ελληνική μουσική
    478 online   ·  210.873 μέλη

    Η παραδοσιακή μουσική απέκτησε CLUB !!

    nicolpet
    20.09.2005, 18:48
    Παρουσιάζω με χαρά στην τεράστια μουσική παρέα σας που μόλις ανακάλυψα, τη σελίδα που φτιάξαμε για την παραδοσιακή μουσική, ελληνική και μη.

    Είναι ολοκαίνουρια!

    Παρακαλούμε να μας επισκεφθείτε, να μας πείτε εντυπώσεις σας και να συζητήσουμε για διάφορά θέματα που αφορούν στη ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

    Ελάτε στη διεύθυνση
    paradosiakimousiki
    Sofia
    20.09.2005, 19:50
    Πολύ καλή πρωτοβουλία!! Ευγε!!

    Κάλή αρχή!
    gate
    20.09.2005, 20:28
    Πολύ καλή σελίδα!
    Μπράβο Nicolpet για την πρωτοβουλία!
    Εύχομαι να γεμίσει ενδιαφέροντα άρθρα και συζητήσεις

    Παρεπιμπτόντως, σ' ευχαριστώ για τα πολύ κολακευτικά σου σχόλια...
    nicolpet
    21.09.2005, 10:58
    Αγαπητή μου Νεκταρία (επέτρεψέμου να μιλάω στον ενικο) είναι πολύ μεγάλη η χαρά μου να επικοινωνώ τόσο άμεσα μαζί σου!
    Τώρα διαπίστωσα ποια είσαι και χαίρομαι ειλικρινά πολύ που μου απάντησες!
    Σε θαυμάζω απ' την πρώτη στιγμή που σε άκουσα. Δεν έχω λόγια!!

    Σ' ευχαριστώ απ' την καρδιά μου για τα ευγενικά σου λόγια και θα ήταν τιμή μου αν επισκεπτόσουν τουλάχιστον κι εσύ το χώρο που φτιάξαμε


    Στο CLUB μας για την παραδοσιακή μουσική προστέθηκε στα links και αυτή η τεράστια παρέα ασφαλώς που λέγεται MUSIC HEAVEN
    jorge
    21.09.2005, 11:24
    Quote:

    Το μέλος nicolpet στις 21-09-2005 στις 10:58 έγραψε:

    Στο CLUB μας για την παραδοσιακή μουσική προστέθηκε στα links και αυτή η τεράστια παρέα ασφαλώς που λέγεται MUSIC HEAVEN





    Καλή αρχή Πέτρο και σε ευχαριστούμε που μας έβαλες στα links σας

    Μια καλοπροαίρετη παρατήρηση: Η λέξη club δε νομίζω πως ταιριάζει σε κάτι που έχει να κάνει με την παραδοσιακή μουσική. Ίσως είναι καλύτερα να βρείτε μια άλλη λέξη που να περιγράφει αυτό που έχετε φτιάξει.

    Και μια πρόταση: Πρόσθεσες το site σας στον Κατάλογο Μουσικών Συνδέσμων του MusicHeaven;

    Καλή Δύναμη
    nicolpet
    21.09.2005, 11:47
    Σε ευχαριστώ Jorge
    Σωστή η παρατήρησή σου για το club αλλά δυστυχώς ως club μας παραχώρησαν το χώρο (είναι τα clubs του pathfider) γι αυτό χρησιμοποίησα αυτήν τη λέξη. Πάντως μέσα δεν το αναφέρω ως club βέβαια. Ευχαριστώ!
    Πάω να το καταχωρήσω αμέσως
    santourman
    21.09.2005, 14:13
    Καλή αρχή Πέτρο! Αντε να πάρει (κι άλλο) τα πάνω της και η παραδοσιακή μουσική! Θα σε επισκεπτόμαστε συχνά
    nicolpet
    21.09.2005, 15:16
    Αγαπητέ Μπάμπη, εφόσον είσαι κι εσύ των ίδιων ενδιαφερόντων και όπως βλέπω από το προφίλ σου και μουσικός, θα χρειαστούμε και τη βοήθειά σου.
    Είδα πως συμμετέχεις στο μουσικό εργαστήρι Αιγίου. Είναι καλή ιδέα να γράψουμε στη σελίδα μας δυο λόγια και γι' αυτό. Πάω να ψάξω για υλικό και μου στέλνεις ό,τι άλλο νομίζεις ότι είναι χρήσιμο. Σε ευχαριστώ!
    LithiHios
    22.09.2005, 18:04
    Kalh arxh
    nicolpet
    23.09.2005, 17:22
    Σ' ευχαριστώ πολύ LithiHios! Και καλώς όρισες και ως μέλος στη σελίδα μας!!

    Να ενημερώσω τους φίλους ότι στη σελίδα μας για την παραδοσιακή μουσική υπάρχουν, μεταξύ άλλων, οι εξής κατηγορίες συζήτησης:

    1. Γενικά για την παραδοσιακή μουσική
    2. Ειδικά για τις παραδοσιακές μουσικές διαφόρων τόπων
    3. Μουσική Παράδοση ξένων λαών
    4. Μεγάλες φωνές της ελληνικής παράδοσης
    5. Νέες φωνές της ελληνικής παράδοσης
    6. Σημαντικοί παραδοσιακοί οργανοπαίκτες
    7. Παραδοσιακά συγκροτήματα και ορχήστρες
    8. Συζητήσεις για παραδοσιακά όργανα
    9. Συναυλίες - Δελτία Τύπου ή και εντυπώσεις από συναυλίες που παρακολουθήσατε
    10. Συνέδρια - Επιστημονικές συναντήσεις - Ημερίδες - Σεμινάρια παραδοσιακής μοσικής
    11. Ωδεία - Διδασκαλία παραδοσιακών οργάνων/τραγουδιού και Βυζαντινής μουσικής
    12. Βιβλιογραφία
    13. Δισκογραφία

    κ.α.

    Επίσης ενημερώθηκε το φωτογραφικό μας άλμπουμ με πολλές φωτογραφίες για παλαιούς και νέους παραδοσιακούς καλλιτέχνες, ορχήστρες και όργανα όχι μόνο από την Ελλάδα αλλά και από την Ινδία, τη Βουλγαρία, την Τουρκία, τη Νορβηγία και αλλού.

    Καθημερινά ανανεώνεται το site μας με νέα θέματα και σας περιμένουμε όλους όσους ενδιαφέρεστε για να ανταλλάξουμε απόψεις!

    Ευχαριστώ τα μέλη που γράφτηκαν, μέσω του αγαπημένου μας MusicHeaven!