ελληνική μουσική
    618 online   ·  210.916 μέλη

    Χρόνης Αηδονίδης & Νεκταρία (Gate) στο Ρεβεγιόν της ΝΕΤ !

    gate
    01.01.2006, 22:24
    Δε θα πω ότι έμεινα ευχαριστημένη με τον εαυτό μου. Σίγουρα, αν είχα λιγότερο άγχος, λιγότερη πίεση που μου προκαλεί ο πολύς κόσμος και τα φώτα, περισσότερο οικεία, δική μου παρέα, σίγουρα θα άκουγα καλύτερα την ορχήστρα και θα ακουμπούσα καλύτερα στους τόνους, δε θα τρεμόπαιζε στις καταλήξεις η φωνή μου, δε θα σφιγγόταν η καρδιά μου και όλα τα συναφή που όσοι τραγουδούν στη σκηνή καταλαβαίνουν (φαντάζομαι...)... Αλλά επειδή επίσης κάπου διάβασα ότι όποια φράση ξεκινά από "αν είναι "ανοησία", θα πω: ό,τι έγινε έγινε και πάμε γι' άλλα. Θα πω επίσης ότι, μπορεί να έκανα αυτά τα λάθη, μπορεί να μην είχα την απόδοση που θα ήθελα, ωστόσο έτυχα μιας μεγάλης και ζεστής αγκαλιάς απ' τους οικείους, τους γνωστούς και όλους εσάς τους φίλους μου, που βρήκατε το χρόνο, τη σκέψη και την καλή διάθεση να γράψετε κάτι για 'μένα...Μια τόσο ζεστή αγκαλιά που με κάνει να βάζω στην άκρη τις γκρίνιες μου και να απολαμβάνω τη θετική ενέργεια που μου μεταφέρετε, το κουράγιο και τη δύναμη που καταλαβαίνω ότι προσπαθείτε με τα λόγια σας να μου μεταδώσετε... Το παίρνω το μήνυμα και μ' αυτό συνεχίζω. Και η παραμικρή λέξη καθενός σας έχει γραφεί στην καρδιά και στη σκέψη μου και πάνω σ' αυτή θα χτίζω κάθε μέρα... Στον καθένα σας θα μιλήσω ξεχωριστά με προσωπικό μήνυμα...ασφαλώς!
    MichPah
    01.01.2006, 23:34
    Τι να πω? Είσαι πολύ καλή εντέλει...δεν σε είχα ξανακούσει μπράβο σου
    Η αλήθεια είναι πως φαινόσουνα λίγο αγχωμένη αλλα μπροστά σ'αυτό που έβλεπες κι άκουγες το παράβλεπες με την μια...!!!!! Και πάλι πολύ καλή...!!!!!

    Πιο καλλιτέχνημα μπορεί
    να σ'αντιμετωπίσει
    που ο καλλιτέχνης δεν μπορεί
    τη φύση να νικήσει....!!!!!!
    istoxastis
    02.01.2006, 00:56
    Κύριε Χρόνη και Νεκταρία μας, η Κατερίνα- καρδερίνα μου κι εγώ, από καρδιάς ευχαριστούμε, που ντύσατε Σεμνότητα και Παράδοη την Πρωτοχρονιά μας!
    ageras
    02.01.2006, 05:27
    Νεκταρία θα ήθελα να σου δώσω και τα δικά μου συγχαρητήρια.Ήσουν πολύ καλή παρ'όλο το άγχος που μπορεί να είχες.Δώσατε μια άλλη νότα στην εκπομπή μαζί με τον Χρόνη Αηδονίδη.Μπράβο.
    XeniaRodo
    02.01.2006, 15:08
    Nεκταρία θα ήθελα να σου πω ότι μπορεί το άγχος να φάνηκε που είχες, αλλά εμένα μου άρεσε πολύ αυτό. Eίδα μια κοπέλα νέα -αλοίμονο αν οι νέοι δεν έχουν άγχος- με μια πολύ γλυκεια φωνή και παρουσία. Mου άρεσε που ήσουν έτσι λίγο αμήχανη, που ζήτησες τη βοήθεια και των υπολοίπων. Kαι τα λάθη σου μου άρεσαν!
    Mου έδωσες την εντύπωση ότι είσα μια κοπέλα με αγωνία και αγάπη πραγματική γι' αυτό που κάνει, και με μεγάλη θέληση για να συνεχίσεις για το καλύτερο. Nομίζω ότι αυτό αρκεί για τώρα και πάμε γι' άλλα όπως μόνη σου είπες.

    Mου άρεσε που είδα το δάσκαλό σου να σε κοιτάει την ώρα που τραγουδούσες και να σου δίνει θάρρος με τη σιωπή του αυτή. Eίμαι σίγουρη ότι εισέπραξες αυτή την ενέργεια, εδώ την εισπράξαμε εμείς, παρόλο που εγώ προσωπικά δεν πρόλαβα να δω πολύ από την εκπομπή.

    Σου εύχομαι ότι καλύτερο γιατί φαίνεται ότι αυτό που υπηρετείς το κάνεις με μεγάλη αγάπη. Nομίζω ότι αυτό είναι πολύ σημαντικό.
    DimitrisDimitriadis
    02.01.2006, 16:48
    Θερμά Συγχαρητήρια και από εμένα γλυκιά μας Νεκταρία!
    Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάφερα να παρακολουθήσω από την αρχή μέχρι το τέλος όλη την εκπομπή, γιατί έλειπα. Στα πέντε λεπτά, όμως, που πρόλαβα και άνοιξα στη ΝΕΤ, με χαρά και έκπληξη, "έπεσα" πάνω σου και μαγνητίστηκα από την τρυφερότητα και το χάδι της χροιάς σου...
    Εύχομαι το 2006 να σου δίνει χαρούμενες, δημιουργικές ημέρες και τη δύναμη να συνεχίζεις και να μας "μαγνητίζεις"!
    geordan
    02.01.2006, 21:18
    Συγχαρητήρια και από εμένα!

    Είδα την εκπομπή (λίγο στην πρώτη μετάδοση και περισσότερο στη δεύτερη) και προσωπικά με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο. Άλλωστε ο Μητσιάς είναι εγγύηση...

    Όσο για σένα gate, μακάρι να τραγουδάγανε όλοι τόσο αγχωμένα...

    Θα μου επιτρέψεις και μία παρατήρηση, από έναν σαφώς μη ειδήμονα.
    Έχω την εντύπωση πως όταν κάνεις δεύτερη φωνή αγγίζεις την τελειότητα.
    Όχι πως δεν τραγουδάς άψογα σαν πρώτη φωνή, για να μην παρεξηγηθώ, αλλά προσωπικά μου αρέσεις πολύ περισσότερο στις διφωνίες.
    ϊσως να φταίει που έχουν ταιριάξει απόλυτα η φωνή σου με αυτή του κ.Αηδονίδη.
    ϊσως πάλι να κάνω και λάθος.

    Α, και για το τέλος, συγχαρητήρια και στην ορχήστρα σας.
    Αυτοί ήταν οι πραγματικοί πρωταγωνιστές.
    tetraktis
    03.01.2006, 01:21
    Το έχασα...

    Νεκταρία μου...

    Γιατί δεν μπαίνω συχνότερα;...

    Αλλά...


    Ας μην αρχίσουμε τη χρονιά με δάκρυα!!!

    Καλή χρονιά όπως και να έχει!!!

    Τα σέβη μου στον κύριο Χρόνη!!!
    gate
    03.01.2006, 12:28
    Ευχαριστώ απ' την καρδιά μου όλους σας, τόσο για τα δημόσια όσο και για τα προσωπικά σας μηνύματα!! Σταύρο μου, δεν πειράζει...! Μη μου στεναχωριέσαι...!