ελληνική μουσική
    474 online   ·  210.907 μέλη

    everything Anna Vissi Euro-vissi-on 2006

    Vangelis86
    17.05.2006, 08:38
    Καλά η σελίδα είναι το λιγότερο γελοία. Εντάξει από μια μεριά μια νίκη των lordi θα είχε ενδιαφέρoν αλλά όχι να μας πουλάν παραμύθια του στυλ

    ‘εκλέγει έναν αντιπρόσωπο με άποψη, και το κάπως υγιές "άντε γαμηθείτε" προς αποδοκιμασία των συντηρητικών του διαγωνισμού.’

    ‘Η επιλογή του στο διαγωνισμό δεν είναι τίποτα λιγότερο από θεία δικαιοσύνη, ένα ορθωμένο, αιχμηρό μεσαίο δάχτυλο που τρομοκρατεί τις κοπαδοποιημένες μάζες.’




    Γιατί δεν μας λένε απλά ότι κι αυτοί χρησιμοποιούν τον διαγωνισμό για να βγάλουν φράγκα? Ότι καίγονται για την δημοσιότητα. Αν ήταν ένα αξιοπρεπέστατο hard-rock συγκρότημα δεν θα είχε την ανάγκη της Eurovision.
    Αν δεν σ’αρεσει ο διαγωνισμός απλά δεν ασχολείσαι. Τώρα δηλαδή τη θέλουν να μας πουν ότι χτυπούνε τον διαγωνισμό από μέσα?


    Στείλτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείο, blog, τηλέφωνο, SMS, IRC και IM αυτό το μήνυμα σε όλους τους φίλους σας, στους φίλους των φίλων σας, στους διαδικτυακούς φίλους σας και γενικά σε καθένα που ψηφίζει στον ημιτελικό στις 18 Μαΐου και σε τελικό στις 20 Μαΐου.

    Ας κάνουμε την Eurovision ιστορία. Ασκήστε το δικαίωμά της ψηφου!"

    Βασικά είναι χειρότεροι από τους υπολοίπους διαγωνιζόμενους γιατί προσπαθούν να κάνουν τον κόσμο να τους ψηφίσει με έναν κουτοπόνηρο και ηλίθιο τρόπο. Δεν είναι αυτό το στυλ της μπαντας που θέλω να φέρνει κάποιος στο μυαλό του όταν ακούει τις λέξεις ‘Hard rock’ η ‘metal’.



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Vangelis86 στις 17-05-2006 08:39 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Vangelis86 στις 17-05-2006 08:42 ]
    KIT_KAT
    17.05.2006, 10:49
    Quote:

    Το μέλος dijo στις 17-05-2006 στις 02:35 έγραψε:

    Quote:
    KIT_KAT:
    Αποδοκιμάστε τη Eurovision: Ψηφίστε Lordi


    Κατερίνα τώρα γίνεσαι κακιά! Να πάει δηλαδή στράφι το φόρεμα της Αννούλας;

    Ας πιούμε κανα τελάρο μπας και ξεχάσουμε!






    Εεε... να διευκρινήσω πως δεν είπα πως συμφωνώ με τη σελίδα, απλά την παρέθεσα για σχολιασμό. (Σχετικά με την Αννούλα πάντως απορώ πως υπάρχουν έλληνες που επιθυμούν να καπελωθούμε τη διοργάνωση της eurovision ακόμα μια φορα - εκτός από τα κανάλια βέβαια αφού αυτομάτως θα έχουν ήδη καλύψει το μισό τους τηλεοπτικό χρόνο για το επόμενο 12 μηνο)

    Quote:

    Το μέλος Vangelis86 στις 17-05-2006 στις 08:38 έγραψε:

    Βασικά είναι χειρότεροι από τους υπολοίπους διαγωνιζόμενους γιατί προσπαθούν να κάνουν τον κόσμο να τους ψηφίσει με έναν κουτοπόνηρο και ηλίθιο τρόπο. Δεν είναι αυτό το στυλ της μπαντας που θέλω να φέρνει κάποιος στο μυαλό του όταν ακούει τις λέξεις ‘Hard rock’ η ‘metal’.




    Δεν το έψαξα παραπάνω αλλά στο site αναφέρεται πως οι δημιουργοί του και υποκινητές της καμπάνιας δεν έχουν σχέση με τους lordi απλά επέλεξαν το πιο κάφρικο τραγούδι για να σνομπάρουν τη EV (περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!).
    kalouka
    17.05.2006, 11:12
    στο φεστιβάλ στις Κάννες οι διάφορες που αναζητούν τα 5 λεπά δημοσιότητας γδύνονται και κάνουν διάφορα

    στη eurovision η Ισλανδή και οι lordi κάνουν το δικό τους show για τα 5 λεπτά
    και πολύ τους είναι...................

    kalouka
    18.05.2006, 08:01
    Lordi Live στο Underworld
    Live Reviews: 17/5/2006



    Στα πλαίσια προώθησης της φινλανδικής αποστολής για τη Eurovision, το Underworld φιλοξένησε στις 16 Μαΐου τους Lordi, μαιτρ του theatrical-rock και της υπερβολής. Ηταν μια ευκαιρία για το γκρουπ να παίξει πέντε-έξι κομμάτια και για τον ειδικό Τύπο να πάρει μια γεύση από το Μεγάλο Κακό…

    The League Οf Extraordinary Monstermen

    Οι Lordi ξεκίνησαν χλιαρά με το “Would You Love A Monsterman”, ενώ ο κόσμος που δεν είχε προηγούμενη επαφή με το συγκρότημα, ακόμα χαζεύει με δυσπιστία τις επιβλητικές στολές. “Το εννοούν;”. Ο Μr. Lordi, που αρχικά φοράει ζωηρό καπελίνο με την σημαία της Φινλανδίας, δεν πτοείται και συνεχίζει το show.
    Ξεκινώντας το “Devil Is A Loser”, οι περισσότεροι έχουν καταλάβει πια ότι οι Lordi δεν θα βγάλουν πεντάλφες και σατανάδες στην σκηνή, ενώ ο ρυθμός και η ένταση αρχίζουν να ξελογιάζουν και τους πιο σκεπτικούς. Ο Mr. Lordi εντωμεταξύ αλλάζει μάσκες και χρησιμοποιεί διάφορα αξεσουάρ… Ερωτοτροπεί με μια φλεγόμενη νεκροκεφαλή στην μπαλάντα “Τhe Children Of The Night” (είναι αλήθεια, even Demons get the Blues), πυροβολεί το κοινό με ένα γιγαντιαίο αλυσοπρίονο-νεροπίστολο και ντύνεται evil Άη Βασίλης που κλέβει μωρά (για σνακ, πάντα). Στα μέσα του ξεσηκωτικού “Hard Rock Hallelujah” δε, τεράστιες φτερούγες ξεδιπλώνονται αυτόματα από την πλάτη του και γεμίζουν το μικροσκοπικό stage. Αυτή θα είναι και η στιγμή στην Eurovision που θα σταυροκοπιούνται οι γιαγάκες με γουρλωμένα μάτια… Eμείς απλά ελπίζουμε να υπάρχει κάποιο σώφρον εγγονάκι που θα εξηγήσει ότι “το κάνουν για πλάκα”.
    Συγχαρητήρια στους Lordi, αν μην τι άλλο, για την αντοχή και το κουράγιο σε τόσο αντίξοες συνθήκες: οι στολές τους είναι τεράστιες, δύσκαμπτες και βαριές, η θερμοκρασία στο γεμάτο Underworld υψηλή και τα περισσότερα κομμάτια, αρκετά γρήγορα στον ρυθμό τους. Highlight της βραδιάς, όταν μέλη της μπάντας, καταβεβλημένα και κάθιδρα, βγήκαν έξω για αέρα και μια γουλιά νερό. Το βλέμμα των περαστικών στην Θεμιστοκλέους, αντικρίζοντας δίμετρους δαίμονες να πίνουν Hβη Λουτράκι : priceless.

    +extra+ ΦΛΥΑΡΙΕΣ

    Τι θα πει ο τίτλος;
    H League of Extraordinary Gentlemen του Alan Moore ήταν μια εντελώς αλλόκοτη ομάδα, με χαρακτήρες από διάφορες ιστορίες φαντασίας… ο Αόρατος Άνθρωπος, ο Kάπτεν Νέμο, ο δρ. Τζέκιλ, η Μίνα (μνηστή του Δράκουλα) και ο Κουότερμειν.

    Κάτι τέτοιο θυμίζουν και οι Lordi (με λίγη φαντασία). Αντλώντας έμπνευση από κάθε είδους horror ή/και sci-fi B-movie, οι Φινλανδοί έχουν δημιουργήσει πέντε διαφορετικές περσόνες που τους εκπροσωπούν πάνω στη σκηνή. Ο Lordi είναι ο cyber-demon, ο ΟΧ (μπάσο) είναι κλασικός δαίμονας “τύπου” ταύρος (κομπλέ με τα κέρατα) και ο Αmen (κιθάρα) είναι ο απέθαντος της συνομοταξίας “αιγυπτιακή μούμια-δολοφόνος”. Αν ακόμα δεν χαμογελάτε, να ολοκληρώσουμε το καστ: στα ντραμς έχουμε τον Κita που θυμίζει κάτι από Predator και εξωγήινο orc και στα πλήκτρα έχουμε την Awa, ένα περίεργο αμάλγαμα φιδίσιας βαμπίρ και ιρλανδικού banshee.

    Οι Lordi δεν έχουν καμία σχέση με τον Σατανισμό. Είναι απλά μουσικοί με φαντασία και μια αδυναμία σε τέρατα και Β-movies, ενώ το προφίλ τους δεν έχει καμία σχέση με θρησκεία, αλλά pure fun χωρίς ενοχές, διασκέδαση και show στην σκηνή. Για αυτούς, κάθε μέρα είναι Halloween.

    πηγη rockroll.gr
    semplice
    20.05.2006, 14:47
    Quote:

    Το μέλος altamira στις 16-03-2006 στις 09:21 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος ph στις 15-03-2006 στις 12:35 έγραψε:
    [i]

    Μα αυτό είναι μίσος, από ανθρώπους "υψηλού επιπέδου" φαντάζομαι, για την ποιότητα μιας τραγουδίστριας, που κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ούτε για τη φωνή, ούτε για τη σκηνική της παρουσία. Παιδιά, το τραγούδι δεν είναι καλό. Η ΄Αννα όμως είναι αστέρι. Η πλειοψηφία του ελληνικού λαού την αγαπάει. Η ιστορία θα της φυλάξει μια θέση. Δέκα ανώνυμοι που κράζουν σε ένα site δεν είναι ανατροπή, αλλά επιβεβαίωση του φαινομένου... Σταρ είσαι όταν σε μισούν και σε λατρεύουν.



    Και τώρα σοβαρά.

    Η Βίσση έχει όντως φωνή αρκετά καλή.Διαβασε τι τραγούδησε αυτη η "φωνή"
    αν το έχεις ακούσει σιγοτραγούδησέ το και παρακάτω θα δείς τι κατάντησε να τραγουδάει.

    Αν είναι κόσμος όμορφος
    είναι και κόσμος ψεύτης
    που μοιάζει σκοτεινό γυαλί
    και σαν παλιός καθρέφτης

    Στα χρόνια της υπομονής
    δε μας θυμήθηκε κανείς
    δε μας θυμήθηκε κανείς
    στα χρόνια της υπομονής

    Τα γράμματα μου γύρισες
    χωρίς να τα διαβάσεις
    μα πες μου γιατί βιάστηκες
    να με καταδικάσεις

    Στα χρόνια της υπομονής
    δε μας θυμήθηκε κανείς
    δε μας θυμήθηκε κανείς
    στα χρόνια της υπομονής

    Και επειδή δεν είχε υπομονή και επιμονή να συνεχίσει έτσι έκανε την φωνή της οίκο ανοχής με προαγωγό τον Καρβέλα τραγουδώντας αυτό.

    Κλείσε τα παράθυρα
    κλείνω εγώ το φως
    μες στην κουζίνα
    πάμε στο κρεβάτι μας
    και θα μου τα πεις
    στα σκοτεινά
    Γέλα μου λιγάκι
    έλα τώρα μη στεναχωριέσαι
    Ολα θα περάσουνε

    Αγκάλιασέ με
    πες μου σ΄αγαπώ
    αφού το ξέρεις
    πως εμείς οι δυο

    Οταν κάνουμε έρωτα
    τίποτα τίποτα τίποτα
    δεν μετρά
    Οταν κάνουμε έρωτα
    τίποτα τίποτα τίποτα
    δεν μετρά

    Ελα να μιλήσουμε
    νιώθω πως απόψε
    κάτι τρέχει
    είναι κάτι που έκανα
    κάτι που δεν πήρα σοβαρά
    Πες μου τι συμβαίνει
    να το ξεπεράσουμε παρέα
    φτάνει ν΄αγαπιόμαστε

    Αγκάλιασέ με
    πες μου σ΄αγαπώ
    αφού το ξέρεις
    πως εμείς οι δυο

    Οταν κάνουμε έρωτα
    τίποτα τίποτα τίποτα
    δεν μετρά
    Οταν κάνουμε έρωτα
    τίποτα τίποτα τίποτα
    δεν μετρά

    [/I]




    Συμφωνώ με τον altamira .Νομίζω όμως πως ανταγωνιστική θέση κερδίζει
    και το παρακάτω τραγούδι με τίτλο ΜΠΟΥΜ ΜΠΟΥΜ που προέκυψε από την... ..αγαστή συνεργασία της Βίσση με τον Καρβέλια

    Μ' ένα ποτήρι στα χέρια τριγυρνάω
    κάνω αστεία με όλους συζητάω
    συστήνομαι και ψεύτικα γελάω
    Μ' ένα τσιγάρο στα χείλι μου σβησμένο
    να γίνει κάποιο θαύμα περιμένω
    σε σκέφτομαι μου λείπεις και πεθαίνω
    Κι έτσι όπως παίζει δυνατά η μουσική
    η καρδιά μου χτυπάει σαν τρελή

    Μπουμ μπουμ μπουμ, θέλω για σένα πάλι ν' αρρωστήσω
    Μπουμ μπουμ μπουμ, θέλω σε σένα πάλι να γυρίσω
    Μπουμ μπουμ μπουμ, θέλω ο χρόνος πίσω να μου φέρει
    μπουμ μπουμ μπουμ, ξανά το πρώτο μας το καλοκαίρι
    Που κοιτιόμαστε κι ονειρευόμαστε
    με μάτια ανοιχτά

    Όλα γυρίζουνε μα πάλι δε ξεχνιέμαι
    νιώθω αδιάφορα τα πάντα τα βαριέμαι
    τίποτα, τίποτα δε φχαριστιέμαι
    Κι έτσι όπως παίζει δυνατά η μουσική
    η καρδιά μου χτυπάει σαν τρελή...




    jorge
    20.05.2006, 15:07
    Εμένα μουσικά πάντως μ' αρέσει το συγκεκριμένο. Είναι ένα καλό ποπ κομμάτι, όπως και αρκετά άλλα της Βίσση. Γενικά τα ποπ σπάνια έχουν καλό στίχο και δεν ήταν ποτέ αυτό που "μέτραγε" στη συγκεκριμένη μουσική. Ακόμα και τα κορυφαία ποπ της 10ετίας του '80 έχουν στίχο που σε καμιά περίπτωση δεν έχει λογοτεχνική αξία.

    Άρα κατά τη γνώμη μου δεν έχει νόημα να κρίνεις από το στίχο ποπ τραγούδια.

    Κάποια άλλα της Βίσση (τα περισσότερα) είναι βέβαια απαράδεκτα (τάσεις αυτοκτονίας, νάυλον κλπ)
    semplice
    20.05.2006, 16:10
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 20-05-2006 στις 15:07 έγραψε:

    Εμένα μουσικά πάντως μ' αρέσει το συγκεκριμένο. Είναι ένα καλό ποπ κομμάτι, όπως και αρκετά άλλα της Βίσση. Γενικά τα ποπ σπάνια έχουν καλό στίχο και δεν ήταν ποτέ αυτό που "μέτραγε" στη συγκεκριμένη μουσική. Ακόμα και τα κορυφαία ποπ της 10ετίας του '80 έχουν στίχο που σε καμιά περίπτωση δεν έχει λογοτεχνική αξία.

    Άρα κατά τη γνώμη μου δεν έχει νόημα να κρίνεις από το στίχο ποπ τραγούδια.

    Κάποια άλλα της Βίσση (τα περισσότερα) είναι βέβαια απαράδεκτα (τάσεις αυτοκτονίας, νάυλον κλπ)





    Χόρχε συμφωνώ στο ότι τα ποπ τραγούδια δεν κρίνονται από τον στίχο.Σε αυτό
    όμως το Μπουμ μπουμ για παράδειγμα δε μου αρέσει ούτε η μελωδία.
    Αναρωτιόμαστε μέσα μας ,τι σημαίνει "καλό" τραγούδι.Μήπως έχουμε βάλει τελικά μέσα σε αυτήν την ενότητα "καλά τραγούδια " περισσότερα από όσα πραματικά μας διασκεδάζουν?(το δια-σκεδάζω με την αρχαιοελληνική του έννοια).Πρέπει η δεν πρέπει να βάζουμε κάπως πιο "ψηλά" τον πήχη όταν ακούμε μουσική?
    Μάλλονείναι θέμα παιδείας και αισθητικής ..και αναγκών επίσης.
    Μπορεί επίσης να πει κάποιος "Κατσε ρε φίλε" "εγώ θέλω να ακούω ότι μου γουστάρει και το πόσο την βρίσκω είναι δικό μου θέμα ".Σωστό και αυτό και
    δίκαιο .Αρκεί να έχει ο τη ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ο άνθρωπος αυτός που το λέει να έχει "δείγμα" σε αυτά που ακούει ,να μην του έχει επιβάλλει η αγορά και το lifestyle και η 'ελλειψη ελάυθερου χρόνου του,το τι θα ακούσει.
    Εκεί είναι όλη ουσία και η αντίδραση μου.Οι άνθρωποι μπορύν να διαλέγουν
    το όμορφο εάν φυσικά τους προσφερθεί για επιλογή.
    Οταν όμως δεν προσφέρεται καλό δέιγμα μουσικής ,δεν διαδίδετα,ι ποιος φταίει?
    Πιστεύω όχι ο κόσμος που τον διακρίνουμε -κακώς-σε κουλτουριάρη η μη ,αλλά το
    γεγονός πως προωθείται παγκοσμίως (γιατί άραγε????) το κιτς και το άτεχνο.

    Ισως βγήκα όμως ήδη εκτός topic.Καλό απόγευμα

    Hastaroth
    20.05.2006, 16:38
    Θά συμφωνήσω εδώ μέ τον Κώστα (semplice).Προσωπικά θεωρώ ένα τραγούδι καλό τραγούδι όχι μόνο άν έχη μιά ενδιαφέρουσα μελωδία καί ενορχήστρωση αλλά καί άν ο στίχος του έχει να μού πή κάτι.Μπορεί να είναι ακόμα και σατιρικό ή ειρωνικό,αρκεί να μεταφέρη μιά "πληροφορία" που δέν είναι κάτι κοινότυπο,κάτι που "τό λένε όλοι".Γιά παράδειγμα,έχουν γραφτεί χιλιάδες στίχοι όπου ο στιχουργός εξυμνεί τά μάτια τής αγαπημένης του καί τον τρόπο μέ τον οποίον τον κοιτάζουν,κανένας όμως δέν έχει εξυμνήσει τά μάτια κάποιας που ΔΕΝ μπορεί να τον κοιτάξη....

    Κι'εγώ τώρα off topic είμαι αλλά από μουσικής άποψης και τό Eurovision Song Contest έχει πλέον καταντήσει off topic.....
    sintorin
    20.05.2006, 17:08
    Emena pantos auto pou ti spaei me to elliniko kratos kai tin anna vissy, einai oti peire ta lefta tou ellinikou laou, gia na proothisei tin kariera tis sto eksoteriko. Se mia sunenteuxi exthes eipe, oti kai na min kerdisei den tin niazei giati exei eidi kerdisei. Eipe oti to tragoudi tis poulietai kala sto eksoteriko, kai exei kanonisei kai sunaulies. Gurise tin europi kanontas ti proothisei tis karieras tis, me ta lefta tou laou. Entometaksei i paidia kai i ugeia peigainoun kata diaolou. Kai as poume oti ean kerdisei, i ellada tha exei mia akoma niki sti eurovision, kai se ola ta ala themata tha einai opos panta sto mpato. Zito i elliniki ilithiotita..........
    revekka
    20.05.2006, 18:13
    Όλοι οι καλλιτέχνες που συμμετέχουν στη eurovision θέλουν να προωθήσουν την καριέρα τους στο εξωτερικό, αυτό είναι φυσικό.

    Πες ότι δεν πήγαινε η Βίσση, όποιος και να πήγαινε τα ίδια λεφτά θα έπαιρνε. Συμπέρασμα έτσι κι αλλιώς τα χρήματα αυτά δεν θα πάνε ούτε στην παιδεία ούτε στην υγεία. Και να πήγαιναν, αν με ρωτάς, δεν αρκούν. Η υγεία και η παιδεία δεν υπολοίπονται μόνο χρήματα αλλά οργάνωση και συστηματική προσπάθεια. Και να πήγαιναν σ’αυτούς τους τομείς πώς να αξιοποιηθούν όταν δεν ξέρουμε τι ακριβώς να τα κάνουμε.

    sintorin
    21.05.2006, 21:35
    Quote:

    Το μέλος revekka στις 20-05-2006 στις 18:13 έγραψε:

    Όλοι οι καλλιτέχνες που συμμετέχουν στη eurovision θέλουν να προωθήσουν την καριέρα τους στο εξωτερικό, αυτό είναι φυσικό.

    Πες ότι δεν πήγαινε η Βίσση, όποιος και να πήγαινε τα ίδια λεφτά θα έπαιρνε. Συμπέρασμα έτσι κι αλλιώς τα χρήματα αυτά δεν θα πάνε ούτε στην παιδεία ούτε στην υγεία. Και να πήγαιναν, αν με ρωτάς, δεν αρκούν. Η υγεία και η παιδεία δεν υπολοίπονται μόνο χρήματα αλλά οργάνωση και συστηματική προσπάθεια. Και να πήγαιναν σ’αυτούς τους τομείς πώς να αξιοποιηθούν όταν δεν ξέρουμε τι ακριβώς να τα κάνουμε.





    Edo pou ta leme, den tha me peiraze toso polu, ean proithousan mia ali tragoudistria pou to aksizei perissotero apo tin vissy. I paparizou einai xilies fores kaluteri apo tin vissy, kai gia auto kerdise perissi. Den einai sosto na xalane ta lefta tou kosmou, gia na kanoun plisi eggefalou ston kosmo gia tin vissy, oti einai i kaluteri tragoudistria tis elladas. Eleos, as min mas pernane olous gia koufous. Ala opos eipes, den kseroun ti na aksiopioisoun. Elpizo tora na katalave oti den aksizei oso nomizei i idia, kai oloi oi koufoi pou tin akoun.
    iris-the-black
    22.05.2006, 08:50
    Quote:

    Το μέλος moufidis στις 15-03-2006 στις 09:34 έγραψε:

    Παιδιά χωρίς παρεξήγηση, πιστεύω ότι ο θεσμός της Eurovision είναι ένα τσίρκο και, όσον αφορά στην Ελλάδα, γίνεται για να μας τρώει τα λεφτά η ΕΡΤ. Περιμένω και τις δικές σας απόψεις. Παλιότερα που τουλάχιστον είχανε ορχήστρα στους διαγωνισμούς, κάτι έλεγε παραπάνω. Τώρα θυμίζει Karaoke night.




    kai karnavali kalutero tou rio mh sou pw...
    kalouka
    22.05.2006, 11:39
    ΗΒίσση

    Δήλωσε παράλληλα προβληματισμένη από την ψηφοφορία: ''Γενικώς ήταν παράξενη. Φαίνεται ότι το ότι αρέσαμε πολύ, ίσως τελικά να προβλημάτησαν κάποιους ανθρώπους και δεν μας ψήφισαν. Η στιγμή πάντως της παρουσίας μου πάνω στην σκηνή ήταν συγκινητική. Πιστεύω ότι οι Έλληνες θα αγκαλιάσουν ακόμα και το ότι χάσαμε. Σημασία έχει ότι η χώρα μου διέπρεψε και εμείς είχαμε ένα πολύ καλό τργούδι που αγαπήθηκε από όλον τον κόσμο''.


    χαρά να σε γιαούρτωνα εκεί που ρητορεύεις.......................