ελληνική μουσική
    403 online   ·  210.874 μέλη

    ΜΩΒΑΣΤΡΟ - Ανακυκλοθυμία (Πρώτος Δίσκος)

    movastro
    05.11.2005, 21:25

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : movastro στις 19-02-2007 12:55 ]


    Cenio
    06.11.2005, 03:22
    Σάββα, Στράτο και Κώστα,

    αν και δεν είμαι οικοδεσπότης εδώ αλλά ένα απλό και απροσάρμοστο μέλος, έχω τη χαρά να 'μαι μάλλον ο πρώτος που θα σας καλωσορίσει στο Μουσικό Παράδεισο...

    λοιπόν

    και συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας την οποία βρήκα όντως ενδιαφέρουσα από το πρώτο μόλις άκουσμα...
    Δεν θα μπω σε εμβριθή κριτική της δουλειάς σας, μια και δεν είμαι αρμόδιος για κάτι τέτοιο... Εκείνο που θέλω μόνο να σας πω είναι να γράφετε με την παρόρμηση της καρδιάς σας, χωρίς το δισταγμό και τη "φοβία" της αποδοχής (από κοινό και εταιρείες)...

    Τώρα στο "ψαχνό"... όπως προανέφερα βρίσκω ενδιαφέρουσα τη δουλειά σας στο σύνολό της, συγκεκριμένα όμως και με βάση τις δικές μου προτιμήσεις ξεχωρίζω:

    * ως καλύτερα τραγούδια του άλμπουμ: track 6 - "ΤΟ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ" & track 9 - "ΑΡΓΑ"
    * ως "εμπνευσμένα" : track 7 - "ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ" & track 2 - "ΤΟ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ"
    * ως ατυχή στιγμή του άλμπουμ: track 4 - "ΔΑΝΑΗ"... νομίζω πως ο στίχος κι η θεματική του τραγουδιού δεν δένει με την αδρεναλίνη που ανεβάζει η μουσική επένδυσή του.

    Αν και δεν είμαι πλέον fan της μουσικής που εκφράζετε (κάτι μεταξύ proggressive rock και psyhedelic punk επιρροές μου ακούγονται, χωρίς να 'μαι απόλυτος) είμαι ωστόσο ανοικτός και δεκτικός στα περισότερα μουσικά είδη και ναι... όντως μου αρέσατε!

    Λοιπόν, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, παιδιά, συνεχίστε να κάνετε αυτό που σας εκφράζει και αγαπάτε και μη... "μασάτε"!!!

    Καλή τύχη, ΜΩΒάσΤρο... την αξίζετε.


    ---
    Suddenly, I knew that you'd have to go.
    Your world was not mine, your eyes told me so.
    Yet it was there I felt the crossroads of time
    and I wondered why.
    Loreena McKennitt - "The Old Ways"


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Cenio στις 06-11-2005 03:28 ]
    movastro
    26.01.2006, 00:17

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : movastro στις 19-02-2007 12:55 ]