ελληνική μουσική
    581 online   ·  210.877 μέλη

    Ζητείται Θεσσαλονικιά/ός για εξυπηρέτηση πληροφορίες εντός!

    Other_side
    30.03.2006, 05:36
    Γεια σας και πάλι!

    είμαι η φωνή από το υπερπέραν (εντάξει όχι και τόσο υπερπέραν - βλέπε Καναδάς), και χρειάζομαι και πάλι μια μικρή μικρή χάρη (πάλι μαρί; Μπάμπη σούτ εσύ).

    Σαν γνήσια ομογενής (με τη βούλα βλ. Καλομοίρα το λάμβα σε κάπα), δίνω φέτος το πιστοποιητικό ελληνομάθειας στα γραφεία της αγαπημένης μας ελληνικής κοινότητας στο Μόντρεαλ. Ως γνωστών Έλληνες και οργάνωση είναι κάτι σαν οξύμωρο σχήμα, και έτσι τα περσινά θέματα που χρειάζομαι για να διαβάσω μπορώ να τα προμηθευτώ μόνο στη Θεσσαλονίκη. Ναι ναι, σωστά διαβάσατε. Θές να δώσεις εξετάσεις Καναδά; Πέρνα πάρε τα βιβλία από εδώ. Και βασικά, σου λένε άμα θες κάνε μια καταβολή στο λογαρισμό μας (=άνοιξε λογαριασμό στην Εθνική μπες σε χίλιες δυο διαδικασίες πλήρωσε και 50 ευρό παραπάνω και είσαι ΟΚ).

    Οπότε, έχοντας εξαντλήσει όλες τις πηγές μου εκεί, βλέπε θείες, φίλους, γνωστούς, παπάδες, μέχρι και τον Ψωμιάδη σκέφτηκα να ρωτήσω σε μια φάση, τώρα βρίσκομαι σε αδιέξοδο και λέω να ρωτήσω εσάς που πάντα είστε τόσο καλοί και με βοηθάτε κάθε φορά που σας ζητώ τραγουδάκια.

    Εδώ θα σας βάλω το μύνημα που έστειλα στο ΚΕΓ (Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας για πληροφορίες). Βασικά όποιος/ όποια δεχτεί κανονίζουμε για τα λεφτά που δεν είναι και δα πολλά μιλάμε για 20 ευρό το πολύ με την αποστολή.

    Η ανταμοιβή; Πρώτον: Κάνε το καλό και ρίχτο στο γιαλό: Αλλά υπόσχομαι (με το δεξί στη καρδιά) να έρθω στο λάιβ που θα κάνετε όταν θα είμαι εκεί (το 2006 εύχομαι) και να ΜΗΝ τραγουδήσω. Να. Αλλιώς μπορεί να μην ερχόμουν και αν ναι, θα τραγουδούσα σίγουρα και δεν ξέρω πόσο επιτυχημένη θα ήταν η βραδιά...

    Εδώ ακολουθεί η υποκλοπή συνομιλίας με το ΚΕΓ:

    Καλημέρα κ. Αντωνοπούλου,

    σας γράφω σχετικά με τα Θέματα για την εξάσκηση των υποψηφίων για το επίπεδο Δ (βλέπε αριθμό 19 στο τιμοκατάλογο 2005-2006, 13,50 Ε). Θα δώσω τις εξετάσεις του 2006 στο Καναδά (Μόντρεαλ) όπου ζω μόνιμα, οπότε θέλω να επιβεβαιώσετε τις παρακάτω διευθήνσεις και τους τηλεφωνικούς αριθμούς για τα Κέντρα Ελληνικής Γλώσσας στην Θεσσαλονίκη και στην Αθήνα αντίστοιχα καθώς και τις ώρες εργασίας για να ζητήσω από συγγενής να τ'αγοράσουν κατ'ευθείαν από εκεί.


    Καραμαούνα 1 - Πλατεία Σκρα
    ΤΚ 551 32 Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
    τηλ.: +30 2310 459101, fax: +30 2310 459107
    e-mail: centre@komvos.edu.gr

    Γραφείο Αθηνών
    Σόλωνος 77
    ΤΚ 106 79, Αθήνα, Ελλάδα
    τηλ.: +30 210 3636549, fax: +30 210 3636672

    Εν τέλη, σας παρακαλώ να διευκρινίσετε εαν τα θέματα (αριθμός 19) πωλούνται και στα δυο κέντρα.

    Ευχαριστώ, φιλικά




    Αγαπητή,

    Οι διευθύνσεις που έχετε για το Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας στη Θεσ/νίκη και το γραφείο Αθηνών είναι σωστές, ωστόσο, σας ενημερώνουμε ότι τα βιβλία μπορείτε να τα προμηθευτείτε μόνο από το γραφείο στη Θεσσαλονίκη (8.30 π.μ - 2.30 μ.μ.).

    Σας ευχαριστούμε

    Τμήμα Στήριξης και Προβολής
    της Ελληνικής Γλώσσας
    Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας

    Οι ενδιαφορέμενοι και οι ενδιαφερόμενες παρακαλώ στείλτε μου μυνηματάκι!

    Θερμές ευχαριστίες υποκλήσεις σάλια και τα ρέστα.

    MARTITA
    30.03.2006, 09:28
    kalhmera kai sorry gia ta greeklish!

    epeidh se katalabainw kai pisteyw pws me syggeneis den bgazeis akrh sxedon pote (synhthws otan tous xreiazesai ginontai luis..-apo proswpikh empairia) tha analabw egw na sou ta steilw. eimai kai konta sto grafeio pou les. mono den mporw na sou pw akrivws mera alla sigoura mesa sthn epomenh bdomada tha ginei.
    steile mou PM to mail sou na synnenohthoume gia dieythinseis
    filia se olous toys ellhnes pou menoun makria...
    MARTITA
    Other_side
    30.03.2006, 17:45
    Τέλεια!

    Πολύ πολύ θα χαρώ αν τελικά τελειώσει αυτή η υπόθεση!

    Μαρτιτάκι υπολογίζω πάνω σου!

    (Θα με βγάλει πάλι ασπροπρόσωπη το Music Heaven?)

    (αυτό συμαίνει πως πρέπει να έρθω οπωσδήποτε στο επόμενο λάιβ;)

    (ν'αρχίσω μαθήματα φωνητικής;)

    Αχ τί καλά!

    Περιμένω νέα Μαρτιτάκι!

    :) :) :)