ελληνική μουσική
    365 online   ·  210.870 μέλη

    Η συναυλία των Scorpions στη ΝΕΤ !

    jorge
    01.01.2006, 16:39
    Σήμερα, 1.1.2006
    Στις 22.00
    Διάρκεια: 85 λεπτά


    Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση της συναυλίας που πραγματοποίησε το συγκρότημα τον περασμένο Ιούλιο, στο γήπεδο Καραϊσκάκη και την οποία παρακολούθησαν 30.000 περίπου θεατές.

    Το ροκ είναι στάση ζωής και οι Scorpions με αυτή τη στάση τους, κατάφεραν να ενώσουν τέσσερις γενιές. Ήταν συγκινητικό να βλέπεις μαμάδες να παρακολουθούν τη συναυλία με τα μικρά παιδιά τους και παππούδες με τα εγγόνια τους. Πάνω σε μία εξέδρα μήκους 24μ. και βάθους 16μ. οι Κλάους Μάϊνε, Ρούντολφ Σένκερ, Ματίας Γιαμπς, Πάβελ Μακίβοντα και Τζέιμς Κότακ έδειξαν πως ξέρουν να κινούνται με άνεση μεταξύ σκληρού ήχου και ροκ μπαλάντας, προκαλώντας ρίγη συγκίνησης στο πολυπληθές κοινό που δεν σταμάτησε να τραγουδά μαζί με το συγκρότημα και να εκδηλώνει την αγάπη του με χειροκροτήματα και αναμμένους αναπτήρες. Ήταν μία μεγάλη παραγωγή, που δίκαια χαρακτηρίστηκε από τα ΜΜΕ ως η καλύτερη συναυλία του καλοκαιριού που μας πέρασε.

    ageras
    02.01.2006, 05:48
    Να πω την αλήθεια είδα την συναυλία από τον χώρο που εργάζομαι και μπορώ να πω οτι με απογοήτευσαν οι Scorpions.Τους περίμενα πολλύ καλύτερους.Φυσικά αν ήμουν στην συναυλία ίσως να είχα άλλη άποψη αλλά αυτό που άκουσα από τα ηχεία της τηλεόρασης δεν μου άρεσε.
    kalouka
    02.01.2006, 09:28
    είδα ένα μέρος της συναυλίας εχθές αν και είμαι πάντα επιφυλακτικός με τα μεγάλα συγκροτήματα που συνεχίζουν, ο ήχος τους και η φωνή τους παραμένει ψηλά
    la_luna_nera
    07.01.2006, 19:41
    Αστέρια σαν τους Scorpions θα λάμπουν πάντα μέσα στους καιρούς
    και τους χρόνους....
    για να μας θυμίζουν εποχές που ζήσαμε με την μουσική τους!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : la_luna_nera στις 07-01-2006 19:42 ]
    iris-the-black
    08.01.2006, 10:13
    Σωστά...Αστέρια που θα λάμπουν πάντα για να δείχνουν τον δρόμο στους καινούργιους και να θυμίζουν στους παλιούς!
    Brokenchord
    08.01.2006, 22:48
    ¨Ενα θα πώ η μάλον δύο για την ακρίβεια (3).
    1) Είμουν στη θεσσαλονίκη στο θεατρο γής
    2) Είδα και παπα με ράσο να ψάχνει για θέση


    Μια μέρα λιπόν καθώς τα συζητόυσα όλα αυτα με ένα φίλο μου του είπα το έξής
    Φώτης -Ξέρεις ποιο ήταν το πρώτο πραγμα που είπε ο θεός.......Let's get rocking ...!!!!
    Γιάννης -Και μέτα έφτιαξε τους Scorpions ................!!!!!

    Η ζωή είναι ενα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδισε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατι λιγα πράγματα χριάζετε κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλόκουρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 08-01-2006 22:50 ]



    επισυναπτόμενα: scorpions_choliseo3.jpg 
    Spartakos69
    11.01.2006, 02:52
    Scorpions !!!!

    Ας ήταν όλοι οι Γερμανοί σαν αυτούς!

    Αλλά αλήθεια, τι πάθαμε, πώς άλλαξαν τα πράγματα;

    Ο καλύτερος γκόλφερ είναι μαύρος...
    ο καλύτερος ράπερ είναι λευκός...

    και οι Γερμανοί έχουν το καλύτερο ενεργό ροκ συγκρότημα του κόσμου!!!!!!
    kalouka
    11.01.2006, 13:11
    αν είσαι φανατικός οπαδός των scorpions είναι λογικός ο χαρακτηρισμός
    σε άλλη περίπτωση εχω τις ενστάσεις μου


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-01-2006 19:14 ]
    Amelie
    11.01.2006, 18:18
    Την είδα και ήταν πολύ συγκινητικό.Ξαναθυμήθηκα καλοκαίρι...και όλη αυτή τη θεϊκή ατμόσφαιρα που επικρατούσε κατά τη συναυλία!
    jorge
    11.01.2006, 20:02
    Έχω την βιντεοκασέτα και αύριο πάω να την κάνω DVD
    Brokenchord
    18.07.2006, 15:14
    Τελικά και ο Έλληνας θέλει τον Γερμανό του !!!!
    tzouv
    18.07.2006, 15:26
    ημουν και εγω πεσυ στην Θεσ?νικη στο θεατρο γης και ηταν φοβεροι οπως και προπερσυ στο γηπεδο του ΠΑΟΚ.... που και παλι καταπληκτικοι.Να δουμε και φετος τι θα γινει.Περιμενουμε..........
    Ozzakos
    18.07.2006, 15:36
    Πρόπερσί ήμουν κέρκυρα και δεν τους είδα δεν αμφιβάλω ότι ήταν τέλειοι πέρσι έιχα είδη πάει Maiden k Deep Purple οπότε πάλι ήταν τέλειοι είμαι σίγουρος φέτος δεν τους χάνω και θα είναι πιο τέλειοι απο ποτέ........
    Παιδιά μην ξεχνάμε και τους Whitesnake με τον απίστευτο David Coverdale..........................Ραντεβού εκεί.................