ελληνική μουσική
    488 online   ·  210.907 μέλη
    theotita
    09.05.2006, 23:55
    Όσων αφορά το piercing θα συμφωνήσω με τον sideline. Το θεωρώ ελαφρώς αντιαισθητίκό. Δε μιλάω για ένα-δύο σκουλαρίκια παραπάνω ή ένα σκουλαρίκι στη μύτη, αλλά μιλάω για την υπερφόρτωση. Εγώ δε θα έκανα.

    Τα tatoos είναι μια άλλη ιστορία! Από πολύ μικρή μου άρεσαν (όχι βέβαια όταν είναι σαν γκράφιτι σε όλο το σώμα). Ένα είναι αρκετό!Πάντα ήθελα να κάνω, αλλά έχω τα παρακάτω προβλήματα:
    1) Πόνος - είναι το πρώτο πράγμα που έμαθα για τα τατουαζ και γενικά δεν αντέχω τον παραμικρό πόνο
    2) Θα έχω πρόβλημα να διαλέξω, οπότε μάλλον θα γίνω σαν γκράφιτι στην μπροστινή μεριά, γιατί το τατού θα το έκανα για να το βλέπω εγώ που το θέλω και μ' αρέσει και όχι οι αλλοι ή για να το κρύβω. Άλλωστε γιατί να πονέσω αν δεν το φχαριστιέμαι;
    3) Έχω αλλεργίες σχεδών όλων των ειδών και κατα καιρούς και δερματικές, οπότε δεν θέλω να το διακινδυνέψω.

    Έτσι βολεύομαι περιστασιακά με τα "αυτοκόλλητα" τατού και ξεμπερδεύω και μη γελάσει κανείς!!!


    NRG
    16.05.2006, 15:44
    lianameladaki
    17.05.2006, 19:24
    γενικα,εχω αντιπαθησει πολυ το piercing μετα απο μια μολυνση που επαθα μικρη στο αυτι...σε οτι αφορα τα τατουαζ,τρεμω ακομα και στην ιδεα[ειαμι πολυ μιγιαγγιχτη και το ξερω !]αλλα θα μου αρεσε πολυ να εκανα εναν αστερισκο στο πισω μεροσ του λαιμου μου....!
    daglar
    17.05.2006, 21:32
    Τατουάζ θα κάνω όταν ενιλικιωθώ, έχω σκεφτεί ένα που θα πιάνει όλη την πλάτη και δε με νοιάζει τι θα λένε οι άλλοι, το κάνω για μένα. Για piercing τώρα το σκέφτομαι, θέλω να κάνω στη μύτη -όχι στο ρουθούνι, εκεί που στερεώνονται τα γυαλιά- αλλά ακόμα το σκέφτομαι.
    daglar
    17.05.2006, 21:36
    Quote:

    Το μέλος NRG στις 16-05-2006 στις 15:44 έγραψε:

    www.bodyartcreations.com





    NRG ωραίο φαίνεται το site αλλά ξέρεις τι γίνεται με τη χρέωση;
    houlina
    17.05.2006, 21:42
    εγώ είχα κάνει στη γλώσσα όταν ήμουν πιο μικρή (ποσο πιο μικρή θα μου πείτε), αφού είχα επιρεαστεί από διάφορα...
    το καλό ήταν ότι το είχα μετανιώσει μετά από τέσσερις μήνες και την έκλεισα...
    μετά από 3 χρόνια μπορώ να πώ ότι ήταν η μεγαλύτερη βλακια που έχω κάνει ποτέ!!!
    aggeliki
    17.05.2006, 23:45
    Quote:

    Το μέλος Sideline στις 03-05-2006 στις 03:27 έγραψε:

    Τα τατουάζ και το piercing είναι απλά άσχημα. Προσωπικά, αν μια γυναίκα είναι όμορφη δεν χρειάζεται σιδερικά στο πρόσωπο της.Χαλάνε την εικόνα. Το ίδιο ισχύει και για το υπόλοιπο κορμί. Το γυμνό πρόσωπο και το γυμνό κορμί είναι ατόφια η ομορφιά. Το να βλέπεις μπροστά σου κάτι όπως το γκραφίτι στους δρόμους αφαιρεί αυτό το συναίσθημα.

    Για τους άντρες δεν με ενδιαφέρει ποσώς, μπορείτε να γίνετε όλοι ταπετσαρίες αν θέλετε.








    M'αρέσει αυτή η άποψη πολύ...


    Τώρα εγώ δεν θα έκανα για piercing γιατί απλά δεν μ'αρέσει(σε μερικά σημεία το θεωρώ τελείως ανταισθητικό κα απωθητικό!)
    Tatoo πάλι δεν θα έκανα γιατί απλά έχω το καλό ή κακό να βαριέμαι πολύ εύκολα!Αφήστε που όταν θα σιτέψω θα είναι ελεινό και τρισάθλιο!Χαχαχαχα!
    atrixospi8ikos
    04.06.2006, 01:05
    Ta tatouaz einai apokroustika kai oi polles tripes episeis...Egw prwsopika exw mia tripa sto auti....kai den skopeuw na kanw alles......
    tolaruba
    10.06.2006, 20:06
    Θεωρω τα τατουαζ αρκετα αντιαισθητικα ιδιαιτερα τα μεγαλα,καθως και το piercing.
    Δε με ενθουσιαζει καθολου αυτη η ιδεα αφου πολλες φορες ειναι επικυνδινο.Για να σε προσεξει ο αλλος δε χρειαζεσαι εξωφρενικα πραγματα αν ομως το κανεις γιατι το γουσταρεις τιμη σου και καμαρι σου.Πρεπει βεβαια να το σκεφτεις παρα πολυ και πανω απο ολα να μην επηρεαζεσαι.
    poison_girl
    10.06.2006, 22:19
    τα τατουαζ τα μικρα κατα τη γνωμη μου ειναι ομορφα κ ειδικα αμα σημαινουν κατι για αυτον που τα χει!!!τα μονιμα ειναι λιγο βλακεια γιατι ισως τα βαρεθεις αλλα δεν ξερω τα χενα μ αρεσουν!οι πολλες τρυπες οντως ειναι αντιαισθητικες!!!
    picachu8
    11.06.2006, 06:44
    ένα tatoo πρέπει όντωε να εκφράζει όντως δικό σου....

    Είχα δύο σκουλαρίκια ως φοιτητής στο ίδιο αυτί στο πάνω μέρος......η μια τρύπα έχει μείνει αλλά τα έβγαλα λόγω δουλειάς....

    όσο για tatoo.................................................................................................................

    το όνομα του μωρού μου...της αγάπης μου και της γυναίκας της ζωής μου και αρραβωνιαστικιάς μου με ωραία γραμματα στο στο πλευρό κάτω απο το χέρι............................
    assasinos
    11.06.2006, 06:51
    σίγουρα πρέπει να είναι κάτι που να σε αντιπροσωπεύει...και δε θέλω να ακούω κομπλεξικά πράγματα 'όπως "να πάω πρώτα γυμναστήριο να μη δείχνει άσχημα" κτλ...
    'Αμα θές βρίσκεις ομορφότατα τατουάζ και καλαίσθητα (χωρίς 3 δράκους και 32 δαίμονες με σουβλερά δοντάκια και μαχαίρια να μπήγονται σε ξανθιές παρθένες)
    Επίσης προσοχή σε ποιόν θα το κάνεις...Το παν είναι η εμπιστοσύνη, οπότε τον άλλο δεν τον κρίνεις μόνο σαν καλλιτέχνη(εντάξει ωραίο το έκανε) αλλά και σαν επαγγελματία...ο Σωστός επαγγελματίας σέβεται τους πελάτες και τον εργασιακό του χώρο...
    Η θέση του τατού παίζει ρόλο...ένας φίλος είχε κάνει ένα μικρό αγγλικό ερωτηματικό στα νιάτα του μεταξύ αντίχειρα και δείκτη από την έξω μεριά και όταν πήγε να αρραβωνιαστεί καθόταν σαν τον φτωχό συμπέθερο κρύβοντάς το...
    Κάτι διαχρονικό, κάτι με νόημα...το τατού είναι σαν τον έρωτα...το βγάζεις από πάνω σου αλλά η πληγή μένει...
    picachu8
    11.06.2006, 06:53
    Πές τα.........Δε σκοπεύω να το βγάλω ποτέ μου ούτε να το μετανιώσω.......
    Είναι εγώ....

    Μέσα μου έκλαιγε ενα μπλούζ,
    και εσυ ντυνόσουνα στα ρουζ..
    Δεν έχω σώμα ούτε ψυχή,
    σαν μια συρμάτινη χορδή...
    ..θα σπάσω στον καημό σου!!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : picachu8 στις 11-06-2006 06:54 ]
    assasinos
    11.06.2006, 07:00
    Αμ τα λέω τα λέω!Εγώ θέλω να κάνω ένα χρόνια τώρα...όμως το προγραμματίζω όπως κ τα περισσότερα στη ζωή μου!
    Έχω σταμπάρει έναν Ολλανδό εδώ που το εργαστήριό του είναι ιατρείο!
    Ψηλά στο μπράτσο που ούτε με κοντομάνικο φαίνεται!Αυτά είναι...

    Και είδα κάτι γιαπωνέζικα γράμματα που πολύ μου άρεσαν...αλλιώς tribal...σημαίνει τα πάντα και τίποτα...σωστός??
    picachu8
    11.06.2006, 07:05
    Σωστός αλλά tribal έχει γίνει εμπόριο...αν όμως σε εκφράζει τότε μέσα....
    καλοκαιρια΄ζει κιόλας και δε μπορώ να βλέπω όλα τα ίδια και στα ίδια χέρια να κόβουν βόλτες..

    Γενικά είχα ενδοιασμό για τατουάζ αλλά αυτό που έχω το έκανα χωρίς ένα δισταγμό.....
    assasinos
    11.06.2006, 07:10
    Να σου πω την μαύρη μου αλήθεια...εμένα εμπορικά μου φαίνονται τα πάντα...αλλά και πάλι δεν είναι κάτι που έκανες για να ξεχωρίζεις...έτσι? απλά το έκανες επειδή γούσταρες...ήθελες...έτσι ένιωθες στην τελική!Ε έτσι και εγώ!
    picachu8
    11.06.2006, 07:14
    Το έκανα για να ξεχωρίζω..αλλά μόνο σε αυτή.....
    Πρέπει να είναι κάτι που όταν το βλέπεις να σου θυμιζει κάτι το όποιο σε κάνει να νιώθεις ζωντανός.......

    Αλλά στη τελική είναι τι γουστάρεις.....έτσι ένιωθα και αυτό έκανα...
    assasinos
    11.06.2006, 07:22
    Τέτοια να ακούω να παίρνω κι εγώ θάρρος...
    Μάλλον λίγοι ξεμείναμε που δεν κάνουμε ή έχουμε τατού για τη μόδα...
    picachu8
    11.06.2006, 20:50
    Μάλλον......οι μισοί στις παραλίες έχουν το ίδιο tribal στο ίδιο χέρι και στο ιδιο σημείο........έλεος...
    zw
    12.06.2006, 21:12
    εγω παντως γουσταρω πολυ τα tatoo!θα κανω μολις ενηλικιωθω!οσο για πιρσινγκ εχω μια τρυπα στο αυτι!Αν κ δεν το θεωρω πιρσινγκ αυτο!