ελληνική μουσική
    654 online   ·  210.874 μέλη

    Υπάρχουν σχέδια για......

    MusicMind
    24.08.2003, 03:23
    τμήμα μουσικής τεχνολογίας στο site; Θα ασχολειθεί με το συγκεκριμένο τομέα της μουσικής; Μιλάω για προγράμματα μουσικής όπως finale, sibelius,cubase,cooledit, κτλ. Να γίνουν κάποια μαθήματα σχετικά με αυτά. Μήπως το site περιορίζεται μόνο στην μουσική πράξη και θεωρία από πλευράς μαθημάτων. Φυσικά πρώτα μαθαίνει κανείς τα παραπάνω και μέτα τα υπόλοιπα αλλά λέω μήπως είναι κάτι στα σκαριά.
    jorge
    24.08.2003, 11:54
    MusicMind καλωσόρισες στο MusicHeaven!

    Σαν διαχειριστές δεν είμαστε αρνητικοί σε αυτό που προτείνεις. Ίσα ίσα. Μια και το MusicHeaven.gr είναι κοινότητα χρηστών λοιπόν, μπορεί κάποιο μέλος που γνωρίζει ΚΑΛΑ το αντικείμενο της επεξεργασίας ήχου και της ψηφιακής ηχογράφησης να στείλει σχετικό κείμενο, το οποίο θα δημοσιεύσουμε μετά χαράς σε νέα σχετική κατηγορία. Αναγνωρίζω πάντως πως σε αυτό το θέμα έχουμε μείνει πίσω...

    Παράλληλα υπάρχει βέβαια και η δυνατότητα να δημιουργήσουμε μια κατηγορία "Μουσική Τεχνολογία" στο Forum, όπου θα γίνονται αντίστοιχες συζητήσεις.
    MusicMind
    24.08.2003, 18:28
    Λοιπόν φίλε Jorge μου άρεσε πολύ το site σου και τυχαίνει να ασχολούμαι αρκετό καιρό με τον ήχο. Μπορώ λοιπόν να σου στείλω μερικά tutorials για τον ήχο και πως να το χειρίζεται κανείς. Tutorials για τα προγράμματα αργότερα. Το θέμα είναι άμα κατοχυρώνονται τα πνευματικά μου δικαιώματα απο το site. Δεν θα ήθελα πχ. κάποιος να τα πάρει και να τα κάνει βιβλίο.......
    Giorgos
    24.08.2003, 21:51
    Γιατί δεν τα ταχυδρομείς στον εαυτό σου (xωρίς φυσικά να ανοίξεις τον φάκελο);
    jorge
    24.08.2003, 23:52
    Σωστό αυτό που λες MusicMind. Προτείνω να κάνεις αυτό που λέει ο Γιώργος ή να πας σε κάποιο συμβολαιογράφο. Πάντως απ' οτι εχω ακούσει, το να ταχυδρομήσεις κάτι στον εαυτό σου, χωρίς να ανοίξεις μετά τον φάκελο, είναι αυτό που προτείνουν αρκετοί. Το οτι αποτελεί δικό σου υλικό αποδεικνύεται από την ημερομηνία που έχει η σφραγίδα του ταχυδρομείου. Αν επομένως δεις οτι κάποιος έχει πάρει το υλικό σου, προσφεύγεις δικαστικά και φυσικά δικαιώνεσαι.
    MusicMind
    25.08.2003, 01:32
    Ναι το ρώτησα και αλλού και έχετε δίκαιο . Λοιπόν μόλις βρω λίγο χρόνο θα ετοιμάσω μερικά tutorials. ( Είναι και η εξεταστική τώρα.......... )
    Vagabond
    25.08.2003, 02:39
    Να προσθέσω ότι από τη στιγμή που οτιδήποτε δημοσιευτεί σε κάποιο site, η δημοσίευση ουσιαστικά κατοχυρώνει αυτόματα την κυριότητά του... οποιαδήποτε μεταγενέστερη αναδημοσίευση μπορεί να αποδειχτεί ως μεταγενέστερη... πάντως το κόλπο με το φάκελλο κάντο ούτως ή άλλως, μην τυχόν και τεθεί θέμα "και ποιός μου λέει ότι ο MusicMind είσαι εσύ και όχι εγώ"...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: Vagabond στις 25-08-2003 02:41 ]