ελληνική μουσική
    435 online   ·  210.894 μέλη

    Ποια η μεγαλύτερη ...πατάτα που είδατε στο σινεμά;

    rory166
    26.02.2006, 18:43
    πρωτοτυπες ταινιες ρε παιδι μου..........
    rompa
    12.03.2006, 02:11
    Το "Manoglia" δεν μου άρεσε καθόλου..... και ήταν και υποψήφιο για κάποια όσκαρ
    monkeyface
    12.03.2006, 18:30
    το "American Beauty"
    Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί πήρε όσκαρ;;;
    aurora
    14.03.2006, 11:07
    Το "Πάθος στην Έρημο" (δεν το είδα στο σινεμά βέβαια, αλλά στο σπίτι. Πάλι καλά, θα τραβούσα τα μαλλιά μου αν πλήρωνα 7,5 ευρώ για αυτή την μελιτζάνα(χειρότερη από πατάτα!) ). Βαριόμασταν τόσο πολύ, που δεν μπορούσαμε ούτε να σηκωθούμε να κλείσουμε το βίντεο!!


    (εννοείται ότι δε σας το συστήνω...)
    sintorin
    14.03.2006, 11:22
    Quote:

    Το μέλος the_mist στις 26-02-2006 στις 10:59 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος the_firey στις 24-02-2006 στις 14:40 έγραψε:
    [i]
    Matrix Reloaded.
    Για μένα προσωπικά ήταν… ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!






    Συμφωνώ! Αρκετά χαζή ταινία.

    [/I]


    Prepei na katalaveis oti epeidi den katalavainoume kati, den paei na pei oti einai xazo. Vasikos pisteuo oti den exeis kan idea, gia to ti milaei to Matrix, koitas mono ta special effects.
    antonLOrd
    14.03.2006, 13:53
    "Λούφα κ Παραλλαγή".. κ με διαφορά......
    dimi589
    14.03.2006, 14:26
    Ανθρώπινη φύση....κ
    Γκρρρρ.......
    Οι ταίνίες είναι πολύ καμένες...
    spathasref
    14.03.2006, 19:20
    Quote:

    Το μέλος monkeyface στις 12-03-2006 στις 18:30 έγραψε:

    το "American Beauty"
    Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί πήρε όσκαρ;;;



    Δεν είναι κακή ταινία κατά την άποψή μου. Είναι μάλιστα μία από τις λίγες παραγωγές του Αγίου Δάσους (Hollywood), που τολμούν να καυτηριάσουν με τέτοιο τρόπο την υποκριτική σύγχρονη ζωή του δυτικού ανθρώπου. Είναι ένα πολύ καλό εργαλείο για την αυτοκριτική του υλιστικού-σαρκικού πολιτισμού μας. Πάντα κατά τη γνώμη μου, έτσι; Οι διαφωνίες και η συζήτηση καλοδεχούμενες...
    madiam
    14.03.2006, 19:26
    Νομιζω οτι ο "Ηλιθιος και Πανηλιθιος" ειναι οτι πιο ΗΛΙΘΙΟ εχει βγει..αλλωστε το λεει και το ονομα της ταινιας!!δεν χρειαζονται "συστασεις"!!
    monkeyface
    15.03.2006, 01:00
    Quote:

    Το μέλος spathasref στις 14-03-2006 στις 19:20 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος monkeyface στις 12-03-2006 στις 18:30 έγραψε:
    [i]
    το "American Beauty"
    Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί πήρε όσκαρ;;;



    Δεν είναι κακή ταινία κατά την άποψή μου. Είναι μάλιστα μία από τις λίγες παραγωγές του Αγίου Δάσους (Hollywood), που τολμούν να καυτηριάσουν με τέτοιο τρόπο την υποκριτική σύγχρονη ζωή του δυτικού ανθρώπου. Είναι ένα πολύ καλό εργαλείο για την αυτοκριτική του υλιστικού-σαρκικού πολιτισμού μας. Πάντα κατά τη γνώμη μου, έτσι; Οι διαφωνίες και η συζήτηση καλοδεχούμενες...

    [/I]



    Εγώ πάλι δεν το είδα καθόλου αυτό και ούτε μου πέρασε και κάποιο μήνυμα! Και για να πω την αλήθεια μόνο η σκηνοθεσία μπορεί να θεωρηθεί κάπως καλή!!! Πάντα βέβαια με τα δικά μου κριτήρια!!! Γούστα είναι αυτά και αντιλήψεις...!

    katerina
    15.03.2006, 01:25
    Χειρότερη ξένη ταινία είναι η τελευταία κλήση αν θυμάμαι καλά τον τίτλο της. Και μ'αρέσει που στους υπόλοιπους είχε αρέσει!!! Εγώ έκλεγα τα χρείματά μου. Απο ελληνικές το ντιλιβερι του παναγιωτόπουλου. Την είχα δει με δυο φίλους μου και καλά ψαγμένοι και οι τρεις και περιμέναμε να τελειώσει απο το πρώτο πεντάλεπτο. Τις επόμενες μέρες θα γνωρίζαμε τον Νίκο Παναγιωτόπουλό όπως μας είχαν πει και λέμε να γνωρίσουμε το έργο του... Ευτυχώς ο Παναγιωτόπουλος που γνωρίσαμε ήταν ο σεναριογράφος και όχι ο σκηνοθέτης γιατί είχαμε θυμώσει τόσο πολύ με τα τέρατα που είχαμε δει που πήγαμε να τον δούμε έχοντας στο μυαλό μας να βρούμε αφορμές για να του την πούμε...

    Πάντως γι' αυτούς που λένε ότι δεν έχουν εμπιστοσύνη στον ελληνικό κινηματογράφο να πάνε να δούνε το όνειρο του σκύλου. Όταν την είχα δει στο φεστιβάλ βγαίνοντας απο την αίθουσα είχα ένα ηλίθιο χαμόγελο που δεν μπορούσε με τίποτα να σβήσει από τα χείλη μου και ένιωθα γεμάτη...
    ph
    15.03.2006, 01:50


    To "προς την ελευθερία", παραγωγή του 1996, του Χάρη Παπαδόπουλου. Αν και έπαιζαν εξαιρετικοί ηθοποιοί μου έσπασε τα νεύρα. Είναι ό,τι πιο "δήθεν" έχω δει μέσα σε αίθουσα. Ακόμα κλαίω το εισιτήριο που πλήρωσα.
    rompa
    26.03.2006, 16:37
    Quote:

    Το μέλος monkeyface στις 15-03-2006 στις 01:00 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος spathasref στις 14-03-2006 στις 19:20 έγραψε:
    [i]
    Quote:

    Το μέλος monkeyface στις 12-03-2006 στις 18:30 έγραψε:
    [i]
    το "American Beauty"
    Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί πήρε όσκαρ;;;



    Δεν είναι κακή ταινία κατά την άποψή μου. Είναι μάλιστα μία από τις λίγες παραγωγές του Αγίου Δάσους (Hollywood), που τολμούν να καυτηριάσουν με τέτοιο τρόπο την υποκριτική σύγχρονη ζωή του δυτικού ανθρώπου. Είναι ένα πολύ καλό εργαλείο για την αυτοκριτική του υλιστικού-σαρκικού πολιτισμού μας. Πάντα κατά τη γνώμη μου, έτσι; Οι διαφωνίες και η συζήτηση καλοδεχούμενες...

    [/I]



    Εγώ πάλι δεν το είδα καθόλου αυτό και ούτε μου πέρασε και κάποιο μήνυμα! Και για να πω την αλήθεια μόνο η σκηνοθεσία μπορεί να θεωρηθεί κάπως καλή!!! Πάντα βέβαια με τα δικά μου κριτήρια!!! Γούστα είναι αυτά και αντιλήψεις...!


    [/I]



    Την είχα δει στο σινεμά και είχα σκυλομετανιώσει. Μάλλον πολύ κουλτουρέ για τα μέτρα μου.Δεν κάθησα να σκεφτώ τα της αμερικανικής κοινωνίας...απλά μετάνιωσα που πλήρωσα κιόλας να την δω.
    layla
    06.04.2006, 01:31
    γενικα απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει ειναι απο τον ελληνικο κινηματογραφο(εξαιρουνται φυσικα οι νυφες, πολιτικη κουζινα κτλ..)ελεος...δεν μπορουν να κανουν μια ταινια που να μην αναφερεται στο σεξ στους γκευ και στην οποια ανωμαλια?????(και δεν εννοω τους γκευ ανωμαλους εξηγουμε για να μην παρεξηγουμε...απλα δεν χρειαζεται να μας προβαλους συνεχως την ομοφυλοφιλικη ζωη...ημαρτον πια..)...εχω δει και και ξενες ταινιες ελλεεινες και τρισαθλιες οπως το ju-on(ενα θριλερ και καλα με ειχαν πιασει τα γελια....)....να δουμε θα λεει τιποτα ο κωδικας da vinci η οχι??


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : layla στις 06-04-2006 01:42 ]
    KAKOFONIKS
    06.04.2006, 12:04
    Quote:

    Το μέλος layla στις 06-04-2006 στις 01:31 έγραψε:

    γενικα απο τις χειροτερες ταινιες που εχω δει ειναι απο τον ελληνικο κινηματογραφο(εξαιρουνται φυσικα οι νυφες, πολιτικη κουζινα κτλ..)ελεος...δεν μπορουν να κανουν μια ταινια που να μην αναφερεται στο σεξ στους γκευ και στην οποια ανωμαλια?????(και δεν εννοω τους γκευ ανωμαλους εξηγουμε για να μην παρεξηγουμε...απλα δεν χρειαζεται να μας προβαλους συνεχως την ομοφυλοφιλικη ζωη...ημαρτον πια..)...εχω δει και και ξενες ταινιες ελλεεινες και τρισαθλιες [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : layla στις 06-04-2006 01:42 ]





    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΝΤΟΜΙΝΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΤΟ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟΣ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΛΕΓΟΤΑΝ ΤΟΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΟΜΕΡΑ ΕΛΛΕΙΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΕ ΚΑΜΙΑ ΟΥΣΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕΙ Ο ΚΩΔΙΚΑΣ DA VINCI



    layla
    06.04.2006, 17:11
    καλα που μου την θυμησες!!το μη αναστρεψιμος επισης μια αθλια ταινια..καθολου φαντασια δεν υπαρχει τελικα??? ας βγαλουν και καμια ταινια που να προσφερει και κατι!!!!!!!δεν λεω υπαρχουν πολλες αξιολογες ταινιες αλλα στις 10 η 1 θα ειναι αξιοπρεπης...
    kpanos
    06.04.2006, 23:17
    IRREVERSIBLE !!! Συμφωνώ και επαυξάνω! δεν βλέπετε με τίποτα... Πού να μην έπαιζε και η Μπελούτσι...
    NRG
    16.04.2006, 17:42
    κ εγω +φωνω
    NRG
    22.04.2006, 11:06
    Quote:

    Το μέλος sintorin στις 14-03-2006 στις 11:22 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος the_mist στις 26-02-2006 στις 10:59 έγραψε:
    [i]
    Quote:

    Το μέλος the_firey στις 24-02-2006 στις 14:40 έγραψε:
    [i]
    Matrix Reloaded.
    Για μένα προσωπικά ήταν… ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!





    εγω δεν εγγραψα τιποτα τετοιο

    Συμφωνώ! Αρκετά χαζή ταινία.

    [/I]


    Prepei na katalaveis oti epeidi den katalavainoume kati, den paei na pei oti einai xazo. Vasikos pisteuo oti den exeis kan idea, gia to ti milaei to Matrix, koitas mono ta special effects.

    [/I]


    the_mist
    22.04.2006, 13:19
    Quote:

    Το μέλος the_firey στις 22-04-2006 στις 11:06 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος sintorin στις 14-03-2006 στις 11:22 έγραψε:
    [i]
    Quote:

    Το μέλος the_mist στις 26-02-2006 στις 10:59 έγραψε:
    [i]
    Quote:

    Το μέλος the_firey στις 24-02-2006 στις 14:40 έγραψε:
    [i]
    Matrix Reloaded.
    Για μένα προσωπικά ήταν… ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!!!





    εγω δεν εγγραψα τιποτα τετοιο

    Συμφωνώ! Αρκετά χαζή ταινία.

    [/I]


    Prepei na katalaveis oti epeidi den katalavainoume kati, den paei na pei oti einai xazo. Vasikos pisteuo oti den exeis kan idea, gia to ti milaei to Matrix, koitas mono ta special effects.

    [/I]



    [/I]



    γιατί ρε ξέρεις εσύ?