ελληνική μουσική
    551 online   ·  210.875 μέλη

    Ροκ συμφωνία με Πλιάτσικα από την ΕΡΤ στο ΜΜΑ

    vouliakis
    19.04.2006, 15:38
    Η Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής σε μια ροκ συμφωνία με το Φίλιππο Πλιάτσικα ταξιδεύει με άλλο ήχο και παρουσιάζει παλιά και καινούργια τραγούδια του

    Συναυλία στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών πραγματοποιούν την Τρίτη 9 Μαΐου τα Μουσικά Σύνολα της ΕΡΤ.

    Η Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής, υπό τη διεύθυνση του αρχιμουσικού Ανδρέα Πυλαρινού, σε μια ροκ συμφωνία με το Φίλιππο Πλιάτσικα ταξιδεύει με άλλο ήχο και παρουσιάζει παλιά και καινούργια τραγούδια του.

    Παρέα τους οι: Στάθης Δρογώσης, Ευσταθία, Βασίλης Καζούλης, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Μαργαρίτα Συγγενιώτου, Διονύσης Τσακνής, Θεοδοσία Τσάτσου, Μανώλης Φαμέλλος και η ροκ μπάντα του Φίλιππου Πλιάτσικα.

    Διευθύνει ο αρχιμουσικός Ανδρέας Πυλαρινός. Εισιτήρια διατίθενται στα ταμεία του Μεγάρου.

    Η συναυλία ξεκινά στις 20:30.

    Πηγή: news.pathfinder.gr με πληροφορίες από ΕΡΤ








    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 19-04-2006 23:23 ]
    Jimy
    19.04.2006, 15:48
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 19-04-2006 στις 15:38 έγραψε:

    Η Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής σε μια ροκ συμφωνία με το Φίλιππο Πλιάτσικα ταξιδεύει με άλλο ήχο και παρουσιάζει παλιά και καινούργια τραγούδια του

    Συναυλία στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών πραγματοποιούν την Τρίτη 9 Μαΐου τα Μουσικά Σύνολα της ΕΡΤ.

    Η Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής, υπό τη διεύθυνση του αρχιμουσικού Ανδρέα Πυλαρινού, σε μια ροκ συμφωνία με το Φίλιππο Πλιάτσικα ταξιδεύει με άλλο ήχο και παρουσιάζει παλιά και καινούργια τραγούδια του.

    Παρέα τους οι: Στάθης Δρογώσης, Ευσταθία, Βασίλης Καζούλης, Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, Μαργαρίτα Συγγενιώτου, Διονύσης Τσακνής, Θεοδοσία Τσάτσου, Μανώλης Φαμέλλος και η ροκ μπάντα του Φίλιππου Πλιάτσικα.

    Διευθύνει ο αρχιμουσικός Ανδρέας Πυλαρινός. Εισιτήρια διατίθενται στα ταμεία του Μεγάρου.

    Η συναυλία ξεκινά στις 20:30.









    Τυχαίνει να δουλεύω στα μουσικά σύνολα και η γνώμη μου είναι πώς αυτά τα παντρέματα δεν μου αρέσουν,κάτι αντίστοιχο είχε γίνει και πρίν λίγα χρόνια με τον Διονύση Τσακνή με τίτλο "Παίζοντας με 2 ορχήστρες" αλλά παρόλο πυ είχε επιτυχία είχε και μια αμφισβήτηση στο κατα πόσο μπορούν να συμπράξουν 2 τόσο ανόμοια πράγματα μια συμφωνική και μια rock ορχήστρα,ονομάζεται Ο.Σ.Μ (Ορχήστρα σύγχρονης μουσικής)διότι ερμηνεύει σύχρονο ρεπερτόριο Ανδριόπουλο,Λεοντή κ.άλλους αλλά πάντα με συμφωνική διάθεση..
    Κάθε ένας με τον πόνο του


    jorge
    19.04.2006, 16:10
    Δηλαδή θ' ακούσουμε το "Πούλα Με" με συμφωνική ορχήστρα; Να γελάσω από τώρα ή να περιμένω να τ' ακούσω;
    Jimy
    19.04.2006, 16:19
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 19-04-2006 στις 16:10 έγραψε:

    Δηλαδή θ' ακούσουμε το "Πούλα Με" με συμφωνική ορχήστρα; Να γελάσω από τώρα ή να περιμένω να τ' ακούσω;





    Ξεκίνα ..θα είναι πιο πρόσφατο το ρεπερτόριο,το θαλασσα της Milva,μια συνουσία μυστική,μόνο για κείνη μή μου λές,Όλο μ'αφήνεις να σ'αφήσω και τέτοια


    jorge
    19.04.2006, 16:52
    Α ευτυχώς που θα πουν μόνο πρόσφατα!

    Διότι σαφέστατα στο "Μια Συνουσία Μυστική" τα βιολιά, τα τρομπόνια και τα γκονγκ πρέπει να ταιριάζουν φανταστικά!
    Jimy
    19.04.2006, 17:33
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 19-04-2006 στις 16:52 έγραψε:

    Α ευτυχώς που θα πουν μόνο πρόσφατα!

    Διότι σαφέστατα στο "Μια Συνουσία Μυστική" τα βιολιά, τα τρομπόνια και τα γκονγκ πρέπει να ταιριάζουν φανταστικά!





    Φαντάζομαι το "Γιατί έπαψες αγάπη να θυμίζεις" με κόρνα mf και Tbn+Tpt σε ισοκράτη!

    Η ΕΡΤ προηγείται των ιδεών της ανέκαθεν..


    faltsoo
    19.04.2006, 19:16
    νυν απολυεις τον δουλο σου Δεσποτα .




    tranzistoraki
    19.04.2006, 19:43

    τι λε ρε μεγάλε?
    Jimy
    20.04.2006, 10:24
    Και το πρόγραμμα

    -Υπάρχουν χρυσόψαρα εδώ
    -Θάλασσα
    -Τα φαντάσματα
    -Να με θυμηθείς
    -Γιατί
    -Ενα βροχερό ταξί
    -Πηγαίνω μόνος
    -Αυταπάτες
    -Μόνο για κείνη μή μου λές
    -Ορχηστρικό
    -Μοναξιά μου όλα
    -Στο αίμα μου αλλάζει ο καιρός
    -Όλο μ'αφήνεις να σ'αφήσω
    -Τι δεν έμαθε ο Θεός
    -Καράβι μικρό
    -Έπαψες αγάπη να θυμίζεις
    -Οι παλιές αγάπες

    Η ενορχήτρωση είναι του Ν.Καλατζάκου


    pastella
    20.04.2006, 14:30
    Αφήσανε το "Θέλει μαγκιά" απέξω???

    Αγιες μερες ειναι, ας αποφυγω να εκφραστω...
    antonLOrd
    20.04.2006, 16:01
    Και απ' ότι φαντάζομαι θα είναι εύκολη η δουλειά για τον μαέστρο.. Όλα σε μι μινόρε....