ελληνική μουσική
    267 online   ·  210.899 μέλη

    Ο Σταρόβας στο FAME...(!)

    Aiolos_m
    21.02.2006, 12:50
    αΝΆΓΚΗ ΔΗΜΟΣΙΌΤΗΤΑς ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΏΡΗΣΗς δεν έχουν. Εγώ πιστεύω πως είναι τα λεφτά και όπως είπα και πριν, δεν τους κατηγορώ καθόλου. Βέβαι αν έβλεπα τον Νταλάρα να το κάνει...ε....θα του έριχνα και μια μούτζα την εβδομάδα. Όχι τπτ άλλο θα έδειχνε ακόμα περισότερο πόσό άπληστος είναι...
    Astron
    21.02.2006, 12:54
    Quote:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-02-2006 στις 12:50 έγραψε:

    αΝΆΓΚΗ ΔΗΜΟΣΙΌΤΗΤΑς ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΏΡΗΣΗς δεν έχουν. Εγώ πιστεύω πως είναι τα λεφτά και όπως είπα και πριν, δεν τους κατηγορώ καθόλου. Βέβαι αν έβλεπα τον Νταλάρα να το κάνει...ε....θα του έριχνα και μια μούτζα την εβδομάδα. Όχι τπτ άλλο θα έδειχνε ακόμα περισότερο πόσό άπληστος είναι...





    Αυτό είναι απίστευτο. Βρίζουμε τον Νταλάρα ακόμα και για αυτά που ΔΕΝ έχει κάνει;
    XeniaRodo
    21.02.2006, 14:22
    Eμένα πάντως ο Ψινάκης μου φαίνεται μια χαρά άτομο.
    Tον συμπαθώ και τον εκτιμώ.

    Oι υπόλοιποι είναι ......
    jorge
    21.02.2006, 14:30
    Quote:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-02-2006 στις 12:50 έγραψε:

    αΝΆΓΚΗ ΔΗΜΟΣΙΌΤΗΤΑς ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΏΡΗΣΗς δεν έχουν. Εγώ πιστεύω πως είναι τα λεφτά και όπως είπα και πριν, δεν τους κατηγορώ καθόλου. Βέβαι αν έβλεπα τον Νταλάρα να το κάνει...ε....θα του έριχνα και μια μούτζα την εβδομάδα. Όχι τπτ άλλο θα έδειχνε ακόμα περισότερο πόσό άπληστος είναι...





    Να του την ρίξεις την μούντζα, αλλά δεν ξέρω αν έχεις οπτική επαφή από εκεί που βρίσκεσαι.
    spathasref
    21.02.2006, 15:06
    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 21-02-2006 στις 14:22 έγραψε:

    Eμένα πάντως ο Ψινάκης μου φαίνεται μια χαρά άτομο.
    Tον συμπαθώ και τον εκτιμώ.

    Oι υπόλοιποι είναι ......



    ΨΙΝΑΚΗΣ;;;;;;;;;;;;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ ΜΑΖΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τί έργο έχει να δείξει αυτό το πράγμα (εκτός της ΦΟΥΣΚΑΣ που λέγεται Ρουβάς), γιατί άνθρωπος δεν είναι, και είμαστε "υποχρεωμένοι" να τον τρώμε στη μάπα; Τα ρεζίλια με τις δημόσιες πλαστικές, τις λιποθυμίες, τί;..............
    XeniaRodo
    21.02.2006, 15:37
    καλά, δεν είπα ότι θα του στήσω και αδριάντα...

    μια χαρά είναι, πάντα σχετικά με τους υπόλοιπους αυτού του είδους.....

    Aiolos_m
    21.02.2006, 23:47
    Quote:

    Το μέλος spathasref στις 21-02-2006 στις 15:06 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος XeniaRodo στις 21-02-2006 στις 14:22 έγραψε:
    [i]
    Eμένα πάντως ο Ψινάκης μου φαίνεται μια χαρά άτομο.
    Tον συμπαθώ και τον εκτιμώ.

    Oι υπόλοιποι είναι ......



    ΨΙΝΑΚΗΣ;;;;;;;;;;;;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ ΚΑΙ ΕΛΕΟΣ ΜΑΖΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τί έργο έχει να δείξει αυτό το πράγμα (εκτός της ΦΟΥΣΚΑΣ που λέγεται Ρουβάς), γιατί άνθρωπος δεν είναι, και είμαστε "υποχρεωμένοι" να τον τρώμε στη μάπα; Τα ρεζίλια με τις δημόσιες πλαστικές, τις λιποθυμίες, τί;..............

    [/I]



    Όχι και φούσκα ο Ρουβάς!!! Το απλικάρι μια χαρά την κάνει τη δουλίτσα του. Χοροπηδάει στη σκηνή, κρεμιέται, λαλάει...κάτσε ντε. Δεν είπε ποτέ ότι είναι ο Μπαβαρότι, ούτε ότι θα προσπαθήσει να γίνει. Είναι ένα σόου ολόκληρος και ξέρει να είναι καλός σε αυτόν τον τομέα. Μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα στο βωμό του "εντέχνου"...
    Other_side
    22.02.2006, 00:10
    1o - Poios einai o Starobas?

    2o - Den teleiwse to Fame story?

    3o - Proswpika den bazw TV mes to spiti...protinw na kanete to idio...8a sas euxaristhsei h biblio8hkh sas (thn opoia 8a kseskonisete epitelous)...o upologisths sas (an kai auto den isxuei gia mas etsi?)...to radiofwno sas....o peripteras sas (efhmerides)...

    To pio kalo pragma pou mporeis na kaneis, einai na thn kleiseis.
    nefos
    22.02.2006, 00:18
    Quote:


    Το μέλος Other_side στις 22-02-2006 στις 00:10 έγραψε:

    1o - Poios einai o Starobas?




    Starovas

    Quote:


    Το μέλος Other_side στις 22-02-2006 στις 00:10 έγραψε:

    2- Den teleiwse to Fame story?




    Oxi akoma exei.
    TomTraubert
    22.02.2006, 00:30
    Other_side, με κάλυψες πλήρως. Όσο για το ποιος είναι ο Σταρόβας, είναι ένας συμπαθέστατος τύπος, με αστείρευτο χιούμορ, που προφανώς βαρέθηκε να διασκεδάζει τον κόσμο δωρεάν και δεν τον ψέγω καθόλου... Όπως δεν ψέγω και κανέναν καλλιτέχνη που προσπαθεί να βγάλει χρήματα από το ταλέντο του και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί δεν πρέπει να γίνεται αυτό. Ποτέ δεν άλλαξαν τα πράγματα, από την Pax Romana και μετά: ο λαός θέλει να εξασφαλίζει τον άρτο και να απολαμβάνει θεάματα, και είναι διατεθειμένος να πληρώνει για αμφότερα, οπότε δικαιούται το μερίδιό του και ο καλλιτέχνης...
    kadmilos
    22.02.2006, 02:46
    Περιεργα τα λετε ρε παιδια..Με εχετε μπερδεψει..Τ ατομα που εκφραζουν την ''ποιοτητα'' δεν ζουνε μεσα στην κοινωνια αυτην?Ολοι δινουν κατι και παιρνουν κατι..Συνηθως ολοι παιρνουν λεφτα δεν βλεπω που το προβλημα αν ο Σταροβας κανει αλλη μια δουλεια για να βγαλει λεφτα..Μιλατε λες και ηρθατε απο τον πλανητη οπου ολοι κανουν αυτο που νιωθουν και δεν περιμενουν ανταλλαγμα..Η μουσικη βγαινει για να ικανοποιησει τα συναισθηματα μας και κανενας δεν προσπαθει να κερδισει κατι απο αυτην
    Προσωπικα πιστευω οτι ολα ειναι θεμα μαρκετινγκ σημερα..Μας λενε αυτο ειναι ποιοτητα..Ξεχωριζεις αμα το ακους φιλε,δεν εισαι μαζα εισα ανωτεροα απο τους αλλους..Βουυυρρρ λεμε εμεις..Ναι ο Θαλασσοχωρης,ο Λιανος,η Ραλλια ειναι ποιοτητα..Εχω την εντυπωση οτι ακομα και το παιζεις της καλομοιρας αν ερμηνευαν αυτα τα παιδια η ο κοτσιρας λ.χ θα λεγαμε για ποιοτητα...
    Δεν υπαρχει ποιοτητα στη μουσικη.Για εμενα μπορει ποιοτητα να ειναι ο Φοιβος για εσενα οι Cradle of filth ..το Φαμε ειναι αλλη μια εκφραση της μουσικης βιομηχανιας.Ειτε το θελετε ειτε οχι στην ιδια βιομηχανια ανηκουν ο ψινακης και ο κατσαρος.Ο νταλαρας και φιοβος..Ο σταροβας και η καιτη γαρμπη..
    spathasref
    22.02.2006, 09:52
    Quote:


    Όχι και φούσκα ο Ρουβάς!!! Το απλικάρι μια χαρά την κάνει τη δουλίτσα του. Χοροπηδάει στη σκηνή, κρεμιέται, λαλάει...κάτσε ντε. Δεν είπε ποτέ ότι είναι ο Μπαβαρότι, ούτε ότι θα προσπαθήσει να γίνει. Είναι ένα σόου ολόκληρος και ξέρει να είναι καλός σε αυτόν τον τομέα. Μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα στο βωμό του "εντέχνου"...

    [/I]

    Η "φούσκα" έχει την έννοια της ανυπαρξίας περιεχομένου σε αυτό που τραγουδάει ο Ρουβάς και οι του είδους του (θα σου φτιάξω μακαρόνια με κιμά, αίμα δάκρυα και ιδρώτας κ.τ.λ.). Δε λέω, μπορεί το παιδί να έχει ταλέντο, αλλά το θέμα είναι πως το εκμεταλλεύεται... Τί θα ήταν σήμερα ο Ρουβάς χωρίς οοοοοόλη αυτήν την προβολή που έχει τόσα χρόνια; Και, τελικά, ποιο είναι το έργο που έχει αφήσει και δικαιολογεί το ντόρο που δημιουργεί το όνομά του; Έχει δώσει τίποτα διαχρονικό; Ακόμα και το είδος, το οποίο υπηρετεί, κάθε δύο χρόνια αυτοαναιρείται, καθώς αυτή η αναίρεση βαφτίζεται από τις δισκογραφικές "ανανέωση", "αναζήτηση για το καινούριο", ή δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο...
    ilio
    22.02.2006, 10:55
    Όλα αυτά που λέτε είναι σεβαστά.Ο καθένας καταθέτει την άποψη του και ο κάθε καλλιτέχνης κάνει αυτό που θέλει για να επιβιώσει,είτε μας αρέσει είτε όχι.
    Όμως μας ξεφεύγει κάτι...μας ξεφεύγει το γεγονός ότι όλοι γινόμαστε συνένοχοι λίγο εως πολύ στην κατάργηση της ιδιωτικής ζωής του ατόμου παρακολουθώντας αυτά τα προγράμματα, και ακόμα χειρότερα στην νομιμοποίηση της αφού πια το έχουμε συνηθίσει και ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ.
    Θα ήταν όλα αλλιώς αν δεν έμεναν τα παιδιά στο "σπίτι".Όλα θυσιάζονται στο βωμό του μάρκετιγκ,ακόμα και η μοναδικότητα μας ως πλάσματα.

    Υ.Γ Θα συμφωνήσω με το μέλος που έγραψε να κλείσουμε την tv...είναι το
    μόνο μέσο αντίστασης που μας απέμεινε.


    spathasref
    22.02.2006, 11:36
    Quote:

    Το μέλος ilio στις 22-02-2006 στις 10:55 έγραψε:

    Όλα αυτά που λέτε είναι σεβαστά.Ο καθένας καταθέτει την άποψη του και ο κάθε καλλιτέχνης κάνει αυτό που θέλει για να επιβιώσει,είτε μας αρέσει είτε όχι.
    Όμως μας ξεφεύγει κάτι...μας ξεφεύγει το γεγονός ότι όλοι γινόμαστε συνένοχοι λίγο εως πολύ στην κατάργηση της ιδιωτικής ζωής του ατόμου παρακολουθώντας αυτά τα προγράμματα, και ακόμα χειρότερα στην νομιμοποίηση της αφού πια το έχουμε συνηθίσει και ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ.
    Θα ήταν όλα αλλιώς αν δεν έμεναν τα παιδιά στο "σπίτι".Όλα θυσιάζονται στο βωμό του μάρκετιγκ,ακόμα και η μοναδικότητα μας ως πλάσματα.

    Υ.Γ Θα συμφωνήσω με το μέλος που έγραψε να κλείσουμε την tv...είναι το
    μόνο μέσο αντίστασης που μας απέμεινε.






    Καλως ήρθες ilio! Μαζίσου με 1000!!!!
    Aiolos_m
    22.02.2006, 12:19
    Αυτό που κάνει ο Ρουβάς το κάνει καλά. Αν η Βουγιουκλάκη ήταν η πρώτη που έκανε τον εαυτό της προϊόν και το πούλησε, ο Ρουβάς είναι ο κορυφαίος. Διαφωνείτε; Αυτό που κάνει με τις κολοτούμπες είναι να δίνει χαρά σε κοριτσάκια και αγοράκια (και σε μαμάδες δε λέω) που θέλουν να ξεφύγουν λίγο από το σχολείο και την κουζίνα αντίστοιχα. Δεν ξέρω τι θα αφήσει αλλά ξέρω ότι όταν σταματήσει πολλοί θα μιλούν για το φαινόμενο "Σάκης"
    jorge
    22.02.2006, 13:15
    Δε νομίζω Αίολε να αφήσει ιστορία ο Sakis. Γιατί τα ΜΜΕ θα βρουν σίγουρα κάποιον αντίστοιχο ή και καλύτερο.

    Άλλωστε σήμερα είναι πανεύκολο να βρεις έναν ωραίο τύπο, χαμογελαστό, που να κάνει τούμπες και να έχει μια μέτρια φωνή. Γιατί σήμερα, αρκεί να διοργανώσει ένα κανάλι μια εκπομπή τύπου Super Idol. Μέσα στις χιλιάδες ανθρώπων που θα πάνε με ελάχιστο κόστος για το κανάλι, σίγουρα θα βρεθεί κάποιος ισάξιος ή καλύτερος του Sakis, που με εντατικά μαθήματα χορού-τούμπας θα γίνει ίνδαλμα της επόμενης γενιάς (βοήθειά τους). Επίσης μπορείς να βρεις και ένα τέτοιο προϊόν στο εξωτερικό, μια και δε νομίζω να χαλάσει πολλούς, αν ο επόμενος Sakis είναι "ομογενής" από το Virginia, USA.

    Και επειδή "το συγκεκριμένο είδος κάθε 2 χρόνια αυτοαναιρείται", όπως είπε σωστά ο spathasref, όταν ο Sakis δε βγάλει δίσκο για 2 χρόνια και παράλληλα εμφανιστεί ένας Tsalikis #2, τον Sakis θα τον θυμόμαστε μόνο όταν βλέπουμε ανασκόπηση της Eurovision και όταν ξαναβλέπουμε την έναρξη της Ολυμπιάδας...
    yiannisyiannis
    22.02.2006, 13:34
    Σιγά τις τούμπες που κάνει ο Sakis. To πραγματικό show θα είναι αν αρχίσει να κάνει τούμπες ο Σταρόβας .
    XeniaRodo
    22.02.2006, 15:09
    A! εγώ συμφωνώ με το Γιάννη....
    spathasref
    22.02.2006, 15:42
    Quote:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 22-02-2006 στις 13:34 έγραψε:

    Σιγά τις τούμπες που κάνει ο Sakis. To πραγματικό show θα είναι αν αρχίσει να κάνει τούμπες ο Σταρόβας .





    doritsa78
    22.02.2006, 16:01
    Quote:

    Το μέλος yiannisyiannis στις 22-02-2006 στις 13:34 έγραψε:

    Σιγά τις τούμπες που κάνει ο Sakis. To πραγματικό show θα είναι αν αρχίσει να κάνει τούμπες ο Σταρόβας .



    Καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο