ελληνική μουσική
    354 online   ·  210.877 μέλη

    Σαμ, το άσχημο σκυλί...

    vouliakis
    30.08.2005, 00:28






    Περισσότερα, εδώ...(!!!)
    W4TT4N4B3
    30.08.2005, 00:33
    μηπως ειναι η εκδοση του Γκολουμ σε σκυλι?
    Golum
    Astron
    30.08.2005, 02:20
    Το κακόμοιρο κάποια αρρώστια θα έχει...

    Στο μεταξύ οι ιδιοκτήτες του το έχουν καταντήσει σκέτο εμπόριο!
    Μέχρι και T-shirts πουλάνε με φωτογραφίες του σκύλου τους...
    Άντε σιγά σιγά θα αρχίσουν να μας βγάζουν και τα άσχημα παιδιά τους σε μπλουζίτσες..

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Astron on 30-08-2005 02:33 ]
    W4TT4N4B3
    30.08.2005, 02:40
    τα ασχημα παιδια τους αποκλειεται, γιατι αν ειναι ασχημα θα ντρεπονται γιατι θα τα εχουν δημιουργησει αυτοι.
    τα παιδια αλλων θα βρουνε, αφου τους πληρωσουν αδρα.
    vouliakis
    30.08.2005, 02:49
    To σκυλάκι είναι γέρικο (15 χρονών) και με πρόβλημα στα μάτια. Πιο νέο θα έμοιαζε κάπως έτσι...




    Το παρήγορο είναι ότι βρέθηκε κάποια να το υιοθετήσει.
    Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ο ...τίτλος που κυνήγησαν γι αυτό: "Ασχημότερο σκυλί του κόσμου ("World's Ugliest Dog") 2003, 2004, 2005! -και όλα όσα πληρώνει το σκυλάκι γι αυτή την υιοθεσία(η "φήμη" και το "χρήμα" που μπορεί να δώσει στο "αφεντικό" του αυτή η "ασχήμια").














    JaNick
    30.08.2005, 12:11
    Θεε μου!!!!!! Τι είναι αυτο;;;; Και οι ιδιοκτήτες του γιατί το εκθέτουν έτσι το κακόμοιρο;;;
    lianameladaki
    30.08.2005, 12:17
    να κανω μια ερωτηση????????γιατι,εχει παντα το σωμα του εχει την ιδια σταση και το πρωσοπο του την ιδια εκφραση????? μηπως ειναι απλα μια κουκλα????
    terezoulini
    30.08.2005, 13:13
    jeeeeeeeze...what's that?παίζει να είναι και η μετενσάρκωση του σατανά σε σώμα ενός πάλαι ποτέ σκύλου που το πάτησε μπουλντόζα.
    Elf_guardian
    30.08.2005, 13:40
    Να ειστε σιγουροι, πως ολο και σε καποιο εξωφυλλο ενος metal συγκροτηματος θα το δουμε
    Astron
    30.08.2005, 13:40
    Quote:

    Το μέλος lianameladaki στις 30-08-2005 στις 12:17 έγραψε:

    να κανω μια ερωτηση????????γιατι,εχει παντα το σωμα του εχει την ιδια σταση και το πρωσοπο του την ιδια εκφραση????? μηπως ειναι απλα μια κουκλα????





    Δυστυχώς δεν είναι κούκλα, το έδειξε και η τηλεόραση, είναι ολοζώντανο.
    terezoulini
    30.08.2005, 13:47
    Δ υ σ τ υ χ ώ ς?μα..ελάτε τώρα..κοιτάξτε.Το σκυλί μια χαρά ζει.τρώει,πίνει,κοιμάται,τρομάζει τον κόσμο..Η αφεντικίνα του και αυτή μια χαρά είναι..απέκτησε και δημοσιότητα.Τώρα εσείς γιατί το βλέπετε έτσι?το πολύ πολύ ε μην το κοιτάτε!
    Astron
    30.08.2005, 14:45
    Τί ζει μια χαρά; Δεν διάβασες ότι έχει αρρώστια στα μάτια; Απλά κάποιοι εκμεταλλεύονται αυτήν την αρρώστια και τα γεράματα του σκύλου για να βγάλουν χρήμα κι αυτό είναι κάτι που δεν θα έκανε ένας ζωόφιλος.
    vouliakis
    30.08.2005, 14:54
    Επίσης, αν κατάλαβα καλά από όσα διάβασα στο blog, το σκυλί υποφέρει από πόνους στο πόδι, γι αυτό το δαγκώνει και γρυλλίζει.
    Ε, καμιά φορά στην τηλεόραση, του ζουλάει και η αφεντικίνα το πόδι για να φαίνεται πιο "εντυπωσιακό"...
    (Καλά που δεν βλέπω τηλεόραση...)
    jorge
    30.08.2005, 15:24
    Αν αγαπάς το ζωάκι σου και δε θες να πονάει, παίζει και η λύση της ευθανασίας. Δεν ξέρω τι θα γίνει αν βρεθώ μπροστά σε αυτό το ενδεχόμενο. Η αγαπημένη μου σκυλίτσα, η Gilda, είναι ήδη 17,5 και δυστυχώς έχει σοβαρά προβλήματα, αν και δεν έχει φτάσει - εξωτερικα - στην κατάσταση του Σαμ. Το καλό είναι πως δεν πονάει, καταλαβαίνει, και περπατάει (συγκεκριμένα "γυρνάει" συνεχώς δεξιόστροφα, σαν ηλεκτρονιάκι, μάλλον από εγκεφαλικό).

    Προς το παρόν την αφήνουμε να "γυρίζει". Είναι πάντως πολύ δύσκολο να βλέπεις σε τέτοια κατάσταση το ζωάκι που έχεις από την πέμπτη δημοτικού. Αλλά that's life...
    antonLOrd
    30.08.2005, 17:15
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 30-08-2005 στις 15:24 έγραψε:

    Αν αγαπάς το ζωάκι σου και δε θες να πονάει, παίζει και η λύση της ευθανασίας. Δεν ξέρω τι θα γίνει αν βρεθώ μπροστά σε αυτό το ενδεχόμενο. Η αγαπημένη μου σκυλίτσα, η Gilda, είναι ήδη 17,5 και δυστυχώς έχει σοβαρά προβλήματα, αν και δεν έχει φτάσει - εξωτερικα - στην κατάσταση του Σαμ. Το καλό είναι πως δεν πονάει, καταλαβαίνει, και περπατάει (συγκεκριμένα "γυρνάει" συνεχώς δεξιόστροφα, σαν ηλεκτρονιάκι, μάλλον από εγκεφαλικό).

    Προς το παρόν την αφήνουμε να "γυρίζει". Είναι πάντως πολύ δύσκολο να βλέπεις σε τέτοια κατάσταση το ζωάκι που έχεις από την πέμπτη δημοτικού. Αλλά that's life...






    Συμφωνώ απόλυτα με αυτό.. Είχα χάσει πριν 5 χρόνια το λυκόσκυλό μου και ξέρω πως είναι να υποφέρει ένα ζώο..
    EDdie_Pap
    30.08.2005, 17:59
    Τι σκατε??? Το σκυλι ζει μια χαρα....ασχετα που εχει να βρει γκομενα απο την εποχη του ΝΩΕ...και ουτε προκειτε ετσι οπως ειναι....
    Αλλα ειναι ψυχουλα του Θεου!!!!!

    Dj_kerveros
    30.08.2005, 19:37
    Θεε μου!!!! Μηπως είναι ένα απο τα ζωάκια που έπαιζαν στο γκρέμλιν??!!

    dinos2
    31.08.2005, 03:03
    Μια χαρά μου φαίνεται το σκυλάκι. Διάβασα ότι είναι και πολυ έξυπνο.. Δείτε και το δικό μου που δεν είναι και τόσο άσχημο αλλά από εξυπνάδα τύφλα να έχει ο Ραταπλάν....











    επισυναπτόμενα: jonny1.jpg jonny2.jpg jonny.jpg 
    terezoulini
    31.08.2005, 12:27
    Το κακό με τα ζωάκια είναι μόνο το γεγονός οτι δένεσαι πολύ με αυτά με αποτέλεσμα όταν γεράσουν,αρρωστήσουν και στην χειρότερη περίπτωση πεθάνουν,υποφέρεις πολύ..Το έχω ζήσει και είναι πραγματικά πολύ επίπονο και ψυχοφθόρο...

    DESPITE MY RAGE,IM STILL A RAT IN A CAGE..


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: terezoulini on 31-08-2005 12:28 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : terezoulini στις 03-09-2005 14:33 ]