή του. απλά δε γίνεται να γράφει ο καθένας ό,τι του κατεβαίνει στο κεφάλι. Και νομίζω οτι του αξίζουν συγχαρητήρια για τις παρατηρήσεις του. Ήταν πολύ εύστοχες.
    Όταν γράφουμε τα αυτονόητα της καθημερινής νεοελληνικής κουλτούρας του λάιφ στάιλ δεν ανατρέχουμε σε πηγές. Αν όμως έγραφα για τη Βίσση πως,γεννήθηκε στην Αιτωλοακαρνανία το 1982. Το 1999 παντρεύτηκε το συνθέτη Φοίβο και την επόμενη χρονιά κυκλοφόρησαν το άλμπουμ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ ΧΑΡΟΥΛΑΣ, κανείς δεν θα απαιτούσε πηγές. ΄Ολοι θα έγραφαν ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ!

    Πες τα! Πες τα!
    ph
    24.06.2005, 01:21

    Μερικές φορές δεν καταφέρνουμε να είμαστε ήπιοι. ΄Οταν διαβάζω τέτοια έξω φρενών θα γίνομαι.

    Βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες τις παρατηρήσεις του φίλου dimko, αν και έχω την ένστασή μου στη φράση που προκύπτει από τα λόγια του, περί ''πρωτόγονης δημοκρατίας''. Η δημοκρατία είναι προιόν ανθρώπων που ξεπέρασαν και δάμασαν την πρωτόγονη φύση τους. Συμφωνώ όμως μαζί του σε πολλά σημεία. Είναι δύσκολο και επικύνδινο να θεσμοθετηθούν περιορισμοί στο ίντερνετ. Και ναι, ίσως τελικά, η αντιμετώπιση του υλικού του ίντερνετ να έχει να κάνει με την προσωπική στάση του καθενός, αλλά και το συλλογικό μήνυμα της μη, άνευ σκέψης και κριτικής, εμπιστοσύνης στο υλικό αυτό.






    jorge
    24.06.2005, 09:32
    Quote:

    Το μέλος ph στις 24-06-2005 στις 01:21 έγραψε:

    Μερικές φορές δεν καταφέρνουμε να είμαστε ήπιοι. ΄Οταν διαβάζω τέτοια έξω φρενών θα γίνομαι.




    Εξω φρενών να γίνεσαι, απλά στην γραφή προσπάθησε να φαίνεσαι ήπιος. Δεν έχω όρεξη ούτε εγώ, ούτε οι υπόλοιποι αναγνώστες να σβήνουν φωτιές και να διαβάζουν εριστικά σχόλια εκατέρωθεν.

    Όπως θα δεις στο κείμενο, οι παρατηρήσεις σου έπιασαν τόπο και σε ευχαριστούμε για την επισήμανση.
    vouliakis
    25.06.2005, 13:14
    Παιδιά, καλό είναι να παραθέτουμε πηγές.
    Καλό επίσης είναι να μην αναγκαζόμαστε να σχολιάζουμε το ήθος των σχολίων...
    musicproducer
    25.06.2005, 15:38
    Oχι ρε γαμωτο,παλι ο καραγκιοζης ο ph μπροστα μου.Tι καντεμια ειναι αυτη που με κυνηγαει μεχρι και την ημερα των γενεθλιων μου.Η-Μ-Α-Ρ-Τ-Ο-Ν!!!!!!ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΩ....
    musicproducer
    25.06.2005, 15:41
    Jorge,μαζι σου και στην κολαση...
    revekka
    25.06.2005, 15:51
    Έχω ακόμα μια παρατηρησούλα να κάνω (το πρώτο σχόλιο βρίσκεται κάτω απο τη δημοσίευση)

    Ph τάσσεσαι εναντίον του ‘πιασάρικου’, λες πως δεν έχεις στόχο να τραβήξεις την προσοχή, και βάζεις ένα θέμα με τίτλο έλεος στα κεφαλαία και θαυμαστικό! Αυτό είναι σαν τίτλος κουτσομπολίστικου περιοδικού και δεν περιέχει το θέμα της συζήτησης, το οποίο όντως είναι σημαντικό.

    Orfeus
    25.06.2005, 16:12
    Προς musicproducer:

    Μπορείς σε παρακαλώ να διορθώσεις το post που έχεις γράψει πιο πάνω;

    Εννοώ το :
    Δημοσιεύθηκε: 25-06-2005 στις 15:38

    Όχι ρε γαμώτο... κλπ...κλπ...


    ph
    25.06.2005, 19:48

    Jorge η έντασή μου σε ενοχλεί, όχι που με έχει στείλει ο άλλος κατευθείαν στον Ευγένιο Σπαθάρη για αξιοποίηση.

    Για τον τίτλο ΕΛΕΟΣ δεν μετανιώνω. Κανονικά θα έπρεπε πιο ''κουτσομπολίστικο'' τίτλο να βάλω, όπως Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ ΑΠΑΤΑ ΤΗ ΣΚΟΡΔΥΛΗ ΜΕ ΓΝΩΣΤΗ ΠΟΙΗΤΡΙΑ.


    jorge
    26.06.2005, 01:04
    Quote:

    Το μέλος ph στις 25-06-2005 στις 19:48 έγραψε:


    Jorge η έντασή μου σε ενοχλεί, όχι που με έχει στείλει ο άλλος κατευθείαν στον Ευγένιο Σπαθάρη για αξιοποίηση.





    Συγνώμη που δεν είμαι online 24h/24h. Δυστυχώς έπρεπε να πάω να αγοράσω κάποια πράγματα γιατί δεν είχα να φάω. Δε θα ξαναγίνει.
    jorge
    26.06.2005, 01:05
    Quote:

    Το μέλος musicproducer στις 25-06-2005 στις 15:38 έγραψε:

    Oχι ρε γαμωτο,παλι ο καραγκιοζης ο ph μπροστα μου.Tι καντεμια ειναι αυτη που με κυνηγαει μεχρι και την ημερα των γενεθλιων μου.Η-Μ-Α-Ρ-Τ-Ο-Ν!!!!!!ΤΙ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΠΛΗΡΩΝΩ....





    Τελικά δεν παίρνεις από λόγια... ¶λλο ένα τέτοιο σχόλιο και έγινες ban.