ελληνική μουσική
    1047 online   ·  210.851 μέλη

    Studios: (Ηχογραφήσεις & Πρόβες)

    Orfeus
    20.07.2009, 16:33

    Δεν σε πιστεύω. Στην πρώτη σελίδα του topic έψαξες; 


    * SOFITA MUSIC
    Ροδόπης 2
    Γλυφάδα
    210-9644182

     


    mckagan
    20.07.2009, 17:22

    εννοειται!!!!αφου πρωτα εκει πηρα τηλεφωνο αλλα μου ειπαν οτι ειναι μονο για ηχογραφηση...και το αντιστοιχο τους για προβες βρισκεται στην ηλιουπολη...{#emotions_dlg.crying}...


    dolby
    24.08.2009, 20:32

    Εχει δικιο τα sofita studios ειναι για επαγγελματικες ηχογραφησεις και mix , ενω για πρόβες ειναι τό MUSIC REHEARSAL  Λεωφ .Βουλιαγμένης 272β  Αγ.Δημήτριος .Πάνω στο μετρό του αγ.δημητριου .,2109706840 .εναι και τα δυο της ιδιας εταιρειας 

    http://el-gr.facebook.com/pages/Athens-Greece/sofita-studios/44146022258?v=info&ref=mf&_fb_nos c r i p t=1

     

    http://www.myspace.com/sofitastudios

     

    http://www.myspace.com/musicrehearsalstudios


    gogos81
    05.09.2009, 15:02

    να προσθεσω και εγω ενα..αρκετα καλο..το διευθυνει ο Δημητρης Καρρας,που τωρα προσφατα ειναι στο Βωξ,εχει βγαλει και καποια ωραια κομματακια

     

     

    PAZL STUDIO

    Ιακωβίδου 9,Πατήσια

    2102019199    www.pazl.gr

    ευκολη προσβαση απο τον σταθμο του ηλεκτρικου Αγ.Ελευθεριου(οπως πας για Πειραια)


    petrospetros
    09.09.2009, 01:54

    Πρόσφατα άνοιξε στο Χαλάνδρι ένα καινούργιο στούντιο. Είναι στο εμπορικό Κολοκοτρώνη 9 Απέναντι από το τέρμα των τρόλλευ. Έχει μεγάλο Performance και πολύ ωραία ατμόσφαιρα, αξίζει να το δοκιμάσετε

    ΤΗΛ. 210-2775350

    6944520962

    http://www.facebook.com/profile.php?id=1650103700&ref=ts

    www.polyphonikistudio.gr


    https://www.youtube.com/watch?v=s9E6fyyKCMELink

    >

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : petrospetros στις 11-09-2009 02:35 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : petrospetros στις 14-11-2009 10:09 ]


    dimakispanagiotis
    11.09.2009, 21:59

    Παιδια παρα πολυ καλο στουντιο για προβες και recording ειναι το "incognito sound"  στη Νικαια..Φοβερος χωρος,πολυ καλα μηχανηματα και επιτρεπεται και το καπνισμα(εχει πολυ καλο εξαερισμο)..Τσεκαρετε το (www.incognito-sound.com).


    angelvaf
    10.11.2009, 15:02

    Γεια σας συναδελφοι ταλαιπωρημενοι μουσικοι...Ψαχναμε για καιρο ενα προβαδικο που να μας κανει ο ήχος του και να μπορει να καλυψει ολες μας της αναγκες(εξοπλισμος-εξυπηρετηση κ.λ.π)...Δυστυχως τζιφος η δουλεια...Ετσι αποφασισαμε να φτιαξουμε το δικο μας και να το μοιραστουμε μαζι σας...τσεκαρετε τα λινκ μας εδω:http://www.myspace.com/133studio και http://www.facebook.com/home.php#/pages/133studiorehersal-and-recording/197858076059?ref=ts ....Η χρεωση ειναι 12 ευρω ανα ωρα και η ολη αισθηση και στους 2 χωρους ειναι αυτη που συναντας σε ενα πληρως εξοπλησμενο live stage...Για περισσοτερες πληροφοριες καλεστε στο:210-9950283....Θα χαρουμε να τα πουμε απο κοντα...

     

     


    tago
    10.11.2009, 18:16

    Στο Ηράκλειο Κρήτης επίσης υπάρχει για πρόβες και επαγγελματικές ηχογραφήσεις το   First Studio

    στη ΒΙ.ΠΕ Ηρακλείου

    Τηλ. 2810 382300

    Κον Μάνο Τερζάκη


    skordalis21
    13.11.2009, 13:44

    Θα ηθελα να πω τις εμπειριες μου απο τα 2 χειροτερα κατα τη γνωμη μου προβαδικα.

    1) Studio Ilisia στους Αμπελοκηπους. Εισοδος απο πορτα παραπλευρη μεσα απο οικοδομη. Τετραποδα κατοικιδια κυκλοφορουν αναμεσα μας. Smiley Αιθουσα μεσα στη μπιχλα κ τη βρωμα.  Χωρος πολυ μικρος κοινως τσιχλα strimocol. Ανυπαρκτη βαση για πληκτρα ( what is this? are they any guyz who play keyboards ?) και ακουμπισμα των keys σε σκαμπο η καρεκλες (κοινως καρεκλας keyboardistas). Μικροφωνικη μετριοτητη , ενισχυτης μπασσου μετριος, τυμπανα σε αρκετα καλη κατασταση, κ ενισχυτης κιθαρας mesaboogie τουμπανο ( γι αυτο κ οι κιθαριστες το προτιμουν καργα , αλλα φιλαρακια δεν ειναι μονο η κιθαρα γκρουπ) . Προσβαση μονο αν εχεις οχημα 2τροχο η τετρατροχο. Κ το πιο καλο απ ολα?  Τιμη 12 ευρω η ωρα Smiley

    2) Studio chorus στη Ν ιωνια. Ασυνεπεια στην ωρα παντα σχεδον... Πολυ ακριβα μηχανηματα, ανεβαζεις λιγο ενταση κ ερχεται ο στουντιας κ σου λεει " ρε φιλαρακι χαμηλωσε το λιγο να ουμ ποναει το κεφαλι μου). Ενισχυτες κιθαρας που ακουγοντε ηχοι ποταμιου, ρυακιου. Καμενα floor monitor. Κ εκει η γνωστη τσιχλα strimocol σερβιρεται με χαρα (κοινως ο ενας πανω στον αλλον). Ενισχυτης μπασσου που νιαουριζει, μικροφωνα που εξομοιωνουν ηχους αεριων αφοδευσης μαζι με τη φωνη. Ντραμς εντελως διαλα. Να μη μιλησω για τον ηχο των keys που ακουγοντε λες κ προερχοντε μεσα απο το πηγαδι ( παρ οτι ο στουντιας αφαιρει οτι εφφε υπαρχει). Στα υπερ, η πιο συλλεκτικη μορφη στουντια, respect ο τυπος, χαλαλι του παλι τα 12 ευρω ακομα θυμαμαι τη συνομιλια μας απο το τηλ για να κλεισω εκει
    - Studio chorus? Ειστε ο κυριος .... ?
    - Ναι εγω ειμαι? Εσυ γιατι με αποκαλεις κυριο? απο την εφορια εισαι?

    Αυτα τα ολιγα, προτιμησα ενα τροπο γλαφυρο κ χιουμοριστικο ταυτοχρονα, εαν καποιος ενοχλειτε η το θεωρει προσβλητικα , ας κανει υπομνημα στους admin να το διαγραψουν.
    Keep on Rockin guyz


    petrospetros
    14.11.2009, 10:10

    το chorus πάντως στη Ν.Ιωνία μόλις έκλεισε...


    petetre
    13.12.2009, 12:01

    Hello epidi se proigoumeno post etixe kai ekana double katalathos..den thelo na patiso to koumpi tis antiparathesis kai pali alla ime tis apopseos oti einai psiloaneparkes to thema afto kai den to leo afto san xaraktirisi arnisis apla einai aneparkes giati kalo tha  itan na eixe ena tilefono dipla apo to kathe studio i ama den itan efikto afto toulaxiston to katalilo link ,etsi oste na mporei o kathe periplanomenos ekserevnitis tou diadiktiou mikros h kai megalos (den exei simasia)na vrei to katalilo monopati pou thelei na akolouthisei etsi oste na exi ena pagomeno antigrafo psifiakis i kai analogikis ergasias-epeksergasias analoga tis protimiseis kai to stisimo tis mpantas toy i kai solistas  ktlp +oti yparxoune poles parapliroforiseis..

    anyway afta pou anefera den exoun na kanoyn me kritiki..thanxSmile


    SNAkEperama
    11.02.2010, 20:22

    mipos mporite na mou pite diafora studio sti nikaia??????????giati eimai apo perama kai den einai kai poli eukolo na trexo pio makria ..ama kserete pitemou gia nikaia pou me bolebi...{#emotions_dlg.thumbup}


    delta66
    12.02.2010, 00:08

    Δες εδω

     


    brokenstraw
    31.03.2010, 09:32

    Παράθεση:

    Το μέλος petrospetros στις 14-11-2009 στις 10:10 έγραψε...

    το chorus πάντως στη Ν.Ιωνία μόλις έκλεισε...



     

    Πέτρο ξέρεις τι κάνει ο Μανώλης από Chorus τώρα ?


    guitarteacher
    22.04.2010, 12:10

    Studio "Χρόνος"

    Κύπρου 105, Νίκαια

    τηλ.:210 4910554


    minixlr
    26.07.2010, 22:35

    Επισης απο Θεσσαλονικη υπαρχει

    και το studio του Χριστοφορου Τσιτουριδη.

     

    TCSOUND

    Πανιδη 9, 56625

    2310.632765

    6948100850

    www.tcsound.gr


    ANNAKARMA
    15.10.2010, 16:39

    Γεια χαρά σε όλους!

    Θα ήθελα να σας ενημερώσω για τα Groove House Studios που βρίσκονται Κούτσια 3 (κάθετη της Δοϊράνης) κοντά στα Δικαστήρια Ευελπίδων.

    Η πρόβα κοστίζει πλέον 8 ευρώ την ώρα (μονιτορ σε όλους κ βαρυκεντρισμένο kursweil 88keys) κ η επαγγελματική ηχογράφηση 20.

    Από μηχανήματα για ηχογράφηση υπάρχουν ενδεικτικά για πλήκτρα:korg oasys 88, access virus, korg triton hammond! κα.

    για κιθάρα: Diezel, Vht, marshall 900,fender super reverb κα.

    φωνή: neumann mic, avalon pre amp ka.

    drums: yamaha recording kick 22' toms 8',10',12',14',16 many many cympals

    www.ghstudios.gr

    210 8835618


    AN21
    26.10.2010, 01:47

    Καλησπέρες παιδιά!
    Θα θελα να με βοηθήσετε προτείνωντας μου κάποιο στούντιο σύμφωνα με αυτά που θα σας πω!
    Είμαι εγώ και ένας φίλος μου και παίζουμε ηλεκτρική κιθάρα. Το θέμα είναι οτι δεν είμαστε ούτε Clapton ούτε Hetfield, αρχάριοι δηλαδή...Μετά, είναι το θέμα του οργάνου...οι κιθάρες μας ίσα που κάνουν για καυσόξηλα! Δηλαδή ψάχνουμε ένα στούντιο που να μην είναι για επαγγελματική χρήση αλλα πιο πολύ για χαβαλέ και να μπορούμε να πειραματιστούμε άνετα και επίσης να έχει κιθάρες της προκοπής(άμα έχει και κομπλέ drums, είναι παράδεισος!)...Α! Και να είναι Αθήνα!
    Ξέρω ζητάω πολλά αλλά είμαστε άμαθοι σε αυτά τα πράγματα οπότε οποιαδήποτε συμβουλή μετράει άπειρα!


    MagicaDeSpell
    17.11.2010, 15:21

    Ισως να σε ενδιαφερει το jack daniels studio που λειτουργει στο bat city στο υπογειο απο οτι ξερω νοικιαζουν και κιθαρες και προσεχως θα ξεκινησουν και μαθηματα

     

    Ελπιζω να βοηθησα!!!!

     

     





    επισυναπτόμενα: jack daniels studio.jpg 
    Atsallica
    18.11.2010, 13:29

    Και το Wudsound Studio τα παρεχει ολα αυτα αποτι ξερω και τα παιδια εκει ειναι και πολυ εξυπηρετικα!!
    http://www.wudsound.gr/